×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Министерството на културата бави стипендиите на ученици от София
  • Фалшиви банкноти от 50 и 100 евро са иззети в област Монтана
  • Путин се радва на разногласията между Тръмп и Европа, но не бива да прибързва
  • Тръмп: Дания не може да гарантира отбраната на Гренландия
  • Две години затвор след обир на възрастна жена
  • Разграбват хапчетата срещу грип, без да си правят тестове
  • На Петльовден момчетата се орисват за здраве и късмет
  • 15-годишен е в болница след пет енергийни напитки и пушене на вейп
  • В центъра на София дават 300 хил. евро за тристаен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Цирк взриви ефира: Бонев и Хекимян побесняха, хванаха се за гушите


20 Април 2024, Събота, 10:21 ч.
Автор: Флагман.бг

Обещанията за увеличение на заплатите в градския транспорт и персонала в детските градини и ясли ще остане само на хартия, убеден е общинският съветник от ГЕРБ

Общинския съвет започна да работи последните 2-3 месеца, затова решенията не са много, но е похвално, че Хекимян застана зад реконструкция на един изгорял покрив. Благодаря, че ГЕРБ подкрепиха нашия бюджет за София, заложил рекордни средства за инвестиции в кварталите, по приоритетите, които ние сме заявявали в предизборната кампания.  Това каза в ефира на Нова общинският съветник от "Спаси София" Борис Бонев, помолен да похвали работата на своя колега. 

Общинският съветник от ГЕРБ Антон Хекимян обаче не отвърна на комплимента с комплимент, а веднага започна да разкрива истините зад действията на своите колеги в СОС. 

"Подкрепихме, първо, бюджета защото сме отговорни. Второ, защото 95% от този бюджет е бюджет на ГЕРБ от предишния мандат. През тези месеци не бе свършено нищо ново, но Бонев знае, че добрите предложения ще бъдат подкрепени, особено ако бъдат подлагани на обществено обсъждане, което липсва в последните дни. Виждат го хората, които живеят на "Патриарх Евтимий", каза той. 

По думите на общинския съветник от ГЕРБ обещанията за вдигане на заплати на служителите в транспорта, детски градини и ясли ще си остане само на хартия. 

"Заплатите трябва да бъдат вдигани на всички звена, притеснително е, че заплатите, които Терзиев и "Спаси София" обещаха, на шофьорите и медицинските служители са едни имагинерни обещания. Те остават само на лист хартия. Има дефицит от 16 милиона.

Терзиев каза, че се е чул с Василев, който е обещал пари за медицинските служители. Василев вече не е министър. Питам - откъде ще дойдат тези пари?

Защо не приеха нашето предложение парите да бъдат записани в бюджета на Столична община, след което, ако пристигнат, да бъдат възстановени по пера? Ние се борим не за нашите заплати , а за заплатите на хората. Заклинанията за откриване на детски градини и ясли ще останат безплодни, защото няма да има кой да работи в тях", обясни Хекимян.  

Бонев обаче не му остана длъжен и започна да търси всевъзможни оправдания.

"Да започнем с дисонанса, хем бюджета бил на 90 процента на Фандъкова, затова го подкрепили, а до сега чуваме само критики към този бюджет.

Истината е , че парите за градския транспорт и за 15-процентовото увеличение са осигурени. Не случайно в транспортната рамка, дефицитът минали години е бил 150 милион лева, а тази година е само 16. Имаме уверение на заместник-кмета, че няма да има проблем с изплащането на тези заплати.

Беше подписано споразумение със синдикатите за още едно увеличение на заплатите по-къснпо през годината, в зависимост от бюджета. Заложени са нови изисквания за подобряване условията на труд. 

Заплатите на медицинските сестри също ще бъдат осигурени.

Дадени са обещания от Асен Василев в качеството му на министър на финансите. Смятам, че правителството на Главчев едва ли ще възпрепятства отпускането на допълнителни средства за медицинските сестри", каза Бонев. 

"Чул ли се е Терзиев с новия финансов министър. Свидетели сме на поредните празни обещания на Асен Василев към София", отвърна му Хекимян. "Нося икономическата рамка, тя не е сложен документ, много е интересно от къде ще дойдат тези пари. Ще вдигате ли цената на билетчето", попита още той. 

"Това е един прогнозен документ. Държавата многократно спасяваше транспорта на София, СОС отпускаше многократно заеми на транспорта", отговори Бонев. "Няма да се увеличава цената на билета със сигурност", бе категоричен той.  

Хекимян обаче го контрира с думите, че ако обещаните заплати се изплатят, без да се вдигне цената на билета, дружествата ще бъдат изправени пред фалит. 

"Разбирам, че като видите камера и се превъзбуждате и влизате в старата роля на водещ, но има водещ в студиото. Държа да обясня, това е документ за 500 милиона лева. Ако сте го прочел, има прогноза за приходи в градския транспорт.

Направили сме консервативни оценки. Не знам бизнес, който да може до стотинка да прогнозира приходите си за своя период", отговори Бонев. 

"Оттук нататък Терзиев и Бонев ще ни задължат да си купуваме карти и билети, за да постигнат тези пари", изрази мнение Хекимян. 

Ремонтът на Патриарха 

"Човекът, който нападна общинския съветник Стефан Спасов, е свързан с проваления кандидат за районен кмет на ГЕРБ на Средец, Цялата групичка там, присъстваха общински съветници на ГЕРБ. Хекимян каза напоително във Фейсбук, че е против този проект, което е изненадващо, защото ние сме го разработили преди години заедно с Фандъкова", започна с безпочвените обвинения общинският съветник от "Спаси София". 

"Това са грозни внушения, да се свързва един човек с друг спрямо друг. Нека видим протоколите на полицията. Нека да разберем, дали въобще е нападнат Стефан Спасов. Не подкрепяме насилието. Първо Спасов, е ходил да контролира работата, за да може да се върши по-бързо.

Това не е работа на общински съветник. Има си заместник кмет по транспорта, има директори на дирекции, които да контролират този процес.

Този така наречен побой на Спасов е пореден опит да се измести голямата тема, а това е обсъждането на проектите, които са свързани с живота на софиянци и посетителите на София", каза на свой ред Хекимян. 

"Фандъкова наистина е подкрепила този проект, но след обществено обсъждане става ясно, че хората са против този проект и ГЕРБ се оттеглят.

Факт ли е, че на 1 май , без присъствието на хората, щяхте да маркирате велоалея. Хвърля се от вас изключително невярна информация. Направихте ли обществено обсъждане", каза още той. 

"Абсолютно съм покъртен от отношението към колегата Спасов, който 3 дни е в болница с комоцио. Докато за Благовест Георгиев, чухме какво ли не, за Спасов, който е в болница, ни вопъл, ни стон", ожали се Бонев. 

"На "Патриярх Евтимий" са правени четири обсъждания, този проект е представен на обществото. Бяха получени над 600 положителни становища в общината през 2020 година. Това, което искаме да направим там, е да се ремонтира булеварда. Лъжа е, че се ремонтира само по бордюрите, там се ремонтират шахти.

Това е проект, който е заложен във всичките стратегически документи на столична община. Местата ще се редуцират с по-малко от 10%, компенсират се с места на "Витоша", където се увеличават значително", оправда се Бонев. 

След това Бонев избухна за паркингите около НДК. Оказа се обаче, че единият от тях дори не е държавен и е доста скъп за ползване. 

"Чакаме 13 дни председателят на СОС да предприеме мерки срещу Благовест Георгиев, който причини катастрофа, шофирайки под въздействие на алкохол. Нула реакция срещу техния пиян и избягал от мястото на ПТП общински съветник.

Когато се опитахме да го изключим от транспортната комисия, те не приеха нашия доклад, а 13 дни по-късно си приеха техен доклад, с който го спасяват и местят в друга комисия. Това го направиха за да може в медии, които ги подкрепят, да се напише, че го наказват.

