Заради дългове продават легендарен завод
Необслужен кредит извади на продан този имот
Частен съдебен изпълнител обяви публична продан за бившия фуражен завод в с. Първенец, пише "Марица". Крайната мярка се налага заради борчове на собственика „Българска фуражна компания“ ЕАД към данъчни и банки. По данни на ДАКСИ задълженията на дружеството към НАП е в размер на 57 869.68 лв.
Заложен кредитор е Банка Пиреос България, която през 2019 г. стана част от Пощенска банка. Върху имота има наложени тежести. Предмет на продажбата е промишлена сграда, производствени и складови помещения, технологична линия за производство на фуражи и смески, както и дворно място, а общата площ е приблизително 5000 кв. м. Първоначалната цена, от която ще започне публичната продан е 1 045 600 лв., което е 80 процента от експертната оценка на вещото лице.
Наддавателните предложения ще бъдат отворени на 11 юни 2024 г. в Районен съд –Пловдив. Фирмените регистри показват, че от 2013 г. до момента фуражният завод е минал през няколко ръце – от „Зоохран“ ЕАД, през италианеца Грациано Бруно Скуичарини, а сега се управлява от Любомир Петров.
В рамките на четири години това е втора продажба за предприятието, макар че в обявлението на ЧСИ-то е посочена за първа. През декември 2020 г. също бе обявена публична продан за обособена част от сградата, двора, технологичните производствени линии, плюс близо 20 други машини и съоръжения от завода. Тогава началната цена, от която стартираше публичната продан, бе 1 563 858 лв.
Катастрофа затапи възлово кръстовище в Бургас (СНИМКА)
Агенция „Митници“ конфискува над 1000 куриерски пратки с наркотици, маскирани като лакомства за тийнейджъри
Мъж намушка с нож трима души в Швейцария
Демерджиев: Край Варна е направен опит в Република България да се създаде самостоятелна територия
Стани доброволец за „Мача на Надеждата“ в Бургас
Путин: Критиците на Русия не се справят добре
Николай Димитров: Осъвременяването на училищната инфраструктура е приоритет на Община Несебър
Съдът отстрани кмета на Лом заради обвинението за купуване на гласове
Ройтерс: Три танкера са атакувани с дронове в Черно море
Пътническият влак за Бургас пламна край Стралджа, вижте видео
Мнозинството обърна с хастара правилника на Народното събрание, наложи брутално сито за опозицията
