Честни ли ще са изборите? Зависи от тишината в махалите
Когато са купени гласовете, стават много активни там, коментира проф. Михаил Константинов
Дали ще са честни изборите зависи от тишината в махалите. Ако не са успели да се разберат, хората не отиват да гласуват, коментира математикът проф. Михаил Константинов в „Тази сутрин“ по бТВ.
Когато е купен вотът обаче, хората стават много активни там, добави той и обясни, че ролята на МВР освен осигуряването на общия ред, е да прекрати и купуването на гласове в махалите.
„Мога да кажа кои са махалите. Има и малък процент българи, които си продават гласа“, заяви професорът.
„Нямаме основание още да се съмняваме в честността на изборите, защото хората още не са влезли в действие. Първо винаги се дава кредит на доверие. Иначе никаква работа не може да се свърши“, добави той.
Константинов коментира и искането за смяната на външния министър Стефан Димитров със зам.-председателя на ГЕРБ Даниел Митов и на земеделския Кирил Вътев с шефа на ДФ "Земеделие" Георги Тахов, като изтъкна, че президентът може и да не подпише указа. Той очаква да има още издънки на служебното правителство.
Според него конституционните промени ще паднат в Конституционен съд.
Политологът проф. Светослав Малинов пък разкри кои са шефовете на Димитър Главчев. Според него служебният премиер изпълнява това, което му кажат Бойко Борисов и Делян Пеевски.
Той призна, че списъкът, от който президентът е длъжен да избере премиер, е грешка, но трябвало да има ограничения в правомощията на държавния глава, а проф. Константинов изтъкна, че не трябвало да се пипа основният закон на републиката, за да не се пораждат такива безумия.
Десетминутният кекс стана любим на всички майки – децата го обожават, грабят направо от тавата
Зехтинът пази от възпаление на червата
Ако си ученик, има как да се докоснеш до живота на астронавтите
От 7 юли влизат в сила нови правила за всички нови моторни превозни средства
Емо от Каблешково опита да надхитри полицаите в Несебър, но стана за смях
Хапвайте от тези храни и ще спите по-сладко от бебе!
Официално! Илияна Йотова е президент на България
Проверете евро банкнотите си - фалшиви €20 и €50 се разпространяват в България и ЕС
Не мога да повярвам колко лесно стана – многолистна погача, която „диша и ухае“
Не изхвърляйте тези храни в кухненската мивка - риск от сериозно запушване
Бургаски ученици поднесоха вълнуващ и нестандартен подарък на класната си за ЧРД
Най-честите грешки при разплащане в чужда валута и как да ги избегнем
