Обмислят ново 20: Държавните служители да могат да теглят обезщетенията си още преди пенсиониране
Това ще става чрез безлихвен кредит от ББР
Обмисля се вариант всички държавни служители, които имат право на обезщетения при пенсиониране, да могат да получат парите си предсрочно чрез безлихвен кредит от Банката за развитие. Това е една от промените, която ще бъде заложена в новата стратегия на ББР, съобщи служебният министър на иновациите Росен Карадимов пред БНТ.
Предвижда се още кредитната институция да подкрепя активно здравни, социални, енергийни и инфраструктурни проекти, предава dnes.bg.
"Представете си в обществения сектор колко хора имат право на обезщетения при пенсиониране. Това са всички държавни служители, това са системите за сигурност, това е голяма част от учителите. Получавате авансово, на много ниска лихва или безлихвено, възможност да ползвате тези пари. Представяте ли си социалния ефект от едно такова действие. Представете си, че банката успее да финансира кредитите, заемите и задълженията на ключови държавни и общински болници. В момента те изнемогват, защото са под напора на доставчици, с които те не са се разплатили. Там текат мораторни лихви за забавяне, които са до 15%. Представете си, че Банката за развитие поеме тези дългове на тези болници", заяви Росен Карадимов.
Учени създадоха машина, която превръща въздух в питейна вода! Къде се случи това
Млад мъж преби гаджето си, друг атакува майка си
Честно ли е: Краси цял сезон се чуди коя да избере и нищо! А Натали я нападна глутница
Страна от Централна Европа даде допълнителни 250 милиона евро военна помощ за Украйна
101-годишна баба е звезда във фитнеса
Избухна страшен скандал около спортна кола на 6 колела
Веселба пред Народното събрание, кръшни хора се люшнаха напук на бюджета
Почина велик шампион от старата школа на тениса
Протестът в Бургас продължава втори час
Кметът на Варна: С бухалки не могат да ни отнемат свободата, защото сме обединени
Любима рецепта за зимата: Свински ребърца и една съставка, която е евтина, но страшно полезна
"Ножица-трепач" пристига в Бургас, може да станете част от мистерията

Ще теглят от парите на тези които си внасят.
Те не внасят-само ще теглят.
Че кой не иска така?