×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

БСП подрежда листата си в Бургас с нова стратегия


БСП подрежда листата си в Бургас с нова стратегия
Инж. Петър Кънев (вляво) ще бъде водач, втори е Тодор Байчев (горе вдясно), трети почти сигурно е Чанко Мирчев
21 Април 2024, Неделя, 14:21 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимки и видео: Авторът

Подходът е необичаен и се очаква да обедини общинските структури по места

БСП подхожда по по-различен начин за изборите на 9 юни и гарантира обединение на структурите и електората на червените в Бургаско. Водачът на листата на партията по традиция ще бъде определен от Националния съвет, но пък и е ясно, че няма по-достоен за такъв от инж. Петър Кънев, който е бургаски депутат от 2013 г. насам. През това време той успя да се докаже като един от най-работещите депутати и защитник на редица каузи за региона. Последната му такава е свързана с дългоочаквания ремонт на пътя Царево – Малко Търново, а освен това е един от най-добре подготвените икономисти в страната. Днес инж. Петър Кънев присъства на заседанието, като на излизане от залата не подмина репортерите. „Взехме с мъдрост и разбирателство своите решение и съм убеден, че БСП ще постигне много добър резултат за Бургас на изборите. Хората в листата ще бъдат избрани с единодушие, обединени сме и това за мен е най-важният знак за успеха“, каза инж. Петър Кънев.

Второто място този път ще е за новия областен лидер на БСП Тодор Байчев – който по традиция винаги пренареждаше листата и печелеше между 1500 и 2000 лични преференции на всеки вот. Той е бивш депутат и парламентарен секретар на министерството на земеделието.

Необичайният подход на Областния съвет бе да делегира права на общинските структури по места да определят техния кандидат-депутат. Ходът е безпрецедентен и изключително мъдър, тъй като се изключват възможни договорки на ниво Областен съвет и се дава възможност на общинските организации да се обединят около едно име.

Днес бяха гласувани позициите за листата по места. Третото място ще е за представител на БСП-Бургас. Това, по информация на Флагман.бг, ще е някой между общинските съветници в ОбС-Бургас – Чанко Мирчев и Станимир Баев.

Интересното е, че на предстоящия вот третата позиция може да осигури място парламента. Всички социолози предвиждат покачване на резултата на БСП с няколко пункта. А ако партията участва в следващото управление на страната, почти сигурно някой между първите двама ще влезе в изпълнителната власт и ще се отвори възможност за третия да влезе в парламента.

Четвъртото място ще е за структурата в Созопол, като фаворит там е заместник-кметът Андрей Николов, но не е изключено кандидат да бъде Йордан Петков, който е общински председател на БСП в морската община.

Петата позиция ще е за Айтос, откъдето вече имат решение кой да бъде техният представител. Това е острата опозиционерка Милена Куртова-Радева.

„Надяваме се да ни бъдат предложени качествени и обществено приемливи личности.

В Айтос и в Бургас имат такива. В Бургас тепърва им предстои да изберат и структурират общински съвет, до два дни ще бъде номиниран човекът за третото място.

БСП е в добра кондиция и винаги съм казвал, че всяка една партия трябва да бъде готова за нови избори от деня на приключване на предходните. Ние имаме структури във всички населени места, хората ни знаят какво трябва да направят и очакваме 9 май – откриването на предизборната кампания“, каза пред Флагман.бг областният лидер Тодор Байчев.

След 6 място се делегира правото на ръководството на Областния съвет в Бургас да подреди листата до края, като предложенията ще се разглеждат по малко по-различен начин и критерии, допълни Байчев и гарантира, че хората, които БСП ще издигне от Бургас, ще бъдат до един с експертиза, добро образование и доказали лични качества.

„Ние сме единни в целта към победата, но пътищата, по които тя трябва да бъде постигната, според всеки от нас, са различни и това е нормално. Крайно време е бургаската структура на БСП да влезе в лентата за скоростно движение и да започне да се движи и да изпреварва с по-бърза скорост“, каза още Тодор Байчев.




В категории: Бургас , Политика


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
Тервел ИЛИЕВ Карлос Насар притесни спортна България Карлос Насар притесни спортна България 28/05/2026, Четвъртък 20:29 1
Тервел ИЛИЕВ В Каталуния: Хулиан Алварес каза "ДА" на Барселона В Каталуния: Хулиан Алварес каза "ДА" на Барселона 28/05/2026, Четвъртък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Кои зодиакални знаци създават перфектна двойка Кои зодиакални знаци създават перфектна двойка 28/05/2026, Четвъртък 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Дара става "Почетен гражданин" Дара става "Почетен гражданин" 28/05/2026, Четвъртък 19:20 3
Тервел ИЛИЕВ Какво каза Фон дер Лайен на Радев Какво каза Фон дер Лайен на Радев 28/05/2026, Четвъртък 18:20 1
България Всички новини
България за продан България за продан Тук вече говорим за синхронно престъпно бездействие или целенасочено действие срещу националните интереси от различни институции, които са позволили 104 постройки, улици, трафопостове да се появят в природен парк Пожарникари се готвят за първи оглед след ужаса в Слънчев бряг Пожарникари се готвят за първи оглед след ужаса в Слънчев бряг Огънят е тръгнал от котелното отделение на приземния етаж на хотела Зоя Калафатева: „СОЛиСиМи“ създава своеобразна съкровищница за съвременна българска музика, която да остане и след нас Зоя Калафатева: „СОЛиСиМи“ създава своеобразна съкровищница за съвременна българска музика, която да остане и след нас След успешното трето издание форумът за млади класически таланти все по-уверено заявява международното си присъствие Секунди, които спасяват: Нов дефибрилатор е на разположение на Централната спирка в Бургас Секунди, които спасяват: Нов дефибрилатор е на разположение на Централната спирка в Бургас Ротари клуб Бургас-Приморие продължава благородната си мисия за сигурност на обществените места   Пожар в хотел в Слънчев бряг, има загинал (ОБНОВЕНА) Пожар в хотел в Слънчев бряг, има загинал (ОБНОВЕНА) Избухнал е след искра от заваръчна машина Ген. Миланов: Ако бъде задържан Пеевски, пак ли ще е етнически конфликт? Това е опасна игра Ген. Миланов: Ако бъде задържан Пеевски, пак ли ще е етнически конфликт? Това е опасна игра Тя води до ерозия за националната сигурност, предупреди той Българите го удариха на живот: харчат масово за ресторанти и пътувания, сочи анализ Българите го удариха на живот: харчат масово за ресторанти и пътувания, сочи анализ Анализ на Mastercard Economics Institute показва, че българите вече предпочитат удоволствията пред вещите и услугите Военен камион катастрофира в Полша, осем американски войници са ранени Военен камион катастрофира в Полша, осем американски войници са ранени Общо четирима войници са били приети в болница, докато останалите са получили медицинска помощ на мястото на катастрофата Двама с надуваема лодка се обърнаха в Черно море, военен кораб ги извади Двама с надуваема лодка се обърнаха в Черно море, военен кораб ги извади Дежурният на рейдовия пост реагирал за секунди, адмирал Пенев вдигнал екипажите на щурм Българите харчат все повече за преживявания след еврото, Изкуственият Интелект започва да променя и начина, по който пътуваме Българите харчат все повече за преживявания след еврото, Изкуственият Интелект започва да променя и начина, по който пътуваме
Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Местният парламент даде мощен символен знак, че градът е готов за най-мащабния музикален форум Лоша прогноза за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър Лоша прогноза за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър Според предвижданията, водените от Хулио Веласкес „сини“ ще си осигурят място в основната схема на третия по сила турнир на УЕФА Лигата на конференциите Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Корпусът на гвардейците на ислямската революция обяви, че нова директна война със САЩ е малко вероятна поради „слабостта на врага“ Румен Радев в Париж: Първо да гарантираме стандарта на живот на българите и после на Украйна! Румен Радев в Париж: Първо да гарантираме стандарта на живот на българите и после на Украйна! Премиерът очаква френски влакове до август, говори за модернизация на армията ни и за нови позиции за бившата съветска република Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират Критиките към първия електромобил на италианците не стихват Плъзна извратена мания сред милионерите: Богаташи се подмладяват с мазнини от покойници Плъзна извратена мания сред милионерите: Богаташи се подмладяват с мазнини от покойници Цената на процедурите варира от 10 000 до 100 000 долара Новият унгарски премиер Петер Мадяр намали заплатата си наполовина и предприе мащабни антикорупционни реформи Новият унгарски премиер Петер Мадяр намали заплатата си наполовина и предприе мащабни антикорупционни реформи Правителството в Будапеща предлага мандат до осем години и започва спешни преговори в Брюксел за отблокиране на милиарди евро от европейските фондове Три интересни събития за деня на детето в Несебър Три интересни събития за деня на детето в Несебър Страхотна програма в Несебър  Платформа за работа въвежда ограничение за обяви със заплати под 1200 евро Платформа за работа въвежда ограничение за обяви със заплати под 1200 евро Промяната е свързана с тенденцията за по-голяма прозрачност на възнагражденията и по-добри условия на труд Поставят 181 млн. души от Африка под карантина, за да спрат разпространението на ебола Поставят 181 млн. души от Африка под карантина, за да спрат разпространението на ебола До момента е известно, че са загинали поне 220 от новия щам на вируса, но това е публично обявената бройка. Неофицилано може и да са хиляди, смъртността при това заболяване е над 50 %
Дара Дара Бях на зверски режим, няма магия, а само работа и постоянство Виц на деня Виц на деня Директор яростно се чеше между краката и казва на заместника си:
- Трябва да уволним секретарката.
Заместникът също чешейки се:
- Отдавна трябваше да го направим...
Виц на деня Виц на деня Как действа алкохола при мъжете и жените:
Той - пие едно, две, три и забравя...
Тя - пие едно, две, три, че като си спомни..
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Гинеколог - човек, който търси проблеми там, където другите намират радости.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори