Районен съд – Бургас посрещна Денят на Конституцията с Дни на отворени врати
Председателят на Районен съд – Бургас Евгени Узунов посрещна гостите от СУ „Йордан Йовков“ и ПГ по строителство, архитектура и геодезия „Кольо Фичето“
Ученици, посланици на Европейския парламент от Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Кольо Фичето“ и бъдещи съдебни администратори от паралелката „Съдебна администрация“ в Средно училище „Йордан Йовков“ посетиха Районен съд – Бургас в Денят на българската Конституция и юрист.
С тази инициатива Бургаският районен съд стартира Дните си на отворени врати. „Денят на Конституцията е ден за размисъл. Връщане към общочовешки ценности като справедливост, отговорност, разбирателство! Професията на юриста е желана от Вас, младите хора, затова с радост Ви приветстваме и насърчаваме да сте знаещи, мислещи и спазващи законите в името на добруването!“, с тези думи Административният ръководител – председател на Районен съд – Бургас, Евгени Узунов посрещна гостите.
Районният магистрат Пламена Събева представи на учениците работата си като съдия и процесите в наказателното право, в което съдийства. Лекторката коментира основните принципи при определяне на наказанията. Най-големият процент на неправомерните деяния, които разглежда районният съд като инстанция са кражбите, грабежите, управлението на моторни превозни средства след употребата на алкохол и наркотици.
Съдия Събева разказа за методите на събиране на доказателства, на база на които, съдът обективно да постанови своята присъда. Символно с датата, младите хора получиха като подарък книжка – Конституцията на Република България и информационни брошури за работата на съдебната власт, осигурени от Висшия съдебен съвет.
Учениците от Гимназията по строителство, участници в програмата „Училища – посланици на Европейския парламент“ за първи път посещават Съдебната палата. Те се запознаха отблизо и с работата на деловодствата на Районен съд – Бургас.
Дните на отворени врати в Районен съд – Бургас продължават и днес, с посещение на ученици от Английска езикова гимназия „Гео Милев“.
Опасна игра на покрива на 21-етажен блок в София
Свалиха американски изтребител над Иран, един от пилотите е спасен
780 нови паравана тръгнаха към общините в Хасковско преди вота
Агнешкото за Великден поскъпва, българското месо остава все по-трудно достъпно
Путин и Ердоган настояха за незабавно спиране на войната в Близкия изток
Disney продължава с вълната да вади от сянката злите герои
Бургас кани активни младежи да влязат в Съвета на децата
Лесна рецепта за пухкав козунак без месене
Откриват летния мото сезон тази събота в Бургас
Животът се подрежда за тези три зодии
Цветно шествие в Бургас за празника на пролетта - Цветница
ОДК Несебър събра близо 100 деца в великденска творилница за празника Великден
