Това е перфектната рецепта за бухтички – без мая, но се надуват двойно в тигана и не попиват олио!
Стават буквално за 10 минути
Това е една прекрасна рецепта за бухтички или тиганички, както ги наричат някои, която се прави лесно и можете да я приготвите само за 10 минути. Определено трябва да опитате тази рецепта за закуска, която ще ви бъде любима за закуска.
В тях няма мая, но въпреки това стават много пухкави и буквално “бухват” в тигана, докато се пържат. Не се притеснявайте, че ще са мазни, не попиват много олио. Ето какво ви трябва, за да си приготвите перфектните бухтички:
Продукти (измерени с чаша от 200 ml):
1 яйце (2 ако са по-малки)
1 чаша кисело мляко/заквасена сметана
2 супени лъжици зехтин
1 чаена лъжичка сол
1 пакетче бакпулвер
3 чаши брашно или според нуждите (ок. 500 гр.)
олио за пържене
Приготвяне:
Изсипете всички съставки с изключение на брашното в купата и разбъркайте. Когато съставките се изравнят, започнете постепенно да добавяте брашното.
Когато стане гъсто се омесва на ръка. Трябва да е средно меко и да не залепва за ръката. Покрийте и оставете да почине за 15 минути.
След това разточете тестото в правоъгълна форма.
Нарежете го на малки квадратчета или триъгълници или форми и размери по ваш избор.
Загрейте олиото между средно-висока и средно-висока температура, след което изпържете бухтичките, докато се зачервят приятно от двете страни.
Отцедете върху домакинска хартия.
Сервирайте ги топли.
Планът на Тръмп за Украйна несправедлив! Фалирала ли е Европа и може ли да спаси Киев от капитулация?
Великобритания разшири дерогацията за България
Продажбата на правителствения „Фалкон“ била евтин PR, сценарият бил като с Коледните добавки
Финансовото състояние на Давид се увеличи драстично
Колко българи живеят с воден режим?
Знаете ли какво е шакшука
Синоптик: Снегът и зимата са близо
Винисиус със сензационен трансфер
