На 17 май започва ремонтът на над 34 км от път III-906 през Дюлинския проход
Програмата на АПИ предвижда рехабилитацията на 65 км от третокласния път
На 17 май започва основният ремонт на 34,1 км от път III-906 през Дюлинския проход. Това е участъкът от Старо Оряхово до Гюльовца и е на територията на областите Варна и Бургас. Програмата на Агенция „Пътна инфраструктура“ предвижда със средства от републиканския бюджет да бъдат рехабилитирани 65,6 км от третокласния път. Трасето свързва областите Варна и Бургас и е алтернативно за преминаващите през Обзорския и Айтоския проход - път I-9 Слънчев бряг - Обзор и път ІІІ-208 Дъскотна - Айтос.
Изпълнението на строително-монтажните работи е обособено в два участъка. Ремонтът започва от първата над 34-километрова отсечка между Старо Оряхово и Гюльовца. Проектът включва пълна реконструкция на трасето и ремонт на два моста над реките Двойница и Бяла. Срокът за изпълнение на строително-монтажните работи е 540 календарни дни. Предвижда се строително-монтажните дейности да се извършват без спиране на движението като автомобилите ще преминават в платното, в което не се извършват строителни дейности. При необходимост от ограничаване на трафика като обходен маршрут ще се ползва път I-9 Старо Оряхово – Бяла – Обзор Ахелой – Бургас.
Строително-монтажните работи са възложени на ДЗЗД „РОУД ПРОДЖЕКТ“, с участници: „Хидрострой“ АД и „ТРАНССТРОЙ – ВАРНА“ АД, избран след проведена открита процедура по ЗОП. Стойността на договора е 83 999 097,97 лв. с ДДС. Строителният надзорът ще се осъществява от ДЗЗД „Трафик контролс“, в което са: „ТРАФИК ХОЛДИНГ“ ЕООД и „КОНТРОЛС“ ООД. Техният договор е за 1 338 000 лв. с ДДС.
До края на юни, веднага след издаване на разрешението за строеж, е планирано да започне ремонтът на втория участък - от с. Гюльовца до кръстовището с път I-9 Слънчев бряг – Бургас. Трасето е с дължина 31,5 км и е изцяло на територията на област Бургас. Срокът за реализиране на строително-монтажните работи е 540 календарни дни. При основния ремонт на пътя в област Бургас ще се обновят 4 моста, които са над р. Бяла, над напоителен канал, над преливника на яз. „Порой“ и над р. Ахелой.
Изпълнението на втория участък от път III-906 е възложено на ДЗЗД „РАЗВИТИЕ 2018“, в което участват: „Инжстройинженеринг“ ЕООД и „Битумина ГмбХ - България“ ЕООД. Стойността на договора е 83 994 474,35 лв. с ДДС. Строителният надзор ще изпълнява ИЕ Консултанти 2022“ ДЗЗД, в което са: „ИВТ КОНСУЛТ“ ЕООД и „ЕРПОС СПОЛ“ С. Р. О. /Словения/. Договорът им е за 946 920 лв. с ДДС.
С този трик мивката ще блести
Печени чушки с яйца и сирене - лесна рецепта с много вкус
Коя зодия е най-големият инат
Мързелив тутманик без сложно месене - лесна рецепта
С този домашен способ белите дрехи изглеждат по-свежи
Пухкави палачинки с кисело мляко - рецепта, която винаги става
Осмокласник намушка учителка, тя е в критично състояние
С този домашен трик гардеробът ухае свежо
Пухкава баница с газирана вода - лесна рецепта стъпка по стъпка
Въпросителните свършиха - Винисиус каза къде иска да играе
Тъжна вест: Почина жената на емблема на ЦСКА
Започна асфалтирането на ремонтирания участък на Дунав мост при Русе
