Деца раждат деца в Сливен и бият рекорда за млади майки
В едно от родилните отделения в града от 12 родилки, 7 са непълнолетни
Сливен продължава да е градът с най-висока раждаемост у нас. През миналата година там са родени 2230 бебета. Момичетата са със 100 повече от момчетата, съобщава Нова телевизия.
Вероятно цифрата ще е по-голяма, ако се сметнат и ражданията от съседни общини. Сливен освен с много бебета, се превръща и в най-младият като население град. Лекарите споделят, че тенденцията млади майки, ненавършили 20 години, да раждат - вече е нещо нормално в региона. Средната възраст на първо раждане в града е 22 години.
„Направихме статистика в нашето родилно отделение. В момента майките тук са 12, от които имаме 7 непълнолетни. Някои от тях са с по две деца. Броят на извънбрачните деца е 50% от всички в областта. Голяма част от тези момичета са отпаднали от образователната система в 5-6 клас. Те не са подготвени да бъдат майки. Много често децата се раждат недоносени”, коментира в „Здравей, България” лекарката Росица Райнова от детското отделение на сливенската болница.
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026

Там възраст няма, род няма, скотове в човешка форма, а ние трябва да ги изпълним със съдържание да преборим гена....