Общински съветници зарадваха с народни носии жените от пенсионерки клуб „Малоазийска зора“
Традиционните облекла бяха предоставени днес, но идеята за това се е родила няколко месеца по-рано
Дамите от пенсионерки клуб „Малоазийска зора“ в бургаския комплекс „Славейков“ се радват на нови красиви народни носии. Те им бяха дарени от група общински съветници от ГЕРБ.
Традиционните облекла бяха предоставени днес, но идеята за това се е родила няколко месеца по-рано. Инициатори са Ясен Проданов – общински съветник в ОбС-Бургас, и Таня Анестиева – уредник в Регионален исторически музей, която беше част от листата на ГЕРБ по време на местните избори миналата есен.
„Като много хубави неща и тази идея се появи спонтанно. При едно наше гостуване в клуба, жените споделиха, че участват в различни фестивали и представят автентичен български фолклор, но нямат народни носии, с които да се изявяват. Тогава решихме, че можем да ги зарадваме, като осигурим облеклата“, споделя Ясен Проданов.
Тогава с Таня Анестиева поемат ангажимент да намерят носии и да съберат средствата за закупуването им.
„Сумата не е малка и сам не бих могъл да се справя, затова съм изключително благодарен не само на Таня Анестиева, с която доведохме започнатото до край, но и на колегите ми в ОбС Евелина Михалева, Димитър Сотиров, Елена Кокаларова, Иван Станев, Васил Загорчев, д-р Диян Господинов, Йордан Вълев. Всички те откликнаха и дариха сума, за да можем да купим нужния брой носии“, допълва Проданов.
Малко е да се каже, че дамите от Пенсионерски клуб „Малоазийска зора“ са щастливи от изненадващия подарък. Те вече нямат търпение да покажат пред публика новите носии. А това ще им се отдаде съвсем скоро, тъй като още утре имат участие на сцена в Бургас.
Това не е първият път, в който общинските съветници от ГЕРБ помагат на дамите от клуба. Преди време бяха дарени и други придобивки, които правят престоя в ПК „Малоазийска зора“ по-приятен и уютен.
Църквата отбелязва много важен празник
Лудогорец продължава в Европа през пролетта, "орлите" победиха французи в ключов мач
Обилни дъждове блокираха два пътни участъка
Рецидивист опита да изнасили жена в магазин
Кралят на Дания ще посети Гренландия
Лъвовете ще усетят огромно облекчение на 30 януари - съдбата им поднася приятна изненада
Страховитите предсказания на Нострадамус за 2026-а
В Бундестага към Мерц: Обади се на Путин веднага
По 140 удара с камшик заради извънбрачна връзка, закъса и полицай
Росен Плевнелиев стана монархист и скастри Румен Радев, че е абдикирал
Колко стават заплатите в образованието?
НАСА откри обект, сходен на Земята, но скован от студ
