Каква трябва е заплатата ни? Поне 1873 лв. за сам работещ, 3372 лв. в тричленно семейство
Според КНСБ 1080 лв. трябва да стане минималната догодина
Най-малко 1080 лева да бъде минималната работна заплата от догодина. Размерът се очаква да е такъв, за да се достигне минималното възнаграждение, което трябва да е 50% от средната заплата у нас.
1080 лева не са достатъчни, за да живеят хората нормално, тъй като след удръжките заплатата е 838 лева, а прагът на бедност е 526 лева, каза областният координатор на КНСБ в Монтана Мария Лазарова в ефира на NOVA NEWS. Тя посочи, че човек трябва да получава заплата от 1454 лв. чисто, а за работещ в тричленно семейство нетната сума трябва да е 2616 лв., предава dnes.bg.
Един работещ има нужда от 1454 лв. или 1873 лв. брутно трудово възнаграждение. При един работещ родител в тричленно семейство следва неговият брутен доход да бъде не по-малко от 3372 лв. за тричленно семейство – двама възрастни, работещи, и едно дете до 14 години. Това са изчислили от КНСБ, които представиха данни на наблюдение на потребителските цени и заплата за издръжка на Института за социални и синдикални изследвания и обучение към март 2024 г.
Доходът, необходим за издръжка, нараства с 1,1% на тримесечна база и с 4,3% на годишна база.
Председателят на КНСБ Пламен Димитров наскоро изчисли, че в периода март 2023-март 2024 г. издръжката на живот е нараснала със 107 лв. за тричленно семейство и с 60 лв. за сам човек. Общо 65,3% от работещите българи не достигат заплатите за издръжка, а с трудови възнаграждения до 1000 лв. са 32,1% или 820 хил., българи, това са т.нар работещи бедни, обясни Пламен Димитров.
Радостин Василев: Старият модел отстъпва, след вота идва разговорът за мнозинство
Тревожни сигнали в изборния ден: 93 нарушения и 8 досъдебни производства до обяд
Асен Василев: Днес имаме шанс да променим България и да я върнем в сърцето на Европа
Проблеми с машините за гласуване, грешка са дали около 20 устройства.
Костадин Костадинов: Само този, който гласува, може да промени бъдещето.
Станислав Балабанов: Гласувах за нормалност, за българското семейство и за децата
105-годишният д-р Ценов призова младите да гласуват: Това е техният живот
Ахмед Доган: България има нужда от повече държавност и по-сериозна демокрация
Лидерът на Сияние гласува с послание за чиста кауза
Машина за гласуване блокира в Стара Загора още в началото на изборния ден
Ударно гласуване в Истанбул, опашки пред секциите още в началото на изборния ден
Тревога заради звяр край Кричим, млада мечка броди край язовира

Синдикати в България няма!
Вземете например Лукойл Нефтохим Бургас - там най-ниската основна заплата е 3000 лева!
Днес във Флагман имаше обява за Началник отдел Корпоративна безопасност, със стартова заплата 5500 (пет хиляди и петстотин лева!)!
Като сложиш клас поне 25% и 40% при добре свършена през месеца работа - брутно - 9625, значи чисто 8000 лева!
Това е истината!
Ако не ти стига, ВИНАГИ можеш да идещ доброволец в Украйна за "европейска МРЗ".