×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • На 29 юни и на 4 юли 2026 г. военни колони ще се придвижват по републиканската пътна мрежа
  • САЩ и Иран планират среща за нови преговори в Катар
  • Иран възобновява полетите до Дубай след седмици на прекъсване
  • Tристранката се събира извънредно заради Бюджет 2026
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Инж. Петър Кънев пред жените-социалистки: Да приключим с експериментите, България се нуждае от достойни управленци


Инж. Петър Кънев пред жените-социалистки: Да приключим с експериментите, България се нуждае от достойни управленци
Водачът на листата заедно с кандидатите от Бургас представиха своята програма пред дамите от БСП
16 Май 2024, Четвъртък, 19:00 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимки и видео: авторът

На този вот БСП-Бургас има интересна листа, в нея влизат експерти от различни области, както и представители на общините

Надявам се изборите на 9 май най-накрая да отстранят инфантилизма, наивността и аматьорщината в управлението на България през последните години. Време е да приключим с експеримента млади хора, или не толкова млади, за които обаче политиката е просто хоби, а не професия, да ръководят държавата. Това каза водачът на „БСП за България“ за 2 МИР-Бургас инж. Петър Кънев. Заедно с колегите си от листата той проведе проведе традиционна среща с жените-социалисти в морския град.

С него бяха Тодор Байчев, инж. Паруш Парушев, който е новият общински лидер на БСП в Бургас, Милена Радева, Йона Чобанова, Тинка Желязкова, Дора Петкова и Живко Господинов. 
БСП-Бургас има представител и в листата за Европейския парламент. Това е Радостина Георгиева, доскорошен директор на елитната ПГРЕ "Г. С. Раковски", която заема 12-а позиция. Тя също присъства на срещата, организирана от кандидатите за народни представители.

Те представиха предизборната си програма, очертаха накратко своите приоритети и причините да участва в изборите. „Листата ни е много стабилна и интересна. Състои се от експерти, но вие ги познавате, те са представители на всички общини“, каза инж. Петър Кънев. 

Той допълни, че не само за хората, но за самите политици е много тежко всяка година да има избори.

„Не ми тежи финансово, нито логистично, готов съм сега да тръгна и да се срещна с хората. Но вече ми тежи това, че не знам какво да говоря. 3 години – 6 пъти избори... Никога не съм бил привърженик на слоганите на кампаниите, но тази година имаме много добър, а именно „За достойна Бългрия в мирна Европа. В тези четири думи две са определящи за всичко онова, което ние очакваме - да имаме достойни политици, българи, управленци, които да защитават името на България във всички каузи“, добави водачът на бургаската листа. 

Инж. Кънев отбеляза, че през последните 10 месеца държавата се е управлявала от хора, които се учили в движение на принципа „проба-грешка“.

 

„Най-фрапиращият случай за съжаление беше промяната на Конституцията. Те казаха, че това решение е политическо, а не експертно. От него стигнахме до там, че ПП-ДБ, най-вече Христо Иванов, тъй като той е апологетът на тази промяна, поднесоха цялата власт на ГЕРБ. Всичките 10 души, които имат право да бъдат министър-председатели са кадри на тази партия. Това постигнаха тези експериментатори в българската правна наука. Как ще продължи всичко това – не знам. Влязохме в политическа спирала, от която трудно ще излезем, чакат ни трудни и тежки времена“, каза в заключение инж. Кънев. 

Думата взе и вторият в листата Тодор Байчев. Той подчерта, че сред основните приоритети на БСП са социалните проблеми. 

„Трябва да има преизчисляване на пенсиите. По отношение на здравеопазването – твърдо стоим зад тезата, че не трябва болничните заведения да са търговски дружества. Търговия със здраве не трябва да има“, каза Тодор Байчев и даде личен пример с баща си. „Той получи инсулт и докато се чудеха дали да го местят от едната в другата болница, той почина“, сподели кандидатът за депутат. 

Сред приоритетите му са още образованието, като според него учебниците трябва да са еднакви във всички учебни заведения, а да се сложи край на това експериментално обучение в момента. 

На срещата инж. Петър Кънев представи и кандидата за евродепутат Радостина Георгиева. Тя заяви пред присъстващите, че е приела поканата на БСП да участва в изборите, тъй като вярва в тяхната идея и принципи. Георгиева дълги години е била директор на Френската гимназия в Бургас, участвала е в много европейски проекти, дейности, свързани с образованието и културата. 

„Идеята за Европа ми е много близка. Особено сериозно се занимавам с образователнни проекти между България и Франция и другу европейски страни. Европа трябва да бъде така, както беше създадена – за хората. Работя основните европейски езици и имам знания на европейска тематика, продължавам да работя в сферата на образованието“, допълни кандидатът за евродепутат. 

От началото на кампанията социалистите ежедневно провеждат срещи в цялата Бургаска област. Инж. Кънев и екипът му искат да са близо до хората, да изслушат проблемите на населените места и да представят своите акценти от програмата. 

Вторият в листата на БСП Тодор Байчев
Инж. Паруш Парушев, който заема трета позиция, е новият лидер на общинската структура на БСП в Бургас
Милена Радева е първата жена в листата на БСП и заема пета позиция. Тя е общински лидер на партията в Айтос и зам.-председател на Общинския съвет
Йона Чобанова е представителят на Средец в листата на БСП. Тя е в политиката от дълги години, в момента е зам.-кмет на община Средец

 

Бургас има представител и в листата за евродепутати на социалистите - Радостина Георгиева

 




В категории: Бургас , Избори 2024


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
Димитър КИРЯКОВ Гала е на седмото небе от щастие Гала е на седмото небе от щастие 29/06/2026, Понеделник 10:20 4
България Всички новини
Нови строги правила в ЕС слагат ясни етикети на меда, соковете и конфитюрите Нови строги правила в ЕС слагат ясни етикети на меда, соковете и конфитюрите Влизат в сила мащабни промени за защита на потребителите, като страните производителки на мед вече ще се подреждат по процентен дял, а сладка́та ще се правят с повече плодове Арестуваният държавен шеф от Несебър описвал рушветите в тефтерче, разследващи го намериха в дома му Арестуваният държавен шеф от Несебър описвал рушветите в тефтерче, разследващи го намериха в дома му Намерили 33 хил. евро с неясен произход, ръцете му светнали с белязаните пари от собственик на имот в Кошарица Рокада в МВР: Старши комисар Марин Маринов е новият директор на полицията Рокада в МВР: Старши комисар Марин Маринов е новият директор на полицията Заместник-министър Венцислав Катинов представи новия шеф пред състава и очерта приоритетите - борба с наркотиците, корупцията и пътния травматизъм Рецепта за лучена запеканка, приготвя се бързо и е адски вкусна Рецепта за лучена запеканка, приготвя се бързо и е адски вкусна С нежен крем, разтопено сирене и златиста коричка Голямото лятно пътуване: С кола, влак, автобус или самолет - как най-изгодно да стигнем до морето Голямото лятно пътуване: С кола, влак, автобус или самолет - как най-изгодно да стигнем до морето В разгара на отпуските сравняваме цените и времето за придвижване до Черноморието, докато БДЖ държи рекорда по евтиния, а авиолиниите залагат на скорост Банята на мечтите вече е възможна: „Естетико“ стъпи в Бургас Банята на мечтите вече е възможна: „Естетико“ стъпи в Бургас От хитовите SPC настилки до комплексни дизайнерски проекти без компромис – всичко за преобразяването на дома вече е на едно място. Ралица Паскалева проговори след напускането на „Игри на волята“: Решението беше изцяло мое Ралица Паскалева проговори след напускането на „Игри на волята“: Решението беше изцяло мое Актрисата загатна за нови мащабни проекти с Нова тв и сподели, че след 6 сезона най-после ще се наслади на първото си свободно лято Десислава Радева осъди жълт сайт за 25 500 лева заради поредица от клевети Десислава Радева осъди жълт сайт за 25 500 лева заради поредица от клевети Върховният съд сложи точка на 3-годишния правен спор за 23 статии, атакували личния живот, здравето и честта на премиерската съпруга Късна драма за старт на елиминациите на Световното, България в бясна въртележка в Лигата Късна драма за старт на елиминациите на Световното, България в бясна въртележка в Лигата Канада ликува с гол в добавеното време и е осминафиналист Черна вест: Две българчета намерени мъртви в Кипър Черна вест: Две българчета намерени мъртви в Кипър Децата са били братче и сестриче
Филмът „Майкъл“ стана най-касовият музикален биопик в историята Филмът „Майкъл“ стана най-касовият музикален биопик в историята Лентата за Краля на попа събра зашеметяващите 934,7 милиона долара, детронирайки легендарната „Бохемска рапсодия“ Трагедия в Лондон: 19-годишен българин загина при сблъсък с Тесла, събират средства да го върнат в родината Трагедия в Лондон: 19-годишен българин загина при сблъсък с Тесла, събират средства да го върнат в родината Семейството на Веселин Пеев организира благотворителна кампания за репатриране на тялото му, след като 55-годишен шофьор го премаза в района на Клапам Комън Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня При доктора:
- От сега нататък никакъв алкохол и никакви цигари!
- Докторе, много ли е сериозно?
- Не, но ще трябва да спестявате, за да си платите лечението...
Виц на деня Виц на деня - Майсторе, колко струва поправката на спирачките?
- Около 200 евро.
- Е, тогава ми увеличи звука на клаксона.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На много омъжени жени мъжът е като целулит. Никъде го няма по снимките.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори