×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Синоптици бият тревога: Иде драматичен обрат във времето! Порои, бури и ураганен вятър връхлитат до часове


Синоптици бият тревога: Иде драматичен обрат във времето! Порои, бури и ураганен вятър връхлитат до часове
Студен атмосферен фронт слага край на летните жеги, на много места ще вали дъжд, а в някои райони дори и сняг
16 Април 2024, Вторник, 19:30 ч.
Автор: Флагман.бг

Обявени са кодове за опасно време

Кодовете за опасно време се връщат с пълна сила - в следващото денонощие ни чакат силни ветрове, дъжд и гръмотевици, показва прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология.

Към периода 16-19 април времето над България ще се определя от преминаващ студен атмосферен фронт и на много места у нас ще паднат дъждове, като по-значителни ще са тези над Централна и Южна България. По-високите западни полета и планините ще се примесват и със сняг. Вятърът над западните райони ще се ориентира от северозапад, а над източните ще се задържи от североизток и ще започне да нахлува студен въздух.

Картата на България е оцветена в жълто, а на места и в оранжево.

През нощта облачността ще е предимно значителна, на места главно в западните райони с валежи от дъжд. В Северозападна България вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и с него ще започне да прониква студен въздух. В останалата част от страната вятърът ще се задържи от юг-югозапад и ще е до умерен.

В сряда ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и ще има валежи от дъжд, на повече места и по-интензивни ще са след обяд и вечерта. В  Западна България се очакват значителни количества. Ще има и гръмотевични бури и условия за градушки. В Югоизточна България ще се задържи почти без валежи, но през нощта срещу четвъртък и там ще завали. В северозападната половина от страната вятърът ще е до умерен от запад-северозапад, докато в югоизточната ще се задържи от юг-югозпад и ще е временно силен.

Максималните температури ще са от около 12° в крайните северозападни райони, до 27° на места в Източна България, в София – около 20°.

Над планините ще е предимно облачно и главно в следобедните часове ще има валежи от дъжд и гръмотевична дейност. Ще духа умерен до силен югозападен вятър, който вечерта ще се ориентира от северозапад и с него ще започне да нахлува студен въздух, тогава и валежите ще се усилят. Максималната температура на височина 1200 m ще е около 17°, на 2000 m – около 7°.

Над Черноморието облачността ще е променлива, често значителна, но до вечерта ще се задържи почти без валежи. Ще духа умерен и временно силен вятър от юг-югозапад. Ще се задържи топло с максимални температури между 24° и 27°. Температурата на морската вода е 15°-16°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.

Къде какъв код е обявен
Оранжев код синоптиците прогнозират за две области - Благоевград и Кюстендил, където се очакват обилни дъждове, гръмотевици и силен вятър.

Жълт код за силен вятър е обявен за областите Бургас, Варна, Шумен, Ямбол, Хасково, Кърджали, Смолян, Пазарджик, Перник, София-област, София-град, Пловдив, Стара Загора. В Търговище, София-област и Перник се очаква вятърът да е комбиниран с дъжд.

Жълт код за валежи и гръмотевици е обявен за областите Видин, Монтана, Враца, Ловеч, Плевен, Велико Търново, Плевен, Русе, Търговище, Разград, Силистра и Добрич.


 


В категории: Времето днес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
8
Коментара
8
Коментара по темата
8.
Ловецът на елени
17.04.2024 10:42:11
0
0
Човечетата променяли климата на планетата. Хахаха.
Знаете ли колко е голяма Земята?
7.
Бамби
16.04.2024 23:52:39
5
4
Нормална е през април да има 32 градусови жеги, последвани от тропически бури и градушка. Новото нормално е това. Карайте си джипките с 6V дизели с изтърбушени катализатори и ДПФ, те соросоидите, грета и извънземните са виновни, че децата и внуците ще живеят на мизерен климат и ще им събирате капачки за надежди за животоспасяващи операции.
6.
Дрън дрън ярина
16.04.2024 21:58:42
0
6
Ши познайте га пръдни гущера
5.
Меден рудник
16.04.2024 21:56:49
0
5
Бъхъ
Рикия и вино има и свински уши и крачета за пача също
В четвъртък утивам у Каблешково за бахур
Във Ветрен са най хубавите кибапчета
4.
111
16.04.2024 21:17:41
0
9
Тия като им четеш заглавията ти идва да се обесиш за да не те връхлети ужаса от небето!
3.
Кую
16.04.2024 21:11:54
0
6
Както винаги няма да познаят.
2.
Да
16.04.2024 20:17:20
1
9
Нещо наистина нормално за април. Това досега не беше!
1.
Ж
16.04.2024 19:55:33
0
15
Стига драми . Пак ще е 17-18 градуса . Ще кажеш,че края на света идва .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Студен фронт удря на 22 юли: Оранжев код е обявен за Бургас Студен фронт удря на 22 юли: Оранжев код е обявен за Бургас НИМХ предупреждава за интензивни валежи, гръмотевици и градушки, най-сериозен е рискът в Източна и Югоизточна България Ченгене скеле завря: Местни искат Попчето да бъде изселен, заплашвал ги с пистолет (ВИДЕО) Ченгене скеле завря: Местни искат Попчето да бъде изселен, заплашвал ги с пистолет (ВИДЕО) Само опитах да се защитя, те искаха да ме нападнат, твърди той Сблъсък на аерограф и живопис: Откриват изложбата „Лятна жега“ на Мика Сав и Нина Русева в "Приморец" Сблъсък на аерограф и живопис: Откриват изложбата „Лятна жега“ на Мика Сав и Нина Русева в "Приморец" Експозицията на международния кураторски тандем Стефан Стоянов и Стефка Дончева се открива този четвъртък (23 юли) от 18:00 ч. с вход свободен Извънредно! Две жени предизвикаха ПТП на кръговото на „Мираж“, движението е блокирано! Извънредно! Две жени предизвикаха ПТП на кръговото на „Мираж“, движението е блокирано! Сблъсъкът между двата автомобила стана преди минути на едно от най-натоварените кръстовища в Бургас Живот след Мондиала или какво предстои във футбола Живот след Мондиала или какво предстои във футбола От Мондиал 2026 до Шампионска лига: Какво предстои за българския и европейския футбол до края на годината МОН променя НВО след 10. клас: В теста по БЕЛ влизат история и философия МОН променя НВО след 10. клас: В теста по БЕЛ влизат история и философия Проектът предвижда 22 задачи и 120 минути за работа, а изпитите за седмокласниците остават без промяна "Хе,хе, стана забавно". Стоян Колев отива в затвора, кръвната му проба излезе положителна "Хе,хе, стана забавно". Стоян Колев отива в затвора, кръвната му проба излезе положителна През юни бургаският инфлуенсър бе спипан да шофира дрогиран по АМ "Тракия", докато размахваше еърсофт през прозореца на Аудито си Паркинг в Слънчев бряг иска 5 евро на час и шокира туристи Паркинг в Слънчев бряг иска 5 евро на час и шокира туристи VIP офертата за 25 евро важи само до ранни зори, а всяко забавяне надува сметката Съдът отказа постоянен арест за двамата инспектори на НАП Съдът отказа постоянен арест за двамата инспектори на НАП Защитата твърди, че няма доказателства за поискан или получен подкуп Крах след 26 години: Фалира словашкият туроператор Solvex s.r.o. Крах след 26 години: Фалира словашкият туроператор Solvex s.r.o. Българският туроператор със същото име продължава да работи напълно стабилно
Дронове дебнат плажовете в Гърция: Ракетите струват до 1000 евро, музиката - до 500 Дронове дебнат плажовете в Гърция: Ракетите струват до 1000 евро, музиката - до 500 SUP без спасителна жилетка носи глоба от 250 евро, а замърсяването на морето вдига санкцията до 58 хил. евро Пазарът се охлади: Всеки втори имот се продава след отстъпка Пазарът се охлади: Всеки втори имот се продава след отстъпка Купувачите договарят между 5 и 10% по-ниска цена, а готовите жилища изместват покупките на зелено Най-възрастната жена на Балканите отпразнува 111 години Най-възрастната жена на Балканите отпразнува 111 години Ножа Паладия посрещна празника със семейството си в Трансилвания Том Круз на 64 разпали мрежата: Тайно подмладяване или желязна дисциплина? Том Круз на 64 разпали мрежата: Тайно подмладяване или желязна дисциплина? Външният вид на звездата събуди теории за Проекта Гилгамеш, но една снимка не доказва клетъчна регенерация Слънчев бряг изпревари Испания, Турция и Италия - №2 е за семейна почивка Слънчев бряг изпревари Испания, Турция и Италия - №2 е за семейна почивка Само португалският Алгарве е по-изгоден, а Лансароте заема третата позиция в европейската класация Тръмп отвори нов фронт срещу Канада: 50% мита върху стоки за близо 20 млрд. долара Тръмп отвори нов фронт срещу Канада: 50% мита върху стоки за близо 20 млрд. долара От 19 август поскъпва вносът на широк кръг канадски продукти - от вино и млечни стоки до цимент и стикове за хокей Първият ход на Анди Бърнам: Премахва ДДС върху тока на британците Първият ход на Анди Бърнам: Премахва ДДС върху тока на британците Нулевата ставка влиза в сила от 1 октомври и ще спести на средното домакинство около 45 паунда годишно US войници загиват, кораби горят, а Тръмп вдигна залога: Иран ще плаща за всеки убит US войници загиват, кораби горят, а Тръмп вдигна залога: Иран ще плаща за всеки убит Войната взе живота на 17 американски военнослужещи, Техеран съобщи за 50 жертви, а хутите отвориха нов фронт срещу Саудитска Арабия Цар Футбол си свали шортите и се надупи пред богатите Цар Футбол си свали шортите и се надупи пред богатите Суета, цинизъм и шоу – триединството на новия футболен ред  Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Израел се надява да унищожи ислямистите и техните проксита. Чрез нея Тръмп вижда начин да прочисти Европа от омразните му либерал-глобалисти 
Жорж Ганчев Жорж Ганчев Какви 50 милиона, бе? Аз за толкова пари дори не ставам сутрин от леглото! Виц на деня Виц на деня Жена говори по телефона:
- Пратете ми добър електротехник, моля.
- Госпожо, всеки жив електротехник е добър.
Виц на деня Виц на деня - Котенце, къде си?
- Тук съм, скъпи.
- Не ти ма! Търся котката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Навън е такава жега, че като си отворя хладилника, комшиите ми чуват скърцането на вратата и идват на гости.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори