×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Рейнджър уби колежка и набута трупа ѝ в ракла


Рейнджър уби колежка и набута трупа ѝ в ракла
Светослав Каменов получи присъда от 16 години затвор
11 Май 2024, Събота, 21:25 ч.
Автор: Флагман.бг

Пред съда Светослав обяснил, че прибрал тялото на Десислава, защото в къщата имало плъхове

Преди 6 години едно убийството потресе армията. Бивш рейнджър, специалист по ръкопашен бой, умъртви колежка, като й счупи врата и се опита да избяга и прикрие зверството. Военни твърдят, че стресът от тежки мисии зад граница са повредили психиката му, но съдът го призна за вменяем, пише Труд.

На 30 ноември 2018 г.  Десислава Стоянова - военнослужеща от 61-ва Механизирана стрямска бригада, не се явява в поделението, в което служи. Няма вест от нея и през следващите дни и Военна прокуратура образува досъдебно производство за отклоняване от военна служба. Започва издирването на 40-годишната жена. Колегите и командирите ѝ  проверяват жилището ѝ Карлово. Всички електроуреди са включени, лампите светят, но от Десислава няма и следа. На 5 декември тя е обявена за общонационално издирване. Никой не може и да предположи, че тялото ѝ е заковано в ракла на диван в края на град Сопот.

Полицията, която прави оглед на място в дома й, установява, че жената е имала чести контакти с бившия командос Светослав Каменов. Той обаче също е неоткриваем. Неговото издирване дава резултат – мъжът се укрива в района на врачанското село Зверино. Там живее бившата му жена, чийто брат е полицай. Именно на него Каменов съобщава, че е убил Десислава Стоянова. Светослав е арестуван и признава пред разследващите стореното, но дори видели много зверства полицаи не са готови за гледката, която им се открива. Жената е намерена в Сопот и извадена от раклата със счупен врат и с множество наранявания по лицето. Дълго криминалистите не могат да открият мотива за зверството, защото Светослав и Деси не са били любовници, а само приятели.

Двамата се познавали от 2001 г., когато служили заедно във военно поделение в Карлово. По-късно Каменов отишъл да работи в друг град като военен инструктор. След няколко години той напуснал армията и се върнал в Сопот, където е къщата му.

През фаталната 2018 г. Десислава и Светослав се свързали в социалните мрежи и подновили контактите си. Командосът помагал на Стоянова, която учела задочно в сержантски колеж. Жената разчитала за всичко на бившия рейнджър и когато автомобилът ѝ „Фиат“ се повредил, му го дала да го поправи. Оказало се обаче, че проблемът е в двигателя и ремонтът щял да струва по-скъпо от самото возило. Затова Светослав го предал за старо желязо, но не посмял да съобщи на Деси. След време в съда той ще обясни, че искал да ѝ купи нова кола и да я изненада. Седмица по-късно командосът се свързал със Стоянова и ѝ заявил, че автомобилът „Фиат“ е ремонтиран и ще може да си го вземе от дома му в Сопот. Когато двамата се срещнали обаче, признал какво е направил. Възникнал огромен скандал. Напрежението ескалирало дотам, че командосът вече не контролирал действията си и нанесъл удар право в лицето на Десислава.  След като я зашеметил, започнал да я души с ръце и да я притиска в областта на гръдния кош. Бившият командос решил да скрие тялото в раклата на ъгловия диван в стаята. Напъхал го вътре, след което затворил седалката и завил с отвертка болтовете към нея, за да не може да се отвори. 

Когато е изправен пред съда, Каменов признава пред магистратите за зверството, като същевременно изразява огромно съжаление.

„Аз съм извършителят на този варварски акт. Не исках да я убивам, не исках да се случи така. Тук се ширят версии, че аз съм убил Десислава Стоянова за кола, която струва 300 лв. Това не е така. И за 3 млрд. лв. не трябва да се убива човек“, заявява той в съдебната зала.

Командосът обяснява, че наврял трупа на Десислава в раклата на дивана си не за да го укрива, а за да запази тялото, тъй като в къщата му имало плъхове. По думите му, скандалът и убийството възникнали не заради автомобила, а заради това, че Десислава му споделила, че много се ядосва на строгото му и лошо отношение и казала, че ще му удари шамар. Това провокирало агресията на Каменов и той започнал да я души. Твърдял пред магистратите, че не се обадил веднага на телефон 112, за да не стане по-лошо.

„Бях силно афектиран и исках да си събера мислите. Преподавал съм специализиран ръкопашен бой. Ако ми бяха изпратили двама 20-годишни полицаи, които не знаят дори как да си сложат униформите, сигурно щях да ги вържа и да им взема оръжието. Това щеше да афектира силно обществото. Затова реших да се махна. Веднага след като се успокоих, се предадох на полицията и сега съм тук. Смятам, че ситуацията се разви по най-добрия начин за всички“, заявява Каменов пред съда.

Според психиатричната експертиза, по време на военните мисии в чужбина командосът преживявал стрес, но не се отказал да пътува в чужбина. Заключението на вещите лица е, че той не страда от посттравматично стресово разстройство стрес, иначе нямаше да продължи с военната си кариера. Каменов обаче твърди, че експертите нямат понятие от военна психология и смятат, че командосите са на почивка, а не на война. Той се извини за стореното на близките на Десислава, на армията и на цялото общество, като подчерта, че не го е направил умишлено, а е било нелепа случайност. Съдът го прати за 16 г. зад решетките при първоначално строг режим. Бившият командос трябва да плати и 120 хил. лева кръвнина на майката на Стоянова - Йонка Нитова. 

Подавал фалшиви сигнали за бомби

Ранен е по време на мисия в Ирак

Светослав Каменов е участвал в три задгранични мисии като рейнджър. В Ирак той е един от пострадалите на 27 декември 2003 г., когато терористи атакуваха с камион-бомба базата на български войски в Кербала. Бившият военен е бил и в Афганистан. След завръщането си е обучавал рейнджъри, които се подготвяли за специални мисии в чужбина.  42-годишният мъж бил осъждан многократно - през 2010 г. за управление на автомобил в нетрезво състояние и за катастрофа със значителни имуществени вреди. Три години по-късно отново има сблъсък със закона – отклоняване от военна служба и  подаване на фалшив сигнал за наличие на взривни устройства в клонове на банки в Карлово  и Сопот. През 2014 г. Районният съд в Мездра го признава за виновен за неплащане на 2-месечни вноски по издръжка на детето му. За последното му провинение не му било наложено наказание, тъй като Каменов е успял да заплати натрупаната сума.


В категории: Темида


10
Коментара
Флагман.БГ "Магазин за хората" с фурор до Пловдив "Магазин за хората" с фурор до Пловдив 16/01/2026, Петък 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Започна историческо издание на "Сурва" Започна историческо издание на "Сурва" 16/01/2026, Петък 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ Обир на инкасо близо до столицата Обир на инкасо близо до столицата 16/01/2026, Петък 19:30 0
Тервел ИЛИЕВ Бивша звезда на Левски стана наркопласьор? Бивша звезда на Левски стана наркопласьор? 16/01/2026, Петък 19:00 2
Тервел ИЛИЕВ Нафтата е на 1/2-финал за Купата на България Нафтата е на 1/2-финал за Купата на България 16/01/2026, Петък 18:33 0
10
Коментара по темата
10.
*********
13.05.2024 10:59:34
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
9.
Ушев
12.05.2024 12:02:02
2
8
Трепете се ушеви и пагони! Без вас по-добре. Политиците нямат мърдане, но поне вие си таковайте таковата :)
8.
Ако е бил дледствен
12.05.2024 10:36:41
0
5
6 години и като му ги приспаднат остават 10 ако работи след,5,6 години е вънка
7.
*********
12.05.2024 10:36:26
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
6.
*********
12.05.2024 09:47:26
2
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
5.
Лъже
12.05.2024 09:26:08
1
8
С гъзъ си бъркали са ск по дупките гаранция
4.
Бай Цоло
12.05.2024 08:49:06
1
15
Съдията да даде 16 год и на убиеца на детето си и той да излезе след 10 за добро поведение и полагане на труд
3.
Ямабуши
12.05.2024 08:18:47
0
22
Тези къде умеят да се бият,са тежки комплексари масово с огромно его..жалко за жената,ако бе поел един шамар и дал 'другата буза' щяхте да сте си заедно и тя жива!
2.
Мда
11.05.2024 23:10:41
4
36
Убил и ще му присъдят 16 години, тези съдии акъл нямат, за убийство трябва задължително да е до живот без право на замяна, след като няма смъртно наказание.
1.
Браво!
11.05.2024 22:12:48
34
8
Може да не е живял достойно, воювайки в чужди войни, но поне една жертва заслужена е образувал. 2 заека с 1 юмрук.
Дано има повече такива случаи!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тайно решение на правителството в оставка за Меркосур отваряло вратата за ГМО и евтин внос Тайно решение на правителството в оставка за Меркосур отваряло вратата за ГМО и евтин внос За потупване по рамото от няколко европейски политици премиерът го е скрил, коментира съветникът на президента  Парадокс с АПС и мандата: Върнат е, за да има честни избори, но очакват манипулации Парадокс с АПС и мандата: Върнат е, за да има честни избори, но очакват манипулации Д-р Хасан Адемов прогнозира, че ще се запази старият Изборен кодекс и така се подготвя почвата за контролиран вот и за фалшификация Кога временно ще ограничават движението по пътя за Пампорово Кога временно ще ограничават движението по пътя за Пампорово От пътната агенция уточняват, че мерките са превантивни и целят предотвратяване на инциденти Изградиха чудесна зона за отдих в кв. "Ветрен" - с помощта на УМБАЛ "Дева Мария" и "Лукойл" Изградиха чудесна зона за отдих в кв. "Ветрен" - с помощта на УМБАЛ "Дева Мария" и "Лукойл" Паркът разполага с новоизградени широки алеи, дървена беседка и удобни пейки с кошчета за отпадъци, както и с нови осветителни стълбове Синът на BG-олигарх с обвинение за наркотици в Пампорово, грози го постоянен арест Синът на BG-олигарх с обвинение за наркотици в Пампорово, грози го постоянен арест 19-годишният Божидар Бобоков е обвинен за държане на марихуана с цел разпространение, намерени са близо 400 грама Борецът №1 срещу инсектите в Бургас показа топлес кадри от бреговете на Африка Борецът №1 срещу инсектите в Бургас показа топлес кадри от бреговете на Африка Служителите му смятат, че е заслужил да се отдъхне под ярките слънчеви лъчи, макар че всички зъзнат в снежен Бургас НБА и много повече: как да се забавляваме през януари в Берлин? НБА и много повече: как да се забавляваме през януари в Берлин? Германия бе домакин на мач от НБА - официален двубой от редовния сезон, за който се приемаха и спортни залози Бойко Борисов: Обиждат ни на мафия и мутри, защото нямат друг аргумент Бойко Борисов: Обиждат ни на мафия и мутри, защото нямат друг аргумент Не знам каква мафия може да сме, но Европейския съвет и Европарламента с пълно болшинство ни извадиха от 27-годишния мониторингов механизъм към нашата правоохранителна система Вицепремиерът в оставка призна, че няма заделени средства за нови изборни устройства Вицепремиерът в оставка призна, че няма заделени средства за нови изборни устройства По време на блицконтрол в Народно събрание Българският паспорт е 11-и по сила в света с най-широк безвизов достъп до глобални дестинации Българският паспорт е 11-и по сила в света с най-широк безвизов достъп до глобални дестинации Класирането поставя България сред държавите с най-голяма свобода на движение 
Автоиндустрия в Европа е пред колапс - съкращават по минимум 4 хил. служители на месец Автоиндустрия в Европа е пред колапс - съкращават по минимум 4 хил. служители на месец Само в рамките на последните две години секторът на производителите на автомобилни компоненти обяви планове за съкращаване на над 104 000 служители Българка направи рекордна сделка в Европа: Продаде своя „зелен“ стартъп за 80 млн. евро Българка направи рекордна сделка в Европа: Продаде своя „зелен“ стартъп за 80 млн. евро Любомила Йорданова остава начело на Plan A, която става част от Diginex – световен лидер във въглеродното счетоводство и ESG технологиите Шефът на Мосад по спешност в САЩ, ЦРУ - във Венецуела Шефът на Мосад по спешност в САЩ, ЦРУ - във Венецуела Ще има срещи с Тръмп и Уиткоф Русия отвръща на удара: Москва съди Европа за $200 милиарда! Русия отвръща на удара: Москва съди Европа за $200 милиарда! На предварителното заседание в Арбитражния съд в Москва РЦБ обвини „Юроклиър“ в нанасяне на финансови щети вследствие на действията на депозитаря, които са лишили институцията от управлението на нейните „ликвидни активи и ценни книжа“ Иранските властимащи изнасят парите си към Дубай Иранските властимащи изнасят парите си към Дубай От началото на демонстрациите на 28 декември 2025 г. в Иран са загинали най-малко 2677 души, твърдят неправителствени организации Х се срина Х се срина В Обединеното кралство са регистрирани над 19 000 сигнала за проблеми, докато в САЩ са отчетени почти 75 000 случая Бивша NFL звезда съди екссъпругата си след признание, че пенисът му бил като три кенчета Кока-Кола Бивша NFL звезда съди екссъпругата си след признание, че пенисът му бил като три кенчета Кока-Кола Мат Калил иска 750 000 долара обезщетение от Хейли Калил за морални щети след нейни коментари в Twitch Синът на Тошко Йорданов строи слънчева централа за 50 млн. евро Синът на Тошко Йорданов строи слънчева централа за 50 млн. евро Наследникът на политическия шоумен вече е регистрирал „Азур Енерджи“ ООД Хулио Иглесиас отрече обвиненията в сексуално насилие Хулио Иглесиас отрече обвиненията в сексуално насилие Испанският певец заяви, че твърденията на двете бивши служителки са „абсолютно безпочвени“ и защити публично името си Лавина помете ски курорт край Монблан Лавина помете ски курорт край Монблан А само за дни серия от лавини в Алпите взеха жертви във Франция, Италия и Австрия
Росен Желязков Росен Желязков Трябва бързо да се отива на избори, без политическо шоу Виц на деня Виц на деня Гледам новините и някак ласкаво започвам да псувам на сръбски, щото българският вече не обхваща обема на ситуацията. Виц на деня Виц на деня Една жена се явила на интервю за стюардеса. Служителят я попитал:
- Защо се ориентирахте точно към тази професия?
Тя отговорила:
- Ами, защото в самолета ще се запозная с много мъже!
Оня се шашнал:
- И само за това?! Ами, че Вие може да се запознаете с мъже и в някоя кръчма!
Тя се аргументирала:
- Да де, ама в самолета няма къде да избягат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Да правим всичко с лекота
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори