×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Хванаха шофьор на товарен камион с положителна проба за кокаин, канабис и амфетамин край Разград
  • Трима министри проверят възстановяването на авариралия водопровод за Севлиево
  • Термометърът скача до 27 градуса днес
  • Възможни затруднения с винетки и маршрутни карти на 26–28 май
  • 8 души пострадаха тежко при пожар на товарен кораб в Хамбург
  • Туристически автобус се преобърна в турския град Чанаккале, има десетки ранени
  • Сграда се срути във Филипините, има загинал и затрупани хора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Хаос на гарата в Карнобат, 20 пътници мизерстват


Хаос на гарата в Карнобат, 20 пътници мизерстват
Бързият влак за Пловдив изхвърча набързо по релсите за ужас на пътниците. По уредбата на гара Карнобат съобщили само, че влакът тръгва и се наложило да чакат 4 часа за следващия
12 Май 2024, Неделя, 21:00 ч.
Автор: Флагман.Бг

Как може след 4 години ремонт, гарата все още да няма  нито едно електронно табло  показващо пристигащите и заминаващите влакове, вайка се един от потърпевшите 

Сърдити пътници чакат с часове на гарата в Карнобат за влак. В своя сигнал до Флагман.БГ, подаден по електронната ни поща, Северин Петров разказва как заради хаоса, който цари там, майки с малки деца се наложило да си удължат пътуването с четири часа. 

„Пиша ви за поредната порция простотия, която е поднесена на пътуващите с железопътен транспорт на 11-ти май: Заминаващ влак не изчака пътниците да се качат и ги остави да стоят на жп гарата на Карнобат. Става въпрос за хора, които пътуваха от Карнобат за Пловдив с бързия влак 8632 от Варна“, разказва той. 

„Около 20 човека чакаха заминаващия в 19:12 ч за Пловдив влак. Как може след 4 години ремонт, гарата все още да няма нито едно електронно табло, показващо пристигащите и заминаващите влакове?“, пита мъжът. 

„Нямаше обаче никаква информация за часа и мястото /коловоза  на пристигане. Вместо това изведнъж в 19:11 часа съобщиха по говорителя, че от 4 коловоз, ще замине бързият влак 8632. Всички хора от чакалнята се втурната към подлеза, за да стигнат до перона. Обаче в този момент от кабинета си се появи ръководителя на движението и размаха палката със зелен цвят за тръгване на влака“, добавя той. 

„Така 20 души, сред които деца, жени и чужди граждани,  пътуващи за направленията Ямбол, Нова Загора, Стара Загора, Чирпан и Пловдив останаха на гарата. Опитите за намиране на решение на ситуацията бяха безуспешни. Цялата информация беше под формата на затворен прозорец на касата и забранен достъп до служебните помещения“, пише своя сигнал нашият читател. 

„Оператор от информационния център на БДЖ заяви, че нищо не може да се направи по въпроса и предложи да чакаме четири часа до следващия влак. Преди дни БДЖ обявиха за увеличение на билетите с 20% средно, и очакват повече приходи. Няма да има и събираемост на пари. Всеки нормален човек в един момент ще си каже „**** *** ** ****** на тези тъпунгери“ и няма да си купи билет. Ще изтърпи кошмара, но ще мине гратис“, коментира той.

„България стремглаво се насочва по пътя на африканските държави – да развива основно автобусен транспорт, защото дори и да обичаш да пътуваш с влак – ще те изгонят! А преди ремонта обещаха “След 2 години гаровият комплекс ще бъде изцяло обновен и ще придобие европейски облик”, добавя Северин Петров. 


 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата 25/05/2026, Понеделник 22:00 4
Тервел ИЛИЕВ Почина много известен рапър Почина много известен рапър 25/05/2026, Понеделник 21:41 0
Михаил ДИМИТРОВ Тревога в Италия: Два случая на ебола в района на Комо Тревога в Италия: Два случая на ебола в района на Комо 25/05/2026, Понеделник 21:21 5
Михаил ДИМИТРОВ Трамвай се заби в заведение, има ранени! Трамвай се заби в заведение, има ранени! 25/05/2026, Понеделник 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Левски уреди бразилец за 1.5 млн. евро Левски уреди бразилец за 1.5 млн. евро 25/05/2026, Понеделник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ В Русия пак се изправиха пред криза с бензина В Русия пак се изправиха пред криза с бензина 25/05/2026, Понеделник 20:20 1
Тервел ИЛИЕВ Руска атака в Киев взриви офисите на 5 медии Руска атака в Киев взриви офисите на 5 медии 25/05/2026, Понеделник 20:00 4
Тервел ИЛИЕВ Кое е единственото село без жители в област Бургас Кое е единственото село без жители в област Бургас 25/05/2026, Понеделник 19:21 5
16
Коментара по темата
16.
МОЛИ
15.05.2024 17:30:23
0
0
ИДЕТЕ НА ЦГ СОФИЯ.ДНЕС СЕ УЖАСИХ.КАТО НАЧАЛО,ЕДИНСТВЕНИЯТ АСАСЬОР, С КОЙТО МОЖЕШ С БАГАЖ ДА СТИГНЕШ ДО ДВЕТЕ АВТОГАРИ,МОЛЯВИ СЕ ,ВЪТРЕ Е С ПОНИКНАЛО ДЪРВО!!!ВЪТРЕ В ГАРАТА,В ТУНЕЛИТЕ ЗА ПЕРОНИТЕ ,МЪРСОТИЯ И ВОНЯ,ДОРИ ПО СТЕНИТЕ,21 ВЕК,ЕВРОПЕЙСКА СТОЛИЦА.НИТО ЕДИН АСАНСЬОР ЗА ПЕРОНИТЕ НЕРАБОТИ.ЗА ВЛАКА С КОЙТО ПЪТУВАХ ЗА БУРГАС,ПЪРВА КЛАСА,НЕ МИ СЕ ГОВОРИ.ОПРАВИЯ НЯМА!!!
15.
Виц
15.05.2024 05:23:00
0
0
То държава няма, те джилезници търсят!
14.
Виц
15.05.2024 05:20:04
0
0
Ко бързате за ПЛОВДИВ? Нали днес ша траурят един малоумник, щото не могъл да СФЪРЧИ!
13.
Виц
15.05.2024 05:16:43
1
0
Машинистите са били от ДЕ ПРАСЕТАТА, а оня с червена та шапка, с корени от БАНКЯ
12.
Гюнай
13.05.2024 16:12:04
1
0
Тия ги държи още циановодорода дето се бяха надрусали....
11.
там е така
13.05.2024 10:59:00
2
4
На тази гара от много години е така. Преди повече от 20г. бързият влак също беше изфучал и се наложи да нощуваме цяла вечер на гарата, защото се оказа, че друг няма и трябваше да чакаме сутришния експрес от София за Бургас.
10.
RE-1
13.05.2024 10:33:37
2
3
Не случайно за тази гара се носи поговорката:
"То па една гара".
9.
Да
13.05.2024 08:38:18
1
5
Заради влака натоварен с боеприпаси за урните който трябва да мине е ....
8.
До 7
13.05.2024 05:01:01
0
8
Задаваш въпрос-отговор. И по принцип (не задължително, но в повечето случаи), тези които са начело на контролираното съсипване на държавата, се изнизват я към острови, я в планината, но белите, които са натворили, си остават и са за наша сметка. БДЖ трябва да биват съсипвани именно защото са важни.
7.
До #2
12.05.2024 23:58:47
0
15
Интересно - в Швейцария имат супер развити ЖП превози. Във Франция също. В Япония също. Защо в България някакви изроди саботират БДЖ ? Ами нали БДЖ е стратегически актив на държавата България. Ако го няма БДЖ-пътнически и държавата отива по дяволите , само с товарни превози няма да стане нищо.
6.
Бени
12.05.2024 23:50:00
2
7
Пушете цигари и пийте кока кола. Животът е твърде кратък за чакане, съпроводено с негативно настроение. И се усмихнете- в Кеймбридж сте!
5.
XX
12.05.2024 22:33:42
11
14
Така е при ЕС демокрацията. Какво ревете?!
4.
АБПФК
12.05.2024 21:35:50
4
7
Може да се нахранят с казионна чорба на бездарието и буламачите на либералния реализъм и за десерт едни и същи помпозни и лъжливи лозунги, те са петимни за нещо различно искат отзад.
3.
Italo frecciarossa
12.05.2024 21:27:44
4
2
Dobre 4e bokovskite barcelonski vlakove imat gps ina4e kat dodat sofia nqma da znaqt nakade patuvat

Samo nesa znai na tok li sa na dizel solarni li
2.
Дернев
12.05.2024 21:20:55
1
31
Ако в министерството си мислят, че проблема на БДЖ е техниката само, значи само инсценират желание за реформи там. Персонала е по-голям проблем от техническия. Всичките подобрения, ако бъдат оставени на управление на този екип от горе до долу ,ще е огромна грешка. Отдавна трябваше да се пратят кадри за обмяна на опит в германски, холандски железници. 6акто и техни хоропоканен4 тука за обучение на нашите кадри. И да незабравяме, че има голяма вътрешна и външна съпротива, граничеща да саботаж срещу БДЖ. Но главата е в министерството.
1.
BeGe
12.05.2024 21:08:42
26
18
Аз като пътувам питам по 2-3 пъти къде как и кога . Тези хора чакат някои да ги моли да се качат на влака ли НЕЗНАМ . Взимаш билет е мн ясно че 15 мин преди трагване се нареждаш за качване
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
На прага сме на екстремни горещи вълни, „топлинен купол“ носи рекордни температури На прага сме на екстремни горещи вълни, „топлинен купол“ носи рекордни температури Жега като през юли удря Европа още през май Студент по философия е арестуван заради случая в Благоевград Студент по философия е арестуван заради случая в Благоевград Младежът е в ареста за 72 ч., предстои да бъде внесено искане в съда за постоянното му оставане зад решетките Митичният Марков камък в Долно Ябълково изпълнява желания - болни оздравяват, бездетни се сдобиват с рожба Митичният Марков камък в Долно Ябълково изпълнява желания - болни оздравяват, бездетни се сдобиват с рожба А водата ни свързва с камъка Фалшива благотворителност: Фондация въвлича деца в схема, праща ги да събират пари пред хипермаркети в Бургас Фалшива благотворителност: Фондация въвлича деца в схема, праща ги да събират пари пред хипермаркети в Бургас Фондация Blessings for people отново се появи край морето Руска атака в Киев взриви офисите на 5 медии Руска атака в Киев взриви офисите на 5 медии Председателят на Националния съюз на журналистите в Украйна отбеляза, че съюзът изразява солидарност с журналистите, редакциите и медийните работници, които са пострадали в резултат на атаката срещу столицата Кое е единственото село без жители в област Бургас Кое е единственото село без жители в област Бургас Това е село Дюля  Полицията в Гърция арестува 20 души за измама с евросубсидии за 3 млн. € Полицията в Гърция арестува 20 души за измама с евросубсидии за 3 млн. € Арестите са извършени тази сутрин при голяма операция на отдела за борба с организираната престъпност в Ретимно, Ираклион и Ласити Някогашните свръхбогати българи не са се хвалели с яхти и частни палати, друга е била мярата Някогашните свръхбогати българи не са се хвалели с яхти и частни палати, друга е била мярата Днес често измерваме успеха в конски сили, квадратни метри и дължина на яхтата Спомен за големите наводнения в Бургас и Самоков Спомен за големите наводнения в Бургас и Самоков Вижте този кадър  Знаете ли къде е Кулата на самоубийците Знаете ли къде е Кулата на самоубийците Парашутната кула в парк „Кайлъка“ е построена през 1958 г. за тренировъчни парашутни скокове
Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата Полицията не е информирала митрополит Иларион защо колата му е била спряна за проверка и не му е позволила да присъства на претърсването Почина много известен рапър Почина много известен рапър Бейс, чието истинско име е Робърт Джиниярд, е най-известен с хита от 1988 година „It Takes Two“ Лили Иванова покори легендарната „Олимпия“ 17 години по-късно Лили Иванова покори легендарната „Олимпия“ 17 години по-късно Събитието съвпадна с 24 май и се превърна не само в музикален спектакъл, но и в символичен празник на българската култура в сърцето на Франция Тревога в Италия: Два случая на ебола в района на Комо Тревога в Италия: Два случая на ебола в района на Комо Здравните власти са активирали необходимите протоколи и пациентите в момента са под наблюдение Трамвай се заби в заведение, има ранени! Трамвай се заби в заведение, има ранени! Прокуратурата разпореди техническа проверка на превозното средство Левски уреди бразилец за 1.5 млн. евро Левски уреди бразилец за 1.5 млн. евро 24-годишният флангови нападател играе като ляво и дясно крило, а правата му принадлежат на Санта Клара В Русия пак се изправиха пред криза с бензина В Русия пак се изправиха пред криза с бензина От началото на войната Украйна е нанесла 158 удара по руски нефтопреработвателни заводи Александър Дугин предложи руснаците да получават достъп до интернет за "добро поведение" и по график Александър Дугин предложи руснаците да получават достъп до интернет за "добро поведение" и по график „Интернет трябва да се предоставя дозирано и за добро поведение. Тоест, достъпът до интернет трябва да се заслужи“, заяви Дугин в интервю за Ксения Собчак Хотелиер очаква 30 % спад на туристите на Северното Черноморие Хотелиер очаква 30 % спад на туристите на Северното Черноморие Основната причина е спирането на чартърните полети от Германия до летище Варна Мухъл, влага и падаща мазилка след ремонт за 1,4 млн. лв. в психиатрията Мухъл, влага и падаща мазилка след ремонт за 1,4 млн. лв. в психиатрията На 11 май 2026 г. екип на Националния превантивен механизъм към омбудсмана извърши внезапна проверка в ДПБ - Севлиево с цел последващ мониторинг за изпълнение на предходни препоръки на омбудсмана
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня - Докторе, детето се буди сутрин в 4 часа и повече не иска да заспи. Какво да го правим?
- Фурнаджия.
Виц на деня Виц на деня - От сутринта чак сега сядам.
- Че какво прави до сега?
- Ами, лежах си.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Песимиста го хапят комарите, а при оптимиста смучат!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори