Щъркел атакува коли в Луковит: Кълве калници и сваля боята
"Луковитският тенекеджия", както местните наричат птицата, е от защитен вид
Щъркел, който "атакува" автомобили и тормози хора в Луковит, се завърна в града и поведението му ескалира. Часове след приземяването си птицата повредила няколко скъпи автомобила. От ранно утро тя обикаля из града, кълве калници и врати и сваля боята до ламарина, пише Лупа.бг.
"Луковитският тенекеджия", както местните наричат птицата, е от защитен вид. А местната управа не може да предприеме никакви действия. В момента неговата половинка мъти яйца в гнездото им, а той ѝ носи храна. Опасенията на хората са, че малките може да последват примера на баща си.
Местните жители обясняват, че щъркелът им кълве автомобилите, като любими са му стоповете и вратите. Хората покриват превозните средства със стари одеяла, но птицата успява да ги махне. Не се плаши от кучета, нито от хора.
Шарън Стоун разкри кой е най-добрият целувач в Холивуд
България и Турция в спор за първото място на Европейското по щанги
ЦСКА: Браво, Карлос Насар!
Подробности за новия стадион на Левски, бургазлия налива милиони
Депутатите, избрани от две листи, решиха от коя да влязат в 52-рия парламент
Ако пътувате до Гърция с кола, задължително трябва да знаете това: До 8000 евро за джигити, 350 евро за липса на...
Нови случаи на морбили у нас
Внимание, шофьори! В понеделник трафика за Бургас по АМ "Тракия" ще е затруднен заради ремонти
Кюфтета на фурна с картофено пюре – сочни, ароматни и перфектни за цялото семейство
Правителството предлага 20 април да стане официален празник
Инфлацията не може да спре богаташите. Милиардерите трупат пачки, стават 4000 до 2031 г.
Животът става лесен като песен за 4 зодии до края на април
