×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Седем нови случая на морбили у нас
  • Президентът Илияна Йотова ще направи обръщение към българския народ
  • Иран отваря напълно Ормузкия проток
  • САЩ обмислят сделка с Иран за 20 милиарда долара в замяна на уран
  • 1224 обитатели на арестите и затворите ще могат да гласуват в 25 секции
  • Имот за рекордна сума: парцел във Флорида продаден за $105 млн.
  • Средният доход достига 14 403 лв. през 2025 година
  • Изследване свърза честата AI помощ с по-слабо самостоятелно решаване на задачи
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пепи Еврото искал да залее прокурор с киселина


Пепи Еврото искал да залее прокурор с киселина
Ролята на бившия главен секретар на МВР в организираната престъпна група предстои да се изясни, каза градския прокурор на София Илиана Кирилова
23 Април 2024, Вторник, 09:15 ч.
Автор: Флагман.Бг

Илиана Кирилова обаче отказа да коментира скандалните снимки с пудела и пачките с пари, имало за това забрана

Знам, че Петър Петров – Еврото е имал намерение да ме залее с киселина. Това каза градският прокурор на София Илиана Кирилова в интервю с Мария Цънцарова, излъчено в „Тази сутрин“ по бТВ.

Тя сподели, че не се страхува, а за това, че се е превърнала в негова мишена, разбрала от бившата му съпруга Любена Павлова.

Кирилова добави, че го познава от 1995 година, когато той бил прокурор. 

Тя отказа да коментира скандалните снимки с пудела и пачките с пари. „Има забрана по отношение на прокурорите да коментират каквито и да било доказателства, които са събрани по по-специален ред. Мястото, където трябва да бъдат представени, е в съда“, изтъкна прокурорът.

Въпросът кой е пуснал в публичното пространство тези снимки и свидетелските показания  на бившия главен секретар на МВР Живко Коцев доста време седи на дневен ред. Не може да бъде отговорено еднозначно, добави тя. 

„Материалите по едно дело минават през много хора. Второ – когато едно дело постъпи в съда с него имат право да се запознаят адвокатите и е твърде неприятно, особено за прокуратурата, защото се наблюдава тенденция за „омаскаряване“ на тези хора, както се изразяват медиите“, заяви Кирилова. 

Според нея самото изтичане на тези снимки нарушава следствената тайна, но тя е категорична, че „прокуратурата няма такава задача – да омаскарява хората“. Прокуратурата на този етап не се е самосезирала, стана ясно още от думите ѝ.

„Разказът, който сам може да си изгради по тези снимки, е съобразно собственото му възприятие. Дали това е възможно или не? Дали тези лица на снимките имат необходимия морал или това е действие на прокуратурата, което цели да ги дискредитира? Това е въпрос на възприятие“, обясни прокурорът. 

Според нея „ако се докаже, че лицата, които са на снимките, са именно тези, наблюдаващите прокурори би трябвало да проверят кога са направени те, по какъв повод и хората имат ли връзка помежду си“. Тя е категорична, че ролята на бившия главен секретар на МВР в тази организирана престъпна група предстои да се изясни, ако наистина има такава връзка.

„Повдигнато му обвинение е за участие в организирана престъпна група. Разпитани са 50 човека, но по това дело предстоят още разпити, които трябва да дадат по-голяма конкретика по евентуалната роля на бившия главен секретар на МВР“, каза Кирилова. 

Прокурор Кирилова поясни, че познава Живко Коцев от 1994 г. Според нея не може да се отрече, че той има една добра кариера. „От разпита, който изтече, се разбира, че той го е правил от лоялност към свои бивши началници и настоящи приятели – това е, което аз видях. На този етап има яснота, но няма как да я споделя, защото не бива г-н Коцев да научава за това от медиите“, каза още тя.  
 


В категории: Темида


9
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Барселона с трансферна бомба Барселона с трансферна бомба 17/04/2026, Петък 21:45 0
Тервел ИЛИЕВ Каква е слабостта на всяка зодия Каква е слабостта на всяка зодия 17/04/2026, Петък 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ Гофрети у дома - бърза рецепта Гофрети у дома - бърза рецепта 17/04/2026, Петък 20:58 0
Тервел ИЛИЕВ Трикове за почистване на килими Трикове за почистване на килими 17/04/2026, Петък 20:40 0
Флагман.БГ Как да почистите завеси без пране Как да почистите завеси без пране 17/04/2026, Петък 20:24 0
Тервел ИЛИЕВ Домашна пица като от ресторант Домашна пица като от ресторант 17/04/2026, Петък 20:00 0
Флагман.БГ Тайни за бързо почистване преди гости Тайни за бързо почистване преди гости 17/04/2026, Петък 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Голяма звезда напуска Реал Мадрид Голяма звезда напуска Реал Мадрид 17/04/2026, Петък 19:19 0
9
Коментара по темата
9.
Като й гледам снимката
23.04.2024 13:50:07
0
1
той май е успял.....
8.
Това
23.04.2024 13:48:56
0
3
ми прилича на един стар виц:
Колко струва сиренето?
4.50
Ама оттатък улицата струва 3.50!
Ами отидете си вземете оттам!
Нямат!
Е, аз като нямам е 2.50!
;)
7.
seahorse
23.04.2024 13:38:38
0
3
До 6 Няма да получиш отговор приятелю.защото това е най-корумпираната герберска община в Бълария ,Това е феодалния град на герберите и преса,телевизии исайтове ,всичко е на хранилката им.И Прокуратурата си затвори очите когато проверяваше Общината и затова си правят каквото искат .Сменен бе и областния управител,който им бе трън в очите и се бореше срещу корупцията в Община Бургас !
6.
Бургас пита
23.04.2024 12:00:00
0
10
Ние гражданите не сме искали промяна за зелена зона.
.Ние гражданите питаме ,защо данъците в Бургас се вдигнаха с 30%,а във Варна нямаше увеличение.
.Ние гражданите питаме,защо в градския транспорт на Бургас билетът 1,50 лв.,а в Пловдив,Варна и София до скоро -1лв ?
. Ние гражданите на Бургас питаме,защо на ул.Одрин ,в посока център има отново ремонт, на ремонта , на ремонта ,на уличното платно?
5.
Вън
23.04.2024 11:48:19
0
4
Докторката Лидия от герб много жално гледа под статията за зелената зона!? Що тъй!? Да не би да я гонят от съвета. Време е. Не може такива безжалостни изроди да редят съдбата на гражданите на бургас
4.
Хм..
23.04.2024 11:40:02
0
5
И тази - с вид и изказ на санитарка е ръководител ба СГП?!
Ами, че тя, каквото и да я пита Цънцарова - не чула, не го била прочела, не знае...
Е, и за какъв чеп е там??
ПРОМЯНА!!!
3.
Burgas
23.04.2024 10:53:00
0
6
От интервюто подозирам,че и тя е в кюпа,както и всички от тази система,най корумпираните в България.
2.
Pro Кур ор
23.04.2024 10:29:27
0
8
Що ли ми се струва, че прокурор Кирилова се опитва да оневини Коцев? Или поне това прочетох между редовете. Дан9 да грешс!
1.
Бургазлията
23.04.2024 10:17:36
0
6
Плача
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Брутална катастрофа в центъра на Бургас: Джип размаза спортен автомобил Брутална катастрофа в центъра на Бургас: Джип размаза спортен автомобил Катастрофата е на улица „Ген. Гурко“ до Яв-Ка ДПС закри кампанията си пред няколко хиляди в Руен ДПС закри кампанията си пред няколко хиляди в Руен От формацията дадоха заявка за много силен изборен резултат Крум Зарков: Бяхме сами срещу всички, въоръжени с идеи срещу много пари Крум Зарков: Бяхме сами срещу всички, въоръжени с идеи срещу много пари Все още не е късно и други, които на думи милеят за социалистическата идея, за смисъла на справедливостта, да се присъединят към нас, каза той Иван Иванов – кандидатът, който превърна действията и отчетността в политика в своя кауза Иван Иванов – кандидатът, който превърна действията и отчетността в политика в своя кауза  „Антикорупционен блок“ е коалиция, в която са се събрали формации и личности, доказали, че могат да водят реални битки срещу корупцията, коментира той Програмата на Флора Бургас 2026 започва с ревю на тоалети от цветя и демонстрации на открито Програмата на Флора Бургас 2026 започва с ревю на тоалети от цветя и демонстрации на открито Изложението ще предложи арт инсталации, зони за градина и двор, както и среща с флористи от Бургас, Варна, София и Пловдив Прокуратурата погна Гюров и министри заради споразумението в Украйна, а той намеси „бухалките“ Прокуратурата погна Гюров и министри заради споразумението в Украйна, а той намеси „бухалките“ Действала е по техните сигнали, а ние по тези на гражданите, обяви той, но истината се оказа различна – депутат е сезирал държавното обвинение  Жечо Станков: Ще търся подкрепа от всички 14 депутати от Бургас за ключовите проекти на региона Жечо Станков: Ще търся подкрепа от всички 14 депутати от Бургас за ключовите проекти на региона Станков постави и въпроса за по-голяма финансова самостоятелност на общините Румен Радев: Борим се за пълно мнозинство, готов съм да поема отговорността да стана премиер Румен Радев: Борим се за пълно мнозинство, готов съм да поема отговорността да стана премиер Договорът с БОТАШ е изгоден, тепърва ще черпим дивиденти, каза лидерът на „Прогресивна България” Повече от 6 милиона творци по света с призив към ЮНЕСКО за регулация на АI Повече от 6 милиона творци по света с призив към ЮНЕСКО за регулация на АI Организациите CISAC и Музикаутор с глобален призив за защита на човешкото творчество в ерата на изкуствения интелект Времето се обръща утре: чакат ни валежи, на места и градушки Времето се обръща утре: чакат ни валежи, на места и градушки Максималните температури ща са между 15° и 20°
Тръмп: Иран се съгласи никога повече да не затваря Ормузкия проток Тръмп: Иран се съгласи никога повече да не затваря Ормузкия проток Може ли Пакистан да постигне ядрено споразумение между Иран и САЩ, след като Тръмп заяви, че сделката е „близо“? Златна монета от IX век постави нови въпроси за връзките между викингите и християнството Златна монета от IX век постави нови въпроси за връзките между викингите и християнството Находката е открита в Англия изобразява Йоан Кръстител и според експерти е необичайна за епохата, но все още не доказва ранно покръстване на скандинавците Петролът поевтиня рязко след oблокирането на Ормузкия проток от Иран Петролът поевтиня рязко след oблокирането на Ормузкия проток от Иран Пазарите реагираха на информацията, че ключовият морски коридор е отворен за търговски кораби, докато напрежението в Близкия изток остава високо Чувствам се свободна, но истината е по-ужасна, отколкото си представях Чувствам се свободна, но истината е по-ужасна, отколкото си представях Британката разказа как след убийството на майка ѝ е върната да живее при баща си, а днес настоява за по-строга защита на децата след домашно насилие Доналд Тръмп: Американската блокада ще остане в сила, докато Иран не сключи сделка за прекратяване на войната Доналд Тръмп: Американската блокада ще остане в сила, докато Иран не сключи сделка за прекратяване на войната Странна смърт покосява учени свързани с НАСА Странна смърт покосява учени свързани с НАСА Десет от тях, занимаващи се с НЛО, загинаха или изчезнаха при загадъчни обстоятелства  Сладолед с раци, бихте ли пробвали? Сладолед с раци, бихте ли пробвали? Заведение в Тексас предлага необичайният десерт, който привлече вниманието на клиенти и туристи Близо 10 години се разглежда дело срещу майка, обвинена в убийството на сина си с отровен сок Близо 10 години се разглежда дело срещу майка, обвинена в убийството на сина си с отровен сок По-малката и дъщеря е подала сигнал в полицията две години и половина след смъртта на брат си Рожденият ден на Виктория Бекъм на фона на нов публичен коментар за семейството Рожденият ден на Виктория Бекъм на фона на нов публичен коментар за семейството Дизайнерката и бивша звезда от Spice Girls отбеляза своите 52 години, след като за първи път коментира напрежението с най-големия си син Бруклин Том Круз втрещи феновете - с бирено коремче и плешив Том Круз втрещи феновете - с бирено коремче и плешив 63-годишният актьорът се появи в нов филм като възрастен мъж със сива коса, бръчки и коремче
Бойко Борисов Бойко Борисов Хората знаят: като дойде ГЕРБ - строят. Другите само приказват Виц на деня Виц на деня - Тайната на успеха в живота е свързана с честността и принципността.
- Как по-точно?
- Ако ги нямате, успехът е гарантиран.
Виц на деня Виц на деня - Какво стана с голямата ти любов?
- Приключи.
- Разделихте ли се?
- Не, оженихме се.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато един мъж мълчи, значи е мислител. Когато една жена мълчи, значи мислителят е загазил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори