Детска площадка в Карнобат от проект за 650 000 лв. тъне в мрак
Обектът е завършен малко преди местните избори миналата година, които кметът Георги Димитров печели за пореден път, но вече е амортизиран, пише в сигнал до Флагман
Чисто нова детска площадка в Карнобат, която е завършена преди няколко месеца, остава без осветление, след като залезе слънцето, но това не е единственият й проблем, тревожи се наш читател. Става въпрос за обект, който е част от благоустрояването на междублоково пространство, заключено между ул. „Карнобатска комуна”, ул. „Хан Аспарух” и ул. „Граф Игнатиев”. Проектът е на стойност 650 000 лв., но изглежда тази сума не е достатъчна за правилното монтиране на осветителни тела и към днешна дата площадката тъне в мрак, се казва в писмото до редакцията
„Половината лампи работят, половината не. Това е вече от месеци, а Общината нехае, защото сме подавали няколко сигнала до кмета, администрацията му знае, но ефект няма. Оправдават се хората от кметството на Георги Димитров с това, че падал някакъв шалтер като се включи осветлението, което звучи абсурдно. На практика обектът е амортизиран, но защо струва толкова - освен че остава неизползваем в голяма част от денонощието, районът остава тъмен, но и скоро ще бъде разграбен заради тъмнината. Недай си Боже някое дете да се спъне и да падне. А че става идеално за вандали - то се вижда”, пише нашият читател.
Каква е реалната причина за липсата на осветление остава неясно. Но липсата на навременна реакция, въпреки подадените сигнали от граждани, дразни живущите в района. Проектът за благоустрояването на въпростното междублоково пространство започна да се изпълнява през януари 2023 г. и бе отчетен като един от големите успехи предизборно за кмета няколко месеца по-късно.
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия

Кой желае да му свети до прозореца това ...
Не виждам драма
Пък и що за капризи-половината лампи светели, половината - не !?
Нали все пак има светлина , а и децата няма да играят по тъмното , я!
А и всички знаем, че обект, изпълнен предизборно, не е като другите обекти!
Той като предизборните обещания -валиден е до изборите!