Наздраве с новия експеримент – бира от отпадни води
Безопасно ли е пивото?
Нов експеримент на германски учени и пивовари може да подложи на изпитание рецепторите на любителите на бирата. Създадена е бира от отпадни води, а научният екип твърди, че процесът на пречистване гарантира качеството на напитката и предлага решение за бъдещето.
Производителите на "Ройзе брю", която все още не е на пазара, гарантират, че напитката е абсолютно безопасна, има хубав вкус и предлага устойчиво решение за пивоварните, съобщава Bulgaria ON AIR.
"Мога да ви успокоя. Няма да намерите нищо от пречиствателната станция. Направихме много интензивно пречистване", увери създателят ѝ Уве Хюбнер, предава dnes.bg.
Преди да се превърне в бира, водата от канала преминава през 4 стъпки на пречистване. Това включва механичен, биологичен и химичен етап. Последната стъпка включва озониране и филтриране на водата. След това е готова, за да стане част от кехлибарената течност.
"Вкусно е. Няма как да разберете, че това е отпадъчна вода", коментира Надин Крогъл.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

Има и курвенска бира от вагинални гъбички/мая- Yoni beer.
Ако искате нещо различно от трупове на гризачи, лайна и путки... Има за всеки по нещо!
"Алкохолът е тъжен океан без дъно!"
-Аз, 2024г.
И да блокираха ми IP адреса за коментари ама аз пак съм тука
Това ще спомогне за намаляване разхода на природни ресурси и затваряне цикъла на водите!