Инвестират в хотели и търговски обекти
Нарастват вложенията в жилища
Има засилен интерес към недвижими имоти, които имат потенциал “да консервират” парите, т.е. да запазят стойността си и да генерират устойчиви нива на доходност, пише в доклад на консултантска компания на пазара на имоти. Много инвеститори припознават хотелските, търговските и във все по-голяма степен – жилищните имоти, като инвестиционен актив. Някои инвеститори имат интерес към групи жилищни имоти, които генерират доходност.
Предлагането на индустриални площи и складове в София продължи да бъде ограничено. Добрата новина е, че строителството в сектора продължава. Някои от най-големите търговци на дребно в страната както на хранителни, така и на нехранителни продукти, изграждат нови или разширяват съществуващи складови бази. Все повече участници на този пазар се адаптират към новите условия. Те разбират, че цената на енергията играе важна роля за крайното решение на наемателите и са готови да инвестират в енергоефективни решения.
Наемите на складове в София се покачиха до 5,30 евро/кв.м за обекти над 10 хил. кв.м и 5,70 евро при по-малките квадратури. По всяка вероятност този тренд ще се запази, смятат консултантите.
Идва нещо страшно на 13 февруари
АТОМ Бургас: Когато професионалното преместване спестява време, пари и нерви
МВР се опитва да ни пробута евтина версия, не вярвам в нито една дума, каза майката на Ивайло Калушев
АПС поискаха от Йотова да наложи вето върху Изборния кодекс
Над 4000 евро за квадратен метър достига цената на жилище в центъра на София
Алианс за права и свободи на консултации при президента
Бивш шеф в МВР: Интерпретациите около „Петрохан“ водят до фикция, не до истина
Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали
Kак да разпознаваме фалшивите банкноти и кои устройства са надеждни
Седем български състезатели стартират днес на Олимпиадата в Милано
Професор Рачев каза какво време ни очаква в близките дни
Адвокат Йорданка Бекирска посочи виновник за ужаса "Петрохан"
