Деца раждат деца в Сливен и бият рекорда за млади майки
В едно от родилните отделения в града от 12 родилки, 7 са непълнолетни
Сливен продължава да е градът с най-висока раждаемост у нас. През миналата година там са родени 2230 бебета. Момичетата са със 100 повече от момчетата, съобщава Нова телевизия.
Вероятно цифрата ще е по-голяма, ако се сметнат и ражданията от съседни общини. Сливен освен с много бебета, се превръща и в най-младият като население град. Лекарите споделят, че тенденцията млади майки, ненавършили 20 години, да раждат - вече е нещо нормално в региона. Средната възраст на първо раждане в града е 22 години.
„Направихме статистика в нашето родилно отделение. В момента майките тук са 12, от които имаме 7 непълнолетни. Някои от тях са с по две деца. Броят на извънбрачните деца е 50% от всички в областта. Голяма част от тези момичета са отпаднали от образователната система в 5-6 клас. Те не са подготвени да бъдат майки. Много често децата се раждат недоносени”, коментира в „Здравей, България” лекарката Росица Райнова от детското отделение на сливенската болница.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна

Там възраст няма, род няма, скотове в човешка форма, а ние трябва да ги изпълним със съдържание да преборим гена....