Кога е най-добре да си тръгнем от една връзка
Ако решите да си тръгнете, направете го безвъзвратно, веднъж завинаги
Щастливият край е задължителен в приказките, но в живота всичко е много по-прозаично. Често се оказваме заложници на нашите любовни истории. И просто трябва да се научат да прекратяват сложните и трудни отношения навреме с минимални загуби и за двамата партньори.
Как да прекратите връзка, която е спряла да ви носи радост?
Да, понякога прекратяването на една връзка е просто необходимост и за двете страни. Това не само ще помогне на този, който е решил да си тръгне, но и ще даде шанс на другия човек да се освободи навреме от едностранната привързаност и да срещне истинската си любов.
Разпознаването на проблем е първата стъпка към разрешаването му
Не си мислете, че сте уникални и сте първите, които се сблъскват с подобен проблем. От време на време много от нас се оказват заложници на собствените си взаимоотношения. Връзките започват да ви тежат като тежък камък и не ви позволяват да дишате дълбоко. Понякога наистина искате да се освободите от това потисничество, за да спрете да чупите крилете на себе си и партньора си и най-накрая да започнете да живеете сами.
Колкото по-дълго се обръщаме към спомените и мислим за миналото (т.е. мислим за това, което вече го няма и няма да го има), толкова повече ние самите отблъскваме реалните перспективи за щастливо бъдеще.
Кога е най-добре да си тръгнем от една връзка?
Идеалният момент за раздяла няма да настъпи, така че не се надявайте. Никога няма подходящ момент за нищо в живота. Ако всичко е наистина лошо, правилото работи: „Колкото по-рано, толкова по-добре“.
Какъв е най-добрият начин да говорите за решението си да скъсате?
Изглежда, че в свят, в който джаджите и социалните мрежи властват, има много добри креативни начини за прекратяване на връзка. Изпратете SMS с тъжен емотикон или стикер с дълбок смисъл в Telegram, променете статуса във Facebook* от „Във връзка” на „Необвързан”, напишете имейл с тема „Напускам”, накрая ! Новите реалности и съвременните технологии наистина предлагат широк спектър от контексти за човешка комуникация. Но не е толкова просто.
Изследователите на съвременните комуникации смятат, че хората избират различни видове комуникация (телефон, имейл, Skype и др.) в зависимост от това какви емоции искат да предадат в даден момент.
Уважавайте човека, когото сте обичали. Отнасяйте се със състрадание към партньора си, поне от чувство на благодарност за всичко, което сте преживели заедно.
Никога не унижавайте
Никога не прекалявайте и не прибягвайте до обиди. Ако кажете куп неприятни неща на приятелката или гаджето си на раздяла, ще й навлечете куп комплекси. Животът ви обаче няма да се подобри от това.
Когато си тръгваш, тръгвай си
Ако решите да си тръгнете, направете го безвъзвратно, веднъж завинаги. Не се надявайте, ако просто ви е скучно. Оставете го или нея на мира и му дайте шанс да живее собствения си живот.
Всичко ще бъде наред?
Не се опитвайте да станете приятел с този, когото напускаш. Запомнете: психолозите са убедени, че междуполовите приятелства без любовна предистория са много по-добри от връзките, които могат да се изградят с бивш партньор.
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

Жената: Когато започнем друга връзка