Хаос на гарата в Карнобат, 20 пътници мизерстват
Как може след 4 години ремонт, гарата все още да няма нито едно електронно табло показващо пристигащите и заминаващите влакове, вайка се един от потърпевшите
Сърдити пътници чакат с часове на гарата в Карнобат за влак. В своя сигнал до Флагман.БГ, подаден по електронната ни поща, Северин Петров разказва как заради хаоса, който цари там, майки с малки деца се наложило да си удължат пътуването с четири часа.
„Пиша ви за поредната порция простотия, която е поднесена на пътуващите с железопътен транспорт на 11-ти май: Заминаващ влак не изчака пътниците да се качат и ги остави да стоят на жп гарата на Карнобат. Става въпрос за хора, които пътуваха от Карнобат за Пловдив с бързия влак 8632 от Варна“, разказва той.
„Около 20 човека чакаха заминаващия в 19:12 ч за Пловдив влак. Как може след 4 години ремонт, гарата все още да няма нито едно електронно табло, показващо пристигащите и заминаващите влакове?“, пита мъжът.
„Нямаше обаче никаква информация за часа и мястото /коловоза на пристигане. Вместо това изведнъж в 19:11 часа съобщиха по говорителя, че от 4 коловоз, ще замине бързият влак 8632. Всички хора от чакалнята се втурната към подлеза, за да стигнат до перона. Обаче в този момент от кабинета си се появи ръководителя на движението и размаха палката със зелен цвят за тръгване на влака“, добавя той.
„Така 20 души, сред които деца, жени и чужди граждани, пътуващи за направленията Ямбол, Нова Загора, Стара Загора, Чирпан и Пловдив останаха на гарата. Опитите за намиране на решение на ситуацията бяха безуспешни. Цялата информация беше под формата на затворен прозорец на касата и забранен достъп до служебните помещения“, пише своя сигнал нашият читател.
„Оператор от информационния център на БДЖ заяви, че нищо не може да се направи по въпроса и предложи да чакаме четири часа до следващия влак. Преди дни БДЖ обявиха за увеличение на билетите с 20% средно, и очакват повече приходи. Няма да има и събираемост на пари. Всеки нормален човек в един момент ще си каже „**** *** ** ****** на тези тъпунгери“ и няма да си купи билет. Ще изтърпи кошмара, но ще мине гратис“, коментира той.
„България стремглаво се насочва по пътя на африканските държави – да развива основно автобусен транспорт, защото дори и да обичаш да пътуваш с влак – ще те изгонят! А преди ремонта обещаха “След 2 години гаровият комплекс ще бъде изцяло обновен и ще придобие европейски облик”, добавя Северин Петров.
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата
Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет
Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите
Арестуваха китайски шпионин в София
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща

"То па една гара".
Samo nesa znai na tok li sa na dizel solarni li