×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Силен трус разлюля Неапол
  • Почитаме светците Константин и Елена
  • Пожар опустоши голяма част от остров в Калифорния
  • Турция предлага на НАТО проект за военен тръбопровод за гориво
  • САЩ повдигнаха обвинения срещу бившият кубински президент Раул Кастро
  • Парламентът обсъжда ограничаване правомощията на особения търговски управител на „Лукойл“ в България
  • Жълт код за значителни валежи в Източна България днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Политици вкараха в кампанията си цената на дюнера, немците плащат 9 евро за турското ястие


Политици вкараха в кампанията си цената на дюнера, немците плащат 9 евро за турското ястие
Удоволствието за два дюнера, един айрян и един студен чай в Германия струва 22,50 евро
25 Май 2024, Събота, 10:15 ч.
Автор: Флагман.бг

Средно на ден в страната се изяждат 3 милиона броя

Високите цени на хранителните продукти нанесоха сериозен удар на любителите на една от най-предпочитаните бързи храни в Германия - дюнера. От известно време цените на дюнера вървят само в една посока - нагоре, предаде Нова телевизия.

Удоволствието за два дюнера, един айрян и един студен чай в Германия струва 22,50 евро, а цената само на един дюнер 8,90 евро. Семейната дискусия по темата завърши с общо заключения, че дюнера вече си е скъпо удоволствие. А това е една от най-предпочитаните бързи храни за германците, скоро дори излезе информация, че дюнерът е по-консумиран дори от германския къри вурст. Данните сочат, че средно на ден в Германия се изяждат около 3 милиона дюнера. Но защо любимата бърза храна вдигна осезаемо цената си?

В последните години инфлацията е висока и това доведе до повишение на цените на храните. Що се отнася конкретно за дюнера преди години в някои части на Германия дюнера все още се предлагаше на цена около четири евро, сега на някои места цената се е удвоила.

Федералната агенция публикува данни не само за развитието на инфлацията, но и развитието на цените при някои хранителни продукти. Месото, доматите и краставиците, каквито съдържа дюнера са с тенденция на повишаване на цените си в последните години. Разходите за персонал и енергия също са определящи за цената на дюнера.

А всичко това доведе до недоволство и стигна дори до политиците и самия канцлер Шолц, който редовно се сблъсква с апели в социалните медии да бъде намалена цената на дюнера.

От партия Левицата призоваха за таван на цените на дюнера. Социалдемократите дори вкараха темата в кампанията си за евроизборите.

Един от кандидатите на партия за европейския парламент направи щанда си до магазин за дюнери и постави плакат „пак правим дюнери за три евро". Като идеята на всичко това беше - говорете с младите хора по време на хранене и така ги спечелете. Кандидатът заплати разликата от цената на дюнера със средства от своя предизборен фонд. А изборите всъщност са тема и сред консумиращите дюнери.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
21
Коментара
Флагман.БГ Домашна мусака с кайма и картофи Домашна мусака с кайма и картофи 21/05/2026, Четвъртък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Лесен начин за почистване на загоряла тенджера Лесен начин за почистване на загоряла тенджера 21/05/2026, Четвъртък 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ Баровец олекна с часовник за 1 милион евро Баровец олекна с часовник за 1 милион евро 21/05/2026, Четвъртък 20:20 2
Тервел ИЛИЕВ Пухкава домашна баница със сирене - лесна рецепта Пухкава домашна баница със сирене - лесна рецепта 21/05/2026, Четвъртък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Масов бой на улицата, много задържани и ранени Масов бой на улицата, много задържани и ранени 21/05/2026, Четвъртък 19:50 1
Тервел ИЛИЕВ Пребиха млад фен на ЦСКА Пребиха млад фен на ЦСКА 21/05/2026, Четвъртък 18:30 2
21
Коментара по темата
21.
Стенли
26.05.2024 11:46:57
2
2
Един път си взех дюнер и да имаше най много 50гр месо и другото беше пържени картофи
20.
Дюнер провайдър
26.05.2024 10:39:57
3
2
Дюнерът носи всички необходими аминокиселини и витамини, само недейте да прекалявате с пържените картофи и нямате грижи! Може цял живот само на дюнери без проблеми!
19.
Бай ви Пешо
26.05.2024 08:18:19
1
5
Само тъпотии! Дюнери и глупости! Алооо пишете за хубави и важни неща! Има момче в Бургас, което помага на нашите деца и семейства! Разпитайте за него и покажете и хубави новини!
18.
ХХ
25.05.2024 20:31:13
1
7
Гледам, най-запалените фенове на германия си падат експерти по типично немската храна дюнер.
ПП. Къде в германия може да се купи братвурст. Почти сериозно питам.
17.
292
25.05.2024 18:58:40
1
7
И това защо трябва да е новина? Или за нова телевизия и флагман е нормално да занимават хората с подобни простотии.
16.
До 15
25.05.2024 16:09:38
1
10
кидерова дали е взела няколко бимберици за статията или е била склонена от... чувство за гражданска съпричастност да я напише И да е със спрени коментари... the world may nevee know tututu tutu tutuuu
15.
Забелязахте ли?
25.05.2024 15:25:07
0
23
В рекламата, неподлежаща на коментари, на известното несебърско семейство Мутреви, вече няма и помен от Митьо Очите. Таткото на младшата мутра е новоизлюпеният достолепен бизнесмен, герой на нашето безвремие, Димитър Желязков-старши!
14.
Борец за минимален базов дюнер
25.05.2024 14:29:31
1
8
Нека има дюнер за всички! Вместо за дъжд нека се помолим за дюнери.
13.
Дидо
25.05.2024 14:17:25
1
6
Да се чете - слагахA месо и картофи...
12.
Дидо
25.05.2024 14:13:01
3
14
Мазни, гадни и миризливи дюнери не ядем от къде 1999 - 2000 година. Бачках в една дюнерджийница в Кърджали и такава мизерия бях виждал само по документалните филми..Смрад, пот, хлебарки и няколко плъха за цвят, бъркане в носа и чесане на космати шкембета и топки и после с тези ръце слагах месо и картофи на наивните и глупави клиенти....които хич не бяха малко - имаше опашки по цял ден! А собствениците - цигани, но се водеха турци, НЕ ХАПВАХА от тяхните продукти и се подиграваха на "гяурите", които им пълнеха джобовете...
11.
Лесно решение!
25.05.2024 13:49:59
3
14
Ядеш боклуците по българските улици и бараки само в краен случай, докато не се подобрят или изчезнат! Ноооо, поради извънредно глупавия "матрЯл", за съжаление, няма да се случи нито едното, нито другото...

В тази връзка, да ви разкажа поредната случка с поредната страдаща от стокхолмски синдром и когнитивен дисонанс родна голяма бяла птица. Птицата САМА се ОПЛАКВАШЕ от някакво ново неудобство свързано с ваучерите си за храна на продавачката на касата. Хиляда пъти съм си повтаряла да не влизам в излишни контакти с малоумни, но предвид темата и неочаквайки подобна неадекватна реакция, аз спонтанно възкликнах саркастично "Удобство? В България?", след което птицата запита злобно "а на Вас като не Ви е удобно, защо сте в България?"! Онемях...

За да е съвсем ясно, аз съм Циста българка, без никакъв акцент, така че това не е евентуална реакция насочена срещу чужденци! Това е реакция на уникална родна тъпачка, която си заслужава съдбата, но заради такива като нея, такава е съдбата на всичките и сънародници!
10.
Da
25.05.2024 13:33:22
2
19
Всички виждаме, че немците масово мигрират насам, за да работят при добри условия, с добро заплащане, а да не забравяме и 7 лв. дюнер!
Смешници!
9.
До 1
25.05.2024 13:31:27
3
6
Точно. За това в БГ не ям турски дюнер, а само ливански. Няма картофи. Месо и зеленчуци каквито избереш.
8.
Неа
25.05.2024 13:28:44
1
10
Да, като супер важно нещо си струва да е на дневен ред цената на дюнера...
7.
работа работа работа
25.05.2024 13:05:05
2
13
Бойко Борисов:
Нас ИДИЛ не ще ни сгази
у нас на всеки ъгъл ДЮНЕРА ни ПАЗИ
какпто ГДРто Щази
А на фрау и хер
препоръчвам по 1торт сахер
За да има за дойч
овцете келепир
Фрау Урсула заточена в Диарбекир
6.
Сталин
25.05.2024 12:59:03
2
11
Има дюнер- има проблем. Няма дюнер- няма проблем.
Марш по койките!
5.
Бургазлията
25.05.2024 12:56:15
4
17
Дюнерът в Германия е огромен , а тук и в грамажа на лъжат и в продуктите
Няма място за сръвнение с държава от 22век и България от 20 век!
4.
Реалист
25.05.2024 12:12:26
2
30
Разликата в дюнерите в Германия и България не е само в качеството, за един дюнер метачка в Германия работи 40 мин, за един дюнер метачката в България работи 2 часа. В същото време германците реват че един дюнер приближава цената на един час минимална ставка, а българите си мълчим че бачкаме 2 часа за един дюнер.
Да не говорим че вече в провинциални заведения 1 литър айрян е между 10 и 13 лева. Ходих на екскурзия Велики Преслав в едно заведение литър айрян 13 лв, питах се тези хора знаят ли че това е вода и 1 кофичка кисело мляко!?!
3.
*********
25.05.2024 12:09:03
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
2.
Ами
25.05.2024 11:28:36
4
20
Нее вярно.4жевро е един дюнер до 4.50.Безалкохолните са 3 евро или 15 евро пбщо но дюнера е голям.Една дебела питка голяма пълна с месо и салата не като в бг като палачинка и да тече върху тебе
1.
T
25.05.2024 11:04:45
4
30
Плащаме 9 € ама ядеш месо . В България плащаш 9 лв и ядеш пържени картофи с чеснов сос .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Красиви умове в битка за президент: На професори ли залага Радев или на дърти партийни грешници Красиви умове в битка за президент: На професори ли залага Радев или на дърти партийни грешници След плах опит да „пенсионира“ Борисов, соченият за вероятен кандидат на ГЕРБ проф. Даниел Вълчев леко обърна посоката и се ориентира към „прогресивните“ със суперлативи за премиера Бургас отличи лидери в образованието с първите награди „Академични хоризонти“ Бургас отличи лидери в образованието с първите награди „Академични хоризонти“ Церемонията събра ректори, преподаватели и местната власт за подкрепа на образованието Изкуственият интелект ли написа текстовете на матурите по български език и литература? Изкуственият интелект ли написа текстовете на матурите по български език и литература? Ученици заподозряха, че Министерството на образованието и науката е използвало чатботове за една от задачите Горящ автомобил по пътя София-Варна, образуваха се километрични тапи Горящ автомобил по пътя София-Варна, образуваха се километрични тапи Движението край Малки Чифлик и Шереметя бе временно спряно, шофьори сигнализират за тежък трафик и дълго изчакване Хидроизолация се оказа причината за извънредното разкопаване над подлеза на операта (ВИДЕО/СНИМКИ) Хидроизолация се оказа причината за извънредното разкопаване над подлеза на операта (ВИДЕО/СНИМКИ) Снимки и въпроси от граждани достигнаха до редакцията ни, след като теренът бе разкопан, а на място започнаха дейности с тежка строителна техника Рокада след скандала с Ася Панджерова, Радев назначи двама заместник-министри Рокада след скандала с Ася Панджерова, Радев назначи двама заместник-министри Сеня Терзиева-Желязкова влиза в МОН, а Станимир Станев – в правосъдното министерство Варна вече не мечтае: Градът, който сам се отказа от големите сцени Варна вече не мечтае: Градът, който сам се отказа от големите сцени Отдавна бизнеси са изтеглени в Бургас, също и лекари. Отскоро - все повече студенти. Отдавна Бургас е морската столица на поп и рок концертите, а последният голям концерт със световни звезди е MTV Varna beach, проведен през 2017 Съдът освободи Пепи Еврото, адвокат предлага да го посрещнем тържествено на летището Съдът освободи Пепи Еврото, адвокат предлага да го посрещнем тържествено на летището Защита на бизнесмена Илия Златанов, чието отнето имущество възлиза на около 109 хиляди евро не е взело решение дали има смисъл да обжалва Нова купа и нов път: трудното за ЦСКА започва сега Нова купа и нов път: трудното за ЦСКА започва сега ЦСКА спечели Купата на България в сезон, в който се изкачи от зоната на изпадащите до зона Европа - там, където му е мястото на такъв клуб Румънският контрабандист, хванат с 3 килограма злато, не успя да се измъкне от ареста Румънският контрабандист, хванат с 3 килограма злато, не успя да се измъкне от ареста Съдът прецени, че той може да се укрие, тъй като няма постоянна връзка с България и го грозят затвор и голяма глоба
Английска радиостанция по погрешка обяви смъртта на крал Чарлз III Английска радиостанция по погрешка обяви смъртта на крал Чарлз III Радио „Каролайн“ призна, че грешката е резултат от „компютърна повреда“ в основното им студио нa 19 май, която е задействала автоматизирана процедура, използвана при смърт на монарх КЗК разследва „Кауфланд“ и „Т-Маркет“ за натиск върху доставчици КЗК разследва „Кауфланд“ и „Т-Маркет“ за натиск върху доставчици Междинните данни от анализа, представени през декември м.г., показаха тежки структурни деформации на пазара на храни  Няма да повярвате колко милиона китайци карат електрически коли Няма да повярвате колко милиона китайци карат електрически коли 44 млн. автомобила са по китайските пътища Държавата крие жертви на пътя, системата се разпада - време е за генерална реформа Държавата крие жертви на пътя, системата се разпада - време е за генерална реформа ИПБ разкрива сериозни манипулации в официалната статистика за загиналите през 2024–2025 г., които според тях прикриват управленски провал. От документа става ясно, че за периода незнайно как от статистиката са "изчезнали" 62-ма загинали Брекзит на заден ход: Защо ЕС не трябва да бърза с Великобритания Брекзит на заден ход: Защо ЕС не трябва да бърза с Великобритания Лондон търси сближаване с Брюксел, но историята на Брекзит, старите привилегии и липсата на солидарност поставят ЕС пред труден избор Путин и Си Дзинпин бият рекорда по споразумения, а Тръмп се хвали с по-бляскаво посрещне Путин и Си Дзинпин бият рекорда по споразумения, а Тръмп се хвали с по-бляскаво посрещне  Само 21 от тях обаче са са публично обявени, а сред останалите 19 не е ясно дали е постигнато съгласие за военно сътрудничество и за сателитно разузнаване Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 186 000 дружества и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция Тайланд върна визите за българските туристи Тайланд върна визите за българските туристи Решението поставя страната ни в периферията на тайландската визова политика Шер навършва 80 години днес, планира да се омъжи за трети път Шер навършва 80 години днес, планира да се омъжи за трети път Певицата остава провокативна и готова да експериментира Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Някои коментиращи сравняват ситуацията с тази между Лили Иванова и Йорданка Христова, които обтягат отношенията си още през 70-те години заради турне в Япония и това продължава десетилетия наред.
Фридрих Мерц към Радев Фридрих Мерц към Радев Общата ни цел е да засилим Европа – и честито за "Евровизия"
Виц на деня Виц на деня - По какво се познава, че една обувка е правена в Китай?
- Подметката се отлепва когато случайно настъпиш дъвка.
Виц на деня Виц на деня Зет-хирург ще оперира тъста си.
- За всеки случай да те предупредя, че ако умра, тъща ти веднага ще дойде да живее при вас.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жените не следват лоши съвети – те ги изпреварват.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори