Драмата в Пловдив приключи, барикадиралият се бивш полицай се предаде
След цяла нощ убеждаване от психолози и с полицаи, той не е изпълнил заканата си
Полицаят от Пловдив, който се беше барикадирал въоръжен в дома си, след като бе осъден на доживотен затвор за убийството на родителите му, се е предал доброволно.
Рано тази сутрин бусове на Жандармерията и СОБТ се изтеглиха от мястото, съобщава Нова телевизия.
Венцислав Караджов е бил отведен от полицаите, потвърди адвокатката му.
По думите й той е бил в стабилно психическо състояние. Не е бил притеснен от наличието на толкова много полицаи пред дома му.
Това, което го е накарало да се предаде доброволно, бил някакъв знак. Тя не пожела да издаде за какъв точно става въпрос.
Караджов е решил да се барикадира, след като разбрал, че Върховният касационен съд ще иска доживотен затвор за него и отменя домашния му арест. Това го е накарало да се обади на сина си по телефона и да му каже да не се прибира в дома си.
След цяла нощ убеждаване от психолози, с полицаи, със служители от отряда за борба с тероризма, той не е изпълнил заканата си, разказва репортерът на Нова телевизия Татяна Йорданова.
Бившият полицай беше споделил, че не се притеснява от нищо, че няма какво да губи, но не иска да влезе невинен в затвора. Той твърди, че не е причинил смъртта на родителите си.
През 2016 г. телата на родителите на осъдения бяха намерени безжизнени след спор за имот. Те водили дело със сина си, което спечелили.
Няма преки доказателства, че той ги е прострелял, но магистратите се позовават на косвените за това, че отношенията им през последните години са били обтегнати.
„Той започна да се сбогува с мен, благодари ми, че съм го защитавала, че било чест за него и каза, че няма да лежи невинен в затвора. Молих го да не стават ексцесии, да не загинат невинни хора. Той каза, че след като всички са се постарали да го изкарат виновен, вече няма пред какво да се спре. Каза „не съм невъоръжен“, че се бил приготвил като Рамбо в къщата си. Какво точно конкретно има – не мога да кажа“, коментира Зоя Тошкова пред бТВ.
От началото на миналата година Венцеслав Караджов е с мярка домашен арест и е бил с гривна. Изтърпявал е мярката в дома. Според адвокат Зоя Тошкова гривната е била свалена снощи.
Все още не е ясно какво точно оръжие е имал бившият полицай.
Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа
Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас
С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско
Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти
Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара
Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит
Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа
Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция
Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан
Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони
Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“
МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция

Stupid gender-merry
Faggots very scary
ACAB
...get reckd mister dumbass policeman!