Абитуриенти от ПМГ сведоха глава пред непрежалимата г-жа Тонка Михова - математика, запалил любовта им към числата (ОБНОВЕНА)
В деня на изпращането дванайсетокласниците от Випуск 2024 отдадоха почит към учителката
Абитуриентите от ППМГ „Акад.Никола Обрешков“-Бургас сведоха глава пред спомена за емблематичния педагог по математика г-жа Тонка Михова, която на 15 октомври 2021 г. напусна този свят, но остави след себе си незаличима следа в своите ученици.
В деня на изпращането на дванайсетокласниците от Випуск 2024 г. ученичка от 12 "б" успя да трогне всички присъстващи с думите си за учителката любимата. Г-жа Тонка Михова бе от старата школа – гениален педагог, на когото всички се възхищаваха. Тя подготвяше бургаските математици за редица национални състезания и олимпиади. За тях бе идол и модел за подражание. Преподавател с изключителен ум и невероятна харизма – любимец на поколения бургазлии, завършили елитната гимназия.
Математическата гимназия изпрати своите абитуриенти - пълни със заряд за бъдещето
В писмото си до г-жа Михова Венислава я описва като пътеводна светлина, наставник и приятел за всички, които имаха привилегията да я познават. С огромен ентусиазъм и непоклатимо търпение тя осветяваше пътя към знанието, вдъхновявайки безброй ученици да отключат възможностите на математиката и да открият красотата в нейната сложност.
В нейна чест абитуриентите пуснаха десетки бели балони, които да отлетят в небето.
Вижте цялото обръщение на абитуриентката от 12 "б" Венислава на ППМГ „Акад.Никола Обрешков“-Бургас към математика, запалил любовта ѝ към числата - г-жа Тонка Михова:
На редакционната ни поща пристигна повече информация за начина, по който почитат паметта на любимата учителка на стотици деца. Приятели на Тонка Михова учредиха фондация на нейно име.
Вече трета година по време на церемонията по изпращане на абитурентите в ППМГ, Фондация „Тонка Михова“ връчва по една еднократна парична стипендия на абитуриент от гимназията. Подборът на стипендианта се прави от учредителите на Фондацията, а не от училището, като един от критериите е ученикът да се развива в областта на математиката и лингвистиката.
През 2022 г. първата стипендия получи Росен Николов от 12г клас, през 2023 г. – Цветелина Илиева от 12б клас, а на14 май 2024 г. Аляра Махмудова от 12а клас.
Освен връчване на еднократна годишна стипендия, Фондацията работи по идеята да организира състезание по математика в памет на Тонка Михова, за което има подкрепата на Съюза на математиците -секция Бургас.

*(Поклон, г-жо Михова - б.а.)
Новак Джокович обяви, че напуска Професионалната асоциация на тенисистите заради разминаване в ценностите
През 2026 г. у нас се очакват екстремни климатични явления
Мачадо няма да е президент на Венецуела, отказала да подари Нобела си на Тръмп
Кола мина през краката на пиян мъж, лежащ на пътя, той почина в болницата
Николай Василев: С еврото очаквам двуцифрен ръст на заплатите и малка инфлация
Почина композиторът Янко Миладинов
Безплатна ваксина за човешки папиломен вирус - вече и за момичета от 15 до 18 години
Ето признаците, че някой, когото обичате, крие таен навик и употребява кокаин
Майка и син загинаха при тежка катастрофа
Инструкторът на Княгиня Калина продава апартаменти
Дали залавянето на Мадуро е било резултат от външна военна операция или от вътрешно предателство?
Биткойнът скочи с 5% след свалянето на Мадуро
