Признание за Созопол от голямо международно туристическо изложение
Форумът за поредна година събира в град Русе представители на бизнеса, сдружения, занаятчийски камари, музеи и дестинации
Община Созопол получи грамота за много добро представяне на 19-тото издание на Международното туристическо изложение "Уикенд туризъм", което за поредна година събира в град Русе представители на бизнеса, сдружения, занаятчийски камари, музеи и дестинации.
То се провежда в периода 16-18 май в сградата на Доходното здание и участие в него вземат над 120 занаятчии на централния площад „Свобода“ и 44 представители на Министерството на туризма, общини и туристически организации.
Акцент в представянето на Община Созопол е културният и поклоннически туризъм. Представят се туристически маршрути, включващи обекти с културно-историческо наследство, църкви и параклиси, природен пейзаж и и автентичен фолклор. Голяма част от запитванията на посетителите са свързани с културната програма на града, както в разгара на летния туристически сезон, така и през месец септември. По време на презентационния модул пък бе излъчено видео за Созопол, което потопи присъстващите в атмосфера на града.
Форумът "Уикенд туризъм" и съответстващия го Фестивал на туристическите забавления и анимации са най-значимите туристически събития в дунавския регион на България и допринасят за развитието на специализираните форми на туризъм, преодоляването на сезонните диспропорции в страната, както и за развитието на целогодишен туристически продукт.
Катастрофа затапи възлово кръстовище в Бургас (СНИМКА)
Агенция „Митници“ конфискува над 1000 куриерски пратки с наркотици, маскирани като лакомства за тийнейджъри
Мъж намушка с нож трима души в Швейцария
Демерджиев: Край Варна е направен опит в Република България да се създаде самостоятелна територия
Стани доброволец за „Мача на Надеждата“ в Бургас
Путин: Критиците на Русия не се справят добре
Николай Димитров: Осъвременяването на училищната инфраструктура е приоритет на Община Несебър
Съдът отстрани кмета на Лом заради обвинението за купуване на гласове
Ройтерс: Три танкера са атакувани с дронове в Черно море
Пътническият влак за Бургас пламна край Стралджа, вижте видео
Мнозинството обърна с хастара правилника на Народното събрание, наложи брутално сито за опозицията
