Наздраве с новия експеримент – бира от отпадни води
Безопасно ли е пивото?
Нов експеримент на германски учени и пивовари може да подложи на изпитание рецепторите на любителите на бирата. Създадена е бира от отпадни води, а научният екип твърди, че процесът на пречистване гарантира качеството на напитката и предлага решение за бъдещето.
Производителите на "Ройзе брю", която все още не е на пазара, гарантират, че напитката е абсолютно безопасна, има хубав вкус и предлага устойчиво решение за пивоварните, съобщава Bulgaria ON AIR.
"Мога да ви успокоя. Няма да намерите нищо от пречиствателната станция. Направихме много интензивно пречистване", увери създателят ѝ Уве Хюбнер, предава dnes.bg.
Преди да се превърне в бира, водата от канала преминава през 4 стъпки на пречистване. Това включва механичен, биологичен и химичен етап. Последната стъпка включва озониране и филтриране на водата. След това е готова, за да стане част от кехлибарената течност.
"Вкусно е. Няма как да разберете, че това е отпадъчна вода", коментира Надин Крогъл.
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма
Ако нямаш книжка, аз ще ти уредя, звъним и ти донасят веднага: Вижте схемата за фалшиви СУМПС
Рецепта за праселкухен - немски бутер сладкиш с плодове
Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор

Има и курвенска бира от вагинални гъбички/мая- Yoni beer.
Ако искате нещо различно от трупове на гризачи, лайна и путки... Има за всеки по нещо!
"Алкохолът е тъжен океан без дъно!"
-Аз, 2024г.
И да блокираха ми IP адреса за коментари ама аз пак съм тука
Това ще спомогне за намаляване разхода на природни ресурси и затваряне цикъла на водите!