Така ли трябва да изглежда една европейска граница, гневи се кметът на Малко Търново
Управниците от региона се обединяват за нова кауза - разширяването на граничния пункт Малко Търново-Дерекьой
Километрични опашки имаше и днес на българо-турската граница при Малко Търново. Семейства чакаха с часове да преминат пункта, а задръстването нищо чудно да продължи цял вечер, защото капацитетът на пункта е твърде малък, за да поеме трафика.
ГКПП Малко Търново-Дерекьой е изграден преди пет десетилетия със съвсем различна идея и пропускливост. Днес е тотално неефективен.
Кметът на близката община Илиян Янчев от години алармира, че е нужно спешно разширяване на пункта. Преди няколко дни той получи подкрепата на колегите си от Бургаска област и се очаква след изборите идеята да бъде поставена сериозно на масата.
Искането е не само за разширяване на ГКПП-то, но и за изграждането на четирилентов път до Малко Търново.
"Днес, когато в края на празниците всички се прибират нямам думи, с които да изкажа какво виждам по снимкитеи колко дълго всъщност не виждат границата хората - за сега три часа, колко още не знам! Чакат майки с деца, бременни жени, възрастни хора...И всички са толкова изтощени и ядосани от чакане часове наред, че си мисля с този хъс и отрицателна енергия биха направили една сериозна първа копка за разширяването на КПП-то ако имаха по една кирка. Следващите празници и пътувания поне да не оставят такава горчилка в хората. Така ли изглежда една европейска граница!? Срамота е!", написа гневен пост Илиян Янчев.
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци

Народите за това са съседи за да си ходят на гости, на комшулук.
Народите за това са съседи за да си ходят на гости, на комшулук.
Народите за това са съседи за да си ходят на гости, на комшулук.
Проблема не е в големината на митницата и преди е имало голям трафик и не е имало толкова чакане. От известно време от турска страна като че ли имат поръчка да възпрепятстват нормалното преминаване през пункта чрез дълги почивки, срив в системата или ги ядоса някой турист и спират да работят за да пият чай или да пушат.
За мотивация и бързина на служителите не ми се говори. Автобусите с "предимство" те изпреварват и чакаш още повече. Въобще някаква балканска идилия. От турска страна е по-поддържано и има вид. И пътищата им са по-добри ама това е друг филм. С всичките насъбрани преживявания след КПП-то минаваш с една "българска" и се примиряваш с неадекватното състояние на инфраструктурата и всичко останало.