Хаос на гарата в Карнобат, 20 пътници мизерстват
Как може след 4 години ремонт, гарата все още да няма нито едно електронно табло показващо пристигащите и заминаващите влакове, вайка се един от потърпевшите
Сърдити пътници чакат с часове на гарата в Карнобат за влак. В своя сигнал до Флагман.БГ, подаден по електронната ни поща, Северин Петров разказва как заради хаоса, който цари там, майки с малки деца се наложило да си удължат пътуването с четири часа.
„Пиша ви за поредната порция простотия, която е поднесена на пътуващите с железопътен транспорт на 11-ти май: Заминаващ влак не изчака пътниците да се качат и ги остави да стоят на жп гарата на Карнобат. Става въпрос за хора, които пътуваха от Карнобат за Пловдив с бързия влак 8632 от Варна“, разказва той.
„Около 20 човека чакаха заминаващия в 19:12 ч за Пловдив влак. Как може след 4 години ремонт, гарата все още да няма нито едно електронно табло, показващо пристигащите и заминаващите влакове?“, пита мъжът.
„Нямаше обаче никаква информация за часа и мястото /коловоза на пристигане. Вместо това изведнъж в 19:11 часа съобщиха по говорителя, че от 4 коловоз, ще замине бързият влак 8632. Всички хора от чакалнята се втурната към подлеза, за да стигнат до перона. Обаче в този момент от кабинета си се появи ръководителя на движението и размаха палката със зелен цвят за тръгване на влака“, добавя той.
„Така 20 души, сред които деца, жени и чужди граждани, пътуващи за направленията Ямбол, Нова Загора, Стара Загора, Чирпан и Пловдив останаха на гарата. Опитите за намиране на решение на ситуацията бяха безуспешни. Цялата информация беше под формата на затворен прозорец на касата и забранен достъп до служебните помещения“, пише своя сигнал нашият читател.
„Оператор от информационния център на БДЖ заяви, че нищо не може да се направи по въпроса и предложи да чакаме четири часа до следващия влак. Преди дни БДЖ обявиха за увеличение на билетите с 20% средно, и очакват повече приходи. Няма да има и събираемост на пари. Всеки нормален човек в един момент ще си каже „**** *** ** ****** на тези тъпунгери“ и няма да си купи билет. Ще изтърпи кошмара, но ще мине гратис“, коментира той.
„България стремглаво се насочва по пътя на африканските държави – да развива основно автобусен транспорт, защото дори и да обичаш да пътуваш с влак – ще те изгонят! А преди ремонта обещаха “След 2 години гаровият комплекс ще бъде изцяло обновен и ще придобие европейски облик”, добавя Северин Петров.
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията

"То па една гара".
Samo nesa znai na tok li sa na dizel solarni li