×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Брутално евтини череши на пазара в Бургас, но размерът им има значение


Брутално евтини череши на пазара в Бургас, но размерът им има значение
И за 5 лв. може да си купите кило череши, които напълно ще задоволят вкуса ви
16 Май 2024, Четвъртък, 17:05 ч.
Автор: Димитър КИРЯКОВ, снимки: Авторът

Климатичните промени донесоха и нещо хубаво по нашите географски ширини

На най-големия пазар за зеленчуци и плодове в Бургас днес наш репортер засне сензационно ниски цени на черешите, каквито никога досега не са били наблюдавани. Само преди седмица, на същия този пазар „Краснодар“ – по Великден, ранният пролетен плод можеше да се види тук там на сергия срещу 20 – 25 лв. килото.

Очевидно бе, че стоката не беше българска. Явлението от днес няма аналог. Три сорта, при това български, могат да се закупят на цена от 5 до 8 лв. за кг. Цената зависи от размера. Търговците ги делят на малки, средни, големи, независимо от сорта. Няма череши, които да са по-скъпи от 8 лв. за килограм.

През миналата година, за същия период от май месец, черешите вървяха от 10 до 15 лв. за килограм. Никой от търговците не се нае да анализира каква е причината за „наводнението“ от череши доста преди 24 май, което е и причина за резкия спад на цените.

 Най-приемливо е обяснението, че цъфтежът започна твърде рано, още преди 1 март, а след това средноденонощните температури се задържаха необичайно високи, нямаше никакво застудяване и опасност от повреждане на образувалия се рано плод. Това е единствената и най-логична причина за бързото зреене като резултат от настъпващите сериозни климатични изменения по нашите географски ширини.

Сортът краставици „Гергана“ държи същата рекордна цена от 4 до 5 лв. за кг
Цената на ягодите спрямо миналата седмица е спаднала от 9 на 6 лв. за кг

 


В категории: Бизнес , Бургас


Димитър КИРЯКОВ Автор
Димитър КИРЯКОВ
9
Коментара
Флагман.БГ Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри 26/05/2026, Вторник 11:00 0
Флагман.БГ Почина младият художник Деян Янев Почина младият художник Деян Янев 26/05/2026, Вторник 10:45 0
Михаил ДИМИТРОВ Иран заплаши САЩ с космически цени на петрола Иран заплаши САЩ с космически цени на петрола 26/05/2026, Вторник 10:21 0
Тервел ИЛИЕВ Джокович влезе в клуба на Бангаранга Джокович влезе в клуба на Бангаранга 26/05/2026, Вторник 09:38 0
Тервел ИЛИЕВ Община Царево с важно съобщение Община Царево с важно съобщение 26/05/2026, Вторник 09:10 0
9
Коментара по темата
9.
Неа
19.05.2024 20:48:21
0
0
Потвърждавам за София. Черешите са 5 лева .
8.
Жоро
19.05.2024 12:45:00
0
0
Без дръжки!
7.
Дима
17.05.2024 00:07:49
0
7
В София на централен пазар черешите и ягодите са по 4 лв. Аз си купувам почти всеки ден
А заплатите са по -високи от Бур6гас с доста. Сами преценете...d
.
6.
Пешу
16.05.2024 21:24:45
0
2
Бай, Киряк, с'я прохождаш...айдИ по- малку прилагателни....брутално уникално ...ай мола ти съ...дерзай
5.
bai kosta
16.05.2024 19:31:34
0
3
Юруш на черешитееее!!!
4.
Бургас
16.05.2024 19:26:15
0
3
Очевидно бе, че стоката не беше българска. Явлението от днес няма аналог. Три сорта, при това български...Е, български ли са или не?!
3.
Няма
16.05.2024 18:41:41
0
13
по- големи измамници и по голяма алчност от зарзаватчиите -прекупвачи в дребния бизнес...Те печелят в пъти повече от производителя и вносителя...не са чували за процент надценка(като хранителните) всичко умножават по цяло число.И.се оправдават с фира...ама те продават и мухлясали,гранясали ,почернели плодове в щайги на тротоарите...зимата изрязват загнилите зеленчуци и правят буркани ,,домашно" производство..и на рафта!! Преди две седмици като се появиха кайсиите 30 лв в центъра...иди обяснявай на внучето си!! Проверих цената в борсата,чрез приятел...8 лв!! Баси!!
2.
Мопс
16.05.2024 17:53:22
1
5
От статията разбирам че все пак съществуват реални климатични промени, макар и поднесено с позитивна нотка. Може би става дума за глобалното затопляне? Галилей така са го екзекутирали, задето отказва да спре да пропагандира хелиоцентричния модел на галактиката ни. Глобалното затопляне е истина! Спрете да шофирате, да правите деца, да ядете месо и да ползвате електричество и газ! ...и през това време хрупайте брутално евтини череши в Бургас.
...найс
1.
Не непременно
16.05.2024 17:50:59
1
16
размерът (не че не разбирам, че пак се намеква за секс), но цветът, вкусът и сладостта определено имат значение! Черешите на първата снимка не ми трябват дори и да са безплатни. А пък кое е българско ме интересува само за да го избягвам, в повечето случаи.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри Пептидите не са безопасни, подчертават експертите Почина младият художник Деян Янев Почина младият художник Деян Янев Той напусна този свят ненадейно Вътрешният министър спешно привика всички областни директори на МВР Вътрешният министър спешно привика всички областни директори на МВР Ще има Национално съвещание, за да се набележат приоритетните цели на МВР за следващите месеци  Мутрите във Варна бяха "мегатъпи парчета". Запалиха ми заведението, обяви Мишо Шамара Мутрите във Варна бяха "мегатъпи парчета". Запалиха ми заведението, обяви Мишо Шамара В София имаше ВИС и СИК, а по морето - фантазьори, твърди рапърът Ексцентричен будоар от 80-те години се появи на кръстовището зад бургаския храм "Св.св. Кирил и Методий" Ексцентричен будоар от 80-те години се появи на кръстовището зад бургаския храм "Св.св. Кирил и Методий" Какво е това - клошарски романтизъм или авангардно изкуство, питат минувачи  На прага сме на екстремни горещи вълни, „топлинен купол“ носи рекордни температури На прага сме на екстремни горещи вълни, „топлинен купол“ носи рекордни температури Жега като през юли удря Европа още през май Студент по философия е арестуван заради случая в Благоевград Студент по философия е арестуван заради случая в Благоевград Младежът е в ареста за 72 ч., предстои да бъде внесено искане в съда за постоянното му оставане зад решетките Митичният Марков камък в Долно Ябълково изпълнява желания - болни оздравяват, бездетни се сдобиват с рожба Митичният Марков камък в Долно Ябълково изпълнява желания - болни оздравяват, бездетни се сдобиват с рожба А водата ни свързва с камъка Фалшива благотворителност: Фондация въвлича деца в схема, праща ги да събират пари пред хипермаркети в Бургас Фалшива благотворителност: Фондация въвлича деца в схема, праща ги да събират пари пред хипермаркети в Бургас Фондация Blessings for people отново се появи край морето Руска атака в Киев взриви офисите на 5 медии Руска атака в Киев взриви офисите на 5 медии Председателят на Националния съюз на журналистите в Украйна отбеляза, че съюзът изразява солидарност с журналистите, редакциите и медийните работници, които са пострадали в резултат на атаката срещу столицата
Новият премиер на Унгария реже драстично заплатите на висшите държавни служители, свива наполовина и своята Новият премиер на Унгария реже драстично заплатите на висшите държавни служители, свива наполовина и своята Заплатата му ще бъде под половината от това на предшественика му Виктор Орбан Голям проблем на границата с Турция, не признават лични карти, ако... Голям проблем на границата с Турция, не признават лични карти, ако... Ако безсрочният документ е по-стар от 10 години, турските гранични власти няма да го признаят и задължително трябва да се пътува с валиден задграничен паспорт. Иран заплаши САЩ с космически цени на петрола Иран заплаши САЩ с космически цени на петрола Американското правителство многократно е демонстрирало, че разбира само езика на силата. Пригответе се за петрол на цена от 200 долара", написа Ебрахим Золфагари, говорител на централния щаб на военното командване на страната "Хатам ал-Анбия" Съдийската комисия спря правата на двама рефери след касапското изпълнение в Разград Съдийската комисия спря правата на двама рефери след касапското изпълнение в Разград Причината за това решение на комисията е следствие случилото се в 62-ата минута, когато Идан Нахмиас се обърна и изрита топката, но бутонките му се спряха в гърдите на Леандро Годой Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата? Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата? Полицията не е информирала митрополит Иларион защо колата му е била спряна за проверка и не му е позволила да присъства на претърсването Почина много известен рапър Почина много известен рапър Бейс, чието истинско име е Робърт Джиниярд, е най-известен с хита от 1988 година „It Takes Two“ Лили Иванова покори легендарната „Олимпия“ 17 години по-късно Лили Иванова покори легендарната „Олимпия“ 17 години по-късно Събитието съвпадна с 24 май и се превърна не само в музикален спектакъл, но и в символичен празник на българската култура в сърцето на Франция Тревога в Италия: Два случая на ебола в района на Комо Тревога в Италия: Два случая на ебола в района на Комо Здравните власти са активирали необходимите протоколи и пациентите в момента са под наблюдение Трамвай се заби в заведение, има ранени! Трамвай се заби в заведение, има ранени! Прокуратурата разпореди техническа проверка на превозното средство Левски уреди бразилец за 1.5 млн. евро Левски уреди бразилец за 1.5 млн. евро 24-годишният флангови нападател играе като ляво и дясно крило, а правата му принадлежат на Санта Клара
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня - Докторе, детето се буди сутрин в 4 часа и повече не иска да заспи. Какво да го правим?
- Фурнаджия.
Виц на деня Виц на деня - От сутринта чак сега сядам.
- Че какво прави до сега?
- Ами, лежах си.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Песимиста го хапят комарите, а при оптимиста смучат!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори