×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • КЕВР обсъжда по-високите цени на тока от 1 юли
  • Силно земетресение разтърси кубинската столица Хавана
  • До два-три дни ще има много добро мирно споразумение с Иран, твърди Тръмп
  • Президентът на Северна Македония идва в София за среща с Илияна Йотова
  • Продължава издирването на оцелели след мощния трус във Филипините, потвърдените жертви вече са 41
  • СГС разглежда искането за регистрация на „Прогресивна България“
  • Горивата поевтиняват въпреки напрежението в Близкия изток
  • Емил Пармаков временно ще заеме поста на Георги Кандев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Привикаха Кирил Петков в прокуратурата заради мелето с кола на НСО


17 Май 2024, Петък, 12:06 ч.

Състоянието на пострадалата жена все още е тежко, но към момента няма директна опасност за живота й

Военно-окръжна прокуратура е разпитала всички от колата на НСО, участвала в тежката катастрофа на входа на Аксаково, при която загина един човек, а други двама бяха ранени.

Това обяви подполковник Георги Василев, заместник-военен окръжен прокурор на Сливен, който допълни, че продължават следствените действия и оглед на местопроизшествието. Военен прокурор ще разпита и свидетели. Екипът от Сливен пристигна във Варна, предава blitz.bg.

Разпитани са четиримата участници в катастрофата с кола на НСО - шофьорът, бившият премиер Кирил Петков, неговото пресаташе и охранител на Петков.

Днес предстои да бъдат разпитани свидетелите на инцидента от други автомобили, както и да бъде направена аутопсия на загиналия шофьор. Ще бъде взета и кръвна проба за алкохол, съобщи подполковник Георги Василев.

Вече е назначена автотехническа експертиза, която да докаже кой с каква скорост се е движил и да се разследва инцидента.

"Разпитани са и четирите лица, които са пътували в автомобила на Националната служба за охрана.

Още снощи, незабавно след приключване на огледа на местопроизшествието, лично от военния прокурор в град Варна. Днес ще продължат разпити на нови лица, които са присъствали на произшествието незабавно, след като то е станало.

Доколкото знам разрешената максималната скорост, е около 60 км в час в този участък на пътя, преди навлизане в населеното място - град Аксаково.

С каква скорост са се движили двата автомобила ще стане ясно след събиране на всички доказателства и назначаване на автотехническата експертиза, която ще даде отговор за механизма на настъпилото ПТП и евентуално кой от водачите, какви действия е предприел точно преди настъпването на катастрофата", обясни подполковник Василев пред БНР-Варна.

Тежко пострадалата 58-годишна жена е в интензивно отделение във Варна. Красимира Иванова, съпруга на загиналия водач, има множество травми.

Тя все още е на командно дишане, но вече е стабилизирана и към момента прогнозата за състоянието й е оптимистична. Това съобщи д-р Валентин Власаков, началник на отделението по анестезиология, реанимация и интензивно лечение в болницата.

Има тенденции за подобрение на състоянието й, добави медикът. "Състоянието остава сериозно, но в момента директна опасност за живота й няма", каза още той.

През нощта са й направили няколко операции - една коремна и една от страна на ортопедите в болницата, допълни д-р Власаков.


В категории: Темида


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Класен футболист почина едва на 27 години Класен футболист почина едва на 27 години 09/06/2026, Вторник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Бургаски клуб с важен ход Бургаски клуб с важен ход 09/06/2026, Вторник 21:29 0
Тервел ИЛИЕВ Бърз домашен крем в чаши за неочаквани гости Бърз домашен крем в чаши за неочаквани гости 09/06/2026, Вторник 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Десподов каза за ЦСКА Десподов каза за ЦСКА 09/06/2026, Вторник 20:30 0
Тервел ИЛИЕВ Смъртоносна бомба гръмна до Москва Смъртоносна бомба гръмна до Москва 09/06/2026, Вторник 20:00 2
Тервел ИЛИЕВ Тайната на перфектните пържени картофи Тайната на перфектните пържени картофи 09/06/2026, Вторник 19:10 0
Тервел ИЛИЕВ Почина актьор, участвал във велики филми Почина актьор, участвал във велики филми 09/06/2026, Вторник 18:50 2
Тервел ИЛИЕВ Зловеща катастрофа, водач загина на място Зловеща катастрофа, водач загина на място 09/06/2026, Вторник 18:10 0
7
Коментара по темата
7.
Хахо
21.05.2024 02:20:14
0
1
Ако г-н Петков се чувства заплашен в България да си ходи в Канада-та. Но да си вземе и татко Петко. Наситихме се на вечното му хилене.
6.
Задължително
18.05.2024 08:14:29
0
3
Има един коментар 4 години след като е бил Министър Председател може да използва кола . Това беше грешка на на полицая който каза това по тв . Има право само ЕДНА ГОДИНА ИЛИ АКО Е ЗАПЛАШЕН.
5.
Ха ха
17.05.2024 15:23:48
1
10
Автомобила на НСО най вероятно се е движил с превишена скорост и възрастният човек не е имал време за реакция,
Търси се причинно следствената връзка между скороста и възникване на ПТП, при скорост от 140 км при ограничение от 90 вината не е на този който е отнел предимството, а за този който е карал с превишена скорост...
4.
Габи
17.05.2024 14:48:41
1
10
Защо трябва четири години НСО да охранява и развозва за лични глезотии някой, който е бил няколко месеца министър председател?Ще се каже ли истината имал ли е право Киро да ползва тези облаги в конкретният случай?Всичко, което ще кажат пътувалите с Петков ще бъде лъжа и случая ще се забрави.
3.
---
17.05.2024 13:57:06
3
12
Аха, "само се е возел". Вземаш коли даже без правно основание, цял кортеж и се правиш че не си бил там, че шофьорите нямат връзка помежду си и че Кирил не е шефа. Аз защо не мога да извикам тия да ме возят, а возят такива като Ахмед Доган и Кирил , който , ако го осъдят веднага ще стане канадец и пак ще му се размине правосъдието?
2.
To
17.05.2024 13:37:48
1
15
То ако е карал нормално тоз кортеж тоз човек щеше да е жив вероятно Той живее там и е знаел че там колите намалят и е излязъл и ето белата Той Кирил само сее возел но защо са карали толкова бързо шофьора ще каже
1.
_nib_
17.05.2024 13:04:03
4
12
Да...
,,Състоянието и е тежко...няма директна опасност за живота и..."
После ще се окаже че кирчо мошенника не е бил там...и накрая причина ковид.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Васко не е дилър и сводник, твърдят близките му и винят шофьора на автобуса за трагедията Васко не е дилър и сводник, твърдят близките му и винят шофьора на автобуса за трагедията Никое от нашите деца не краде, казва леля му Евдокия и споделя, че и тя се поти на паважа Траян Филипов под стража, но обвиненията за хулиганство и за гонка може да отпаднат Траян Филипов под стража, но обвиненията за хулиганство и за гонка може да отпаднат Вторият обвинен за трагедията на „Челопешко шосе“ Васил Филипов няма мярка мярка за неотклонение, защото е в болница (М)истерия с „Баба Алино“: Незаконният град крит от кабинета „Желязков“? Бивш министър заговори и за „Елените“ (М)истерия с „Баба Алино“: Незаконният град крит от кабинета „Желязков“? Бивш министър заговори и за „Елените“ Трябва да се предприемат същите действия, каквито ние за ваканционното селище, добави той Мигрант опита да обезглави мъж в Белфаст пред очите на десетки, според медиите било „нападение с нож” (ВИДЕО) Мигрант опита да обезглави мъж в Белфаст пред очите на десетки, според медиите било „нападение с нож” (ВИДЕО) Брутални кадри от атаката циркулират в цялата мрежа - потресаващи са Доц. д-р Даниел Петков, д.м., е избран за декан на Медицинския факултет на БДУ Доц. д-р Даниел Петков, д.м., е избран за декан на Медицинския факултет на БДУ Като преподавател активно участва в обучението на студенти по медицина и специализанти, а научните му интереси са насочени към диагностиката и лечението на слуховите нарушения Доц. Владимир Димов и доц. Кирил Манолов влизат в академичния състав на НМА - Филиал Бургас Доц. Владимир Димов и доц. Кирил Манолов влизат в академичния състав на НМА - Филиал Бургас Кандидатстудентските изпити за академичната 2026/2027 в бургаския филиал на НМА „Проф. Панчо Владигеров“ ще се проведат на 27 и 28 юни 2026 г. в TriA Space Central Park, бул. „Даме Груев“ 2, Бургас Токът поскъпва с 3 процента Токът поскъпва с 3 процента Цените трябва да са на първо място справедливи и икономически обосновани и достъпни за гражданите, тъй като някой трябва да ги плаща и не можем да се съобразим напълно с исканията на дружествата, отбелязаха от КЕВР Новият роман на Даниел Вълчев "Седем дни в Парория" ще бъде представен на 10 юни в Библиотеката Новият роман на Даниел Вълчев "Седем дни в Парория" ще бъде представен на 10 юни в Библиотеката Модератори на срещата в Бургас ще бъдат Диана Саватева и Михаил Михайлов Димитър Стоянов: България спира изпращането на оръжия за Украйна Димитър Стоянов: България спира изпращането на оръжия за Украйна София затваря военните складове за Киев след 13 изпратени пакета с помощ Спортно бижу в зелен оазис: Бургас официално откри реконструираната зала „Младост“ с мащабен фестивал Спортно бижу в зелен оазис: Бургас официално откри реконструираната зала „Младост“ с мащабен фестивал След пълното завършване на парковото пространство около залата, стотици граждани се включиха в празничния „Движи града Фест“
Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Консервативният лидер аргументира мярката, заявявайки в интервю за „Eр Те Ел”, дадено малко след като победи на парламентарните избори през април, че „това е въпрос на смирение“ Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Индексът на Hotels.com за 2026 година нарежда София сред най-изгодните дестинации за луксозен престой, а испанският град Сарагоса оглавява класацията на континента Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Министър Иван Шишков алармира за опасен дефицит по пътищата и разкри „криминален сюжет“ с плащания за асфалт на тъмно Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Американският президент предупреди Израел да не чака помощ при нова война с Иран, часове по-късно ракетите полетяха Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Симпатичните дебютанти отказаха лъскавите возила и доказаха, че във футбола все още има място за чиста и искрена страст Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Яростни протести заляха Париж заради дефектната съдебна система, оставила на свобода насилник с тежко криминално досие Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Шефът на месинджъра Офир Еял взриви ефира с ексклузивна новина за пълна интеграция на изкуствения интелект и разкри крие ли това риск за личните ни чатове БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Напълно различен стил на живот избира Джуна Джунович - дъщерята на модната дизайнерка Мелина и популярния певец Харис Джунович Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Под отломките загинаха две румънки и един българин
Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Когато големите вериги започнат да продават на много ниски цени, това винаги е заплаха за малките търговци Виц на деня Виц на деня В съда:
- Познавате ли подсъдимия?
- Да, ваша светлост. С него работехме заедно в една банка.
- Кога беше това?
- Не помня датата, но помня, че беше на разсъмване, около три часа.
Виц на деня Виц на деня В кръчмата:
- Дай акъл какво да купя на жената за рождения и ден.
- По-добре да попиташ нея какво иска.
- А, не! Толкова пари нямам!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Богат е този, който умее да се задоволява с малкото.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори