Ако ядете маруля - задължително прочетете тази новина
Имат пестициди
С настъпването на пролетта и поредицата майски празници все по-често слагаме на трапезата си различни видове зелени салати. А така ще бъде оттук нататък цяло лято. Какво обаче сервираме на близките си? Оказва се, че най-употребяваният зеленчук по това време – марулята, е пълен с гадости, категорично вредни за нашето здраве.
Експеримент на Нова тв засече недопустими нива на пестициди в зелената салата. Оказва се, че почти във всяка проба в лабораторията на Агенцията по храните има наличие на пестициди. Проверката бе направена съвместно с Лабораторията за химични изпитвания и контрол. Тя показва, че в марулята, която е взета за експеримента, има два пъти повече от разрешените пестициди.
Прави се уточнението, че това не е представителна извадка, тъй като не са взети достатъчното количество марули, което е килограм и половина. Тествани са само две, но е факт, че и в двете е имало двойно повече пестициди.
Експериментът започнал от голяма верига магазини. Взети са маруля, краставица, ябълка и лимон. В лимона също са открити пестициди при проверката.
Проф. Рачев: От неделя започва разхлаждането, очакват се валежи и по-свеж въздух
Над 400 души ще пресъздадат боевете на Шипка за 149-ата годишнина от епопеята
Близо 7000 зрелостници на поправка по БЕЛ днес
Осуетиха атентат в САЩ: Жена планирала да взриви Капитолия на щата Ню Йорк
Жълт код за жега в почти цяла България: До 39 градуса днес, край морето остава по-прохладно
Тежък удар за ЦСКА в Крит: ОФИ разгроми червените с 3:0 преди реванша в София
Дневен хороскоп за 21 август: Слънцето преминава в Дева, Луната и Юпитер носят късмет на две зодии
Жегата удря 41 градуса в петък, по морето ще е до 30
Сложете 3 зърна черен пипер в портфейла: Какво гласи странното поверие за парите
Борисов: Австрийските служби са предупредили България за Безмер, Йотова да свика КСНС
Андрей Гюров влиза в президентската битка във вторник, сам ще търси път и към ГЕРБ
Заведенията с 2 до 5 звезди са длъжни да имат ПОС терминал
