3 картофа, 3 яйца и 300 грама кайма – зверска вкусотия в тиганче
За бърз обяд или вечеря!
Днес ви предлагаме поредната бърза вкусотия за вечеря, а защо не и за бърз обяд. За нея ви трябват обичайни продукти, но ние сме ги съчетали така, че ще надминат и най-смелите ви вкусови очаквания! Без повече приказки – ето рецептата за тази зверска вкусотия в тиганче :
Необходими продукти:
300 гр.кайма
3 картофа
3 яйца
сол и черен пипер на вкус
2 с.л. брашно
1/2 глава лук
100 гр. кашкавал
връзка копър
олио за пържене
Начин на приготвяне:
Запържете каймата в тигана до пълна готовност. Добавете сол, черен пипер и подправки по ваш вкус.
Обелете картофите и ги настържете на едро ренде. Изстискайте добре от сока и прибавете към тях разбитите яйца и брашното.
Посолете и при желание – добавете подправки по ваш вкус. Объркайте всичко много добре.
След това изсипете тънък слой от сместа в тигана (като палачинка).
Изпържете добре от едната страна, след това обърнете палачинката, за да се изпържи и от другата. Когато е готова, без да сваляте тигана от огъня, може да я намажете с малко кетчуп.
Разтелете каймата върху половината палачинка. След това сложете лука, нарязан на тънки пръстени.
Поръсете със ситно нарязан копър и настъргания кашкавал.
Завийте палачинката и изчакайте кашкавалчето да се разтопи.
Ястието е готово! Бързо и лесно – точно както ви обещахме!
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето

Сериоз? Аз съм в шок! Ма верно ли? Ай сиктир! Ни мой да бъде! Кай честно...