Отровна гъсеница вкара в болница бременна жена
Борова процесионка вкара в "Пирогов" млада жена от душнишко село. Токсичната гъсеница докара тежка алергична реакция на бременната Марина Туйова. Очакващата бебе фотографка незабавно е била закарана от близките си в най-голямата болница за спешна медицинска помощ, тъй като по цялото ѝ тяло се появили алени обриви. Освен с фотография, Марина се занимава с бизнес. Тя е собственик на хранителен магазин.
"Цял ден седяхме с приятелки на пейката пред магазина. По едно време видяхме колоната от гъсеници. Децата започнаха да ги настъпват. С една метла се опитах да ги премахна от входа на магазина“, разказа потърпевшата.

По-късно тя е разбрала, че не е трябвало децата да ги настъпват, защото така още по-бързо се разнася токсичната отрова. За същото предупредиха и лекари - видите ли колония от борови процесионки, в никакъв случай не ги настъпвайте, дори да сте с дебели подметки. Обикновено отровната гъсеница се прикрепя към друга себеподобна и така вървят в колона, наподобяваща влак. Животните често ги мислят за пръчки, а децата са любопитни и бързат да ги пипнат.
"По едно време всички пламнахме. Най-пострадали сме аз и една от приятелките ми. Съпругът ми ме видя и предположи, че става въпрос за алергична реакция от боровата процесионка. Той тъкмо през изминалите дни беше чел статия за това. Отидохме до "Пирогов“. Направихме консултация с токсиколог. Докторът беше категоричен, че обривът е от гъсеницата. Сподели, че в София има и други оплаквания“, разказа още Марина.

Тя благодари освен на лекарите в "Пирогов", така и на община Дупница за бързата намеса. Със специална техника и кран бе унищожен кошерът на боровите процесионки. Домът им прилича на захарен памук, вплетен в иглолистните дървета.

Токсиколози предупреждават и хората с домашни любимци да бъдат особено внимателни, когато ги извеждат на разходка по парковете. Процесионката може да причини некроза на езика на домашното куче или котка, както и мигновена смърт, ако поетата отрова е в по-голяма концентрация.

Кметът Димитър Николов посети приюта за бездомни в Бургас на Нова година
ЕЦБ ще освети сградата си във Франкфурт с "Добре дошла, България"
Българин: Ще стане живо чудо с еврото
Заплаха за убийство и счупена с камък витрина при опита за грабеж на златарското ателие
Най-кървавата война след Втората световна: защо отново гинат руснаци и украинци
Антъни Джошуа просълзи спортния свят с думи от болницата
Мъж с шест съпруги почина от инфаркт след фатален ултиматум
Парите ще валят: кои зодии ще направят най-силния старт на 2026
Как да направим вкусно кисело зеле с по-малко сол - тънкости от опита
Легендата Роберто Карлош претърпя многочасова операция
Черна хроника - 453 жертви по пътищата на България за годината
Скандал във Франция: Мбапе дарил 60 300 евро на полицай