Бонев, не спекулирайте, моля ви", призова Хекимян. 

Бонев на свой ред каза, че още същия ден този човек е бил изключен от партията. По думите му, напускането на Георгиев на СОС е само единствено негово решение, освен ако не е осъден. Затова е бил внесен доклад за премахването му от три комисии. Според правилото обаче общински съветник трябва да участва поне в една комисия, затова бил преместен. 

"Ако това беше случай на ГЕРБ, той щеше да бъде приключен само за един ден", категоричен бе Хекимян. 

"Ще продължаваме да разкриваме техните задкулисия", обеща още общинският съветник от ГЕРБ. 

Източник: Блиц.бг


В категории: Животът


3
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Любослав Пенев отново у дома Любослав Пенев отново у дома 20/01/2026, Вторник 21:21 0
Тервел ИЛИЕВ Социолог с "бомба" за Радев и Борисов Социолог с "бомба" за Радев и Борисов 20/01/2026, Вторник 21:00 2
Тервел ИЛИЕВ Ренар попиля Диас за пропуска на зимата Ренар попиля Диас за пропуска на зимата 20/01/2026, Вторник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Лидерът на Гренландия със смразяващи думи Лидерът на Гренландия със смразяващи думи 20/01/2026, Вторник 20:19 2
3
Коментара по темата
3.
До Габи
20.04.2024 15:54:43
0
4
Ко' казваш искаш тиквата борисов, рязания доган и глигана пеевски, ашколсун ма пача. Имаш алтернатива копейката и славчУ, те са производни на горе описаните. Що толкова прости хора има в тая държава.
2.
Габи
20.04.2024 13:53:12
6
3
Вярата в младитото поколение политици бе унищожена от самодоволни, нагли и немислещи попълнения като Бонев, Терзиев и Киро. Тези хора са готови да обърнат София наопаки, да извислят всякакви лъжи само да бъдат облагодетелствани и да стоят на властови позиции. Техните брутални изказвания и действия ги направиха противни за гледане и слушане.
1.
Бургазлията
20.04.2024 10:38:28
4
18
ГЕРБ са спирачка за развитието на България.
Искат българите да си стоят в 19 век , а Пеевски и Борисов да ги тъпчат и обират.
Чорбаджиите изедници .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ще е политическо самоубийство, ако Радев върне сектата на умнокрасивите във властта Ще е политическо самоубийство, ако Радев върне сектата на умнокрасивите във властта Социалните мрежи се взривиха от истерията на хората, които само преди две години издигаха Радев като свой символ на „промяната“ Цар Румен – новият Орбан или дежа вю с Н.В. Симеон II Цар Румен – новият Орбан или дежа вю с Н.В. Симеон II Андрей Райчев вижда в оставката на президента знак за източноевропейска еманципация, но и риск за сблъсък с либералния елит на Европа Борисов: Приписват ни грехове, но кой направи от дупка в Бургас модерна зала Борисов: Приписват ни грехове, но кой направи от дупка в Бургас модерна зала Когато я откриваха, президентът Радев каза, че много правителства имали принос, припомни бившият премиер Бургазлийка загуби 4250 лева – банкомат в Меден Рудник „погълна“ парите ѝ. Бургазлийка загуби 4250 лева – банкомат в Меден Рудник „погълна“ парите ѝ. Жената чакала близо месец банката да разгледа случая Mоже ли да ни научи AI  да слушаме без да прекъсваме  Mоже ли да ни научи AI  да слушаме без да прекъсваме  Чатботовете не прекъсват, не осъждат и не бързат с оценки, а могат ли обаче да ни научат на задълбочено слушане Хан Алцек влезе в бургаското училище "К. Преславски“ и стана повод за открит урок Хан Алцек влезе в бургаското училище "К. Преславски“ и стана повод за открит урок Това е поредният поход от инициативата на ротарианските клубове да даряват образите на велики българи на училища в региона "Здравословните“ храни, които звездите всъщност избягват "Здравословните“ храни, които звездите всъщност избягват Лични готвачи на известни спортисти и актьори разкриват защо протеиновите барчета и нискомаслените продукти не са част от менюто им   Зейнеб се фука с антикварни вази за около 50 000 лева Зейнеб