Наздраве с новия експеримент – бира от отпадни води
Безопасно ли е пивото?
Нов експеримент на германски учени и пивовари може да подложи на изпитание рецепторите на любителите на бирата. Създадена е бира от отпадни води, а научният екип твърди, че процесът на пречистване гарантира качеството на напитката и предлага решение за бъдещето.
Производителите на "Ройзе брю", която все още не е на пазара, гарантират, че напитката е абсолютно безопасна, има хубав вкус и предлага устойчиво решение за пивоварните, съобщава Bulgaria ON AIR.
"Мога да ви успокоя. Няма да намерите нищо от пречиствателната станция. Направихме много интензивно пречистване", увери създателят ѝ Уве Хюбнер, предава dnes.bg.
Преди да се превърне в бира, водата от канала преминава през 4 стъпки на пречистване. Това включва механичен, биологичен и химичен етап. Последната стъпка включва озониране и филтриране на водата. След това е готова, за да стане част от кехлибарената течност.
"Вкусно е. Няма как да разберете, че това е отпадъчна вода", коментира Надин Крогъл.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Има и курвенска бира от вагинални гъбички/мая- Yoni beer.
Ако искате нещо различно от трупове на гризачи, лайна и путки... Има за всеки по нещо!
"Алкохолът е тъжен океан без дъно!"
-Аз, 2024г.
И да блокираха ми IP адреса за коментари ама аз пак съм тука
Това ще спомогне за намаляване разхода на природни ресурси и затваряне цикъла на водите!