Барикадиралият се бивш полицай в Пловдив се е предал
Бившият полицай Венцеслав Караджов, който е получил доживотна присъда за двойно убийство, се е барикадира за 12 часа в дома си в Пловдив, но в крайна сметка се е предал на органите на реда.
Малко преди 6 ч. тази сутрин Караджов е склонил да се предаде без съпротива, съобщава БНР.
Той не е бил въоръжен, в дома му не са открити и взривни вещества. Мъжът се барикадирал в дома си, след като Върховният касационен съд постанови с окончателно решение най-тежката присъда - доживотен затвор - за това, че на 15 май 2016 година е застрелял родителите си.
Когато разбрал за решението, Венцеслав Караджов се е барикадирал с думите, че "няма да лежи невинен в затвора и е решен на всичко". Това е станало към 17.30 ч. снощи, когато екип на Съдебна охрана е пристигнал, за да задържи Караджов за изпълнение на присъдата.
Тогава той е скъсал гривната, с която бе под домашен арест и заплашил полицаите, след което се барикадирал в дома си.
"Той започна да се сбогува с мен, благодари ми, че съм го защитавала, че било чест за него и каза, че няма да лежи невинен в затвора. Молих го да не стават ексцесии, да не загинат невинни хора. Той каза, че след като всички са се постарали да го изкарат виновен, вече няма пред какво да се спре. Каза "не съм невъоръжен", че се бил приготвил като Рамбо в къщата си. Какво точно конкретно има – не мога да кажа", каза пред бТВ адвокатът му Зоя Тошкова.
Полиция жандармерия и специални полицейски части бяха обградили къщата и района през цялата нощ.
Внимавайте с тях: 4 зодии, които отвръщат на удара по начин, който трудно се забравя
14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода
Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски
Приказен свят от пясък: Емблематичният фестивал в Бургас отваря врати с безплатен вход
Несебър събира красиви умове от 11 държави
Забравете за брашното: Направете тези сочни кюфтенца от тиквички с течен сос от топено сирене
Горска сватба за историята: Христо Пъдев и Цветина се взеха, Зомбори и Бабинова ги „венчаха“
Калин Врачански с опасни каскади в „Пиесата, която се обърка“
39-годишна украинка е издирвана за бомбения атентат срещу олигарх в Монако
Над 100 класически автомобила и мотоциклета от 7 държави пристигат за 19-ия Ретро парад в Бургас
Икебаната на косъм от смъртта след тежък инфаркт, вижте първите му думи от болницата
Кървава баня в Тайланд: 11-годишно хлапе подкара камион и уби деветима монаси