се фука с антикварни вази за около 50 000 лева Колекцията от китайски порцелан впечатлява с класически мотиви и висока колекционерска стойност А защо след "Дупката" да нямаме в Бургас сграда под земята с паркова среда отгоре? А защо след "Дупката" да нямаме в Бургас сграда под земята с паркова среда отгоре? След рекордния брой от над 140 проектни предложения от цял свят за преобразяване на територията на непостроения ГУМ в центъра на Бургас, разговарямес арх. Райчев  какво биха искали хората  Предлага се по-строг контрол срещу нелегалните социални услуги Предлага се по-строг контрол срещу нелегалните социални услуги АКСУ ще може да проверява и обекти без лиценз след серия разкрити незаконни домове
Гренландия запали Давос: Тръмп срещу Европа за контрола над Арктика Гренландия запали Давос: Тръмп срещу Европа за контрола над Арктика На Световния икономически форум американският президент настоя за влияние над острова, а ЕС отвърна с твърда защита на датския суверенитет Фермерите ни щурмуват Европарламента, протестират срещу ГМО и Меркосур Фермерите ни щурмуват Европарламента, протестират срещу ГМО и Меркосур Български земеделци и пчелари са сред стотиците протестиращи в Страсбург, които предупреждават, че търговското споразумение със страните от Южна Америка ще унищожи европейското производство Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Слънчева активност наруши магнитното поле на Земята и предизвика ярки сияния Астронавти от МКС заснеха необичайно ярки северни сияния и учени предупреждават за повишена геомагнитна активност Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Илон Мъск обмисля закупуването на Ryanair след публичен сблъсък с шефа на компанията Остра размяна на реплики в X между Мъск и Майкъл О'Лиъри постави под въпрос бъдещето на авиокомпанията Тръмп за Гренландия: Европа ще отстъпи, Макрон не е фактор Тръмп за Гренландия: Европа ще отстъпи, Макрон не е фактор Президентът на САЩ възнамерява да наложи 200-процентни мита върху френско вино и шампанско Дневен хороскоп за 20 януари: Ден за прозрения и смели действия Дневен хороскоп за 20 януари: Ден за прозрения и смели действия Звездите насърчават честността, интуицията и личната трансформация за всички зодии Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Отиде си Валентино – последният император на италианската мода Маестрото на стила почина на 93 години в дома си в Рим, оставяйки след себе си наследство, което ще вдъхновява поколения дизайнери Майка проговаря 34 години след като е простреляна от 16-годишната любовница на съпруга си Майка проговаря 34 години след като е простреляна от 16-годишната любовница на съпруга си Мери Джо Бутафуоко, оцеляла от случая „Лонг Айлънд Лолита“, разказва за травмата, която никога не отминава Почина „бразилският Попай“, инжектирал си в бицепсите минерално масло и алкохол Почина „бразилският Попай“, инжектирал си в бицепсите минерално масло и алкохол Арлиндо де Соуза си отиде на 55 години след усложнения от бъбречна недостатъчност Новият онлайн феномен "tradwife" между утопията и реалността Новият онлайн феномен "tradwife" между утопията и реалността По подобие на модерната тенденция "Да се завърнем на село", но с по pinterest визия 
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ ГЕРБ няма да се бори срещу Радев, ще го оставим да се бори с реалността Виц на деня Виц на деня Пиян мъж се прибира и жена му от вратата го почва:
- Къде са парите?
- Похарчих ги.
- За какво?
- Купих слон.
Вади левия джоб:
- Ето ти едното ухо.
Вади десния:
- Ето ти другото ухо. Хобота знаеш къде е!
Виц на деня Виц на деня Една жена има две мисии:
1. Да успокои мъжа, когато е ядосан.
2. Да ядоса мъжа, когато е спокоен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитна гледачка, по лайковете ще ви разкаже, кой, кога, къде, с кого и колко дълго!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори