Животът на Фицо вече е извън опасност
Животът на словашкия премиер Роберт Фицо вече не е в опасност след опита за убийство, каза вицепремиерът Роберт Калиняк пред репортери. „Той е извън непосредствена заплаха за живота си, но състоянието му остава тежко и се нуждае от интензивни грижи“, съобщи най-близкият политически съюзник на премиера.
Фицо е в болница от сряда, когато самотен стрелец го простреля четири пъти, включително в корема. Словашкият премиер претърпя петчасова операция в сряда и друга операция в петък, и двете в болница в град Банска Бистрица.
„Можем да считаме състоянието му за стабилно с положителна прогноза“, каза още Калиняк пред болницата и добави: „Сега всички се чувстваме малко по-спокойни“. Вицепремирът добави, че Фицо ще остане за момента в болницата в Банска Бистрица.
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система
NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi
Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам

Гръцки СМИ:
"Участие на украинските тайни служби в опита за убийство на Р. Фичо, разкрит от словашките власти
Разкрит е сговор между съпругата на извършителя и украинските тайни служби"
https://tinyurl.com/3a4hwe6y
Словашката полиция разкри важни доказателства, свързващи Украйна с опита за убийство на словашкия премиер Роберт Фицо.
Според властите са намерени доказателства, свързващи опита за убийство с Украинското разузнавателно управление (HUR).
Словашката полиция стигна до заключението за това участие, когато откри екранни снимки, показващи как съпругата на нападателя общува с служител на HUR.
Тези съобщения разкриват планове и тайни споразумения, които изглежда са свързани с опита за убийство на словашкия премиер.
Разкриването на тази връзка предизвика международен шум, като няколко държави поискаха разяснения от украинското правителство.