ПОК „Доверие” увеличава пенсиите на своите клиенти за трета поредна година
Размерът на актуализацията за периода от 1-ви април 2023 г. до 31-ви март 2024 г
ПОК „Доверие” е единствената пенсионноосигурителна компания в България, която, за трета поредна година, увеличава всички пожизнени и разсрочени пенсионни плащания на своите клиенти и то с процент по-висок от годишната инфлация*.
Размерът на актуализацията за периода от 1-ви април 2023 г. до 31-ви март 2024 г., за Фонда за изплащане на пожизнени пенсии „Доверие“ (ФИПП) е 7,76%, а за Фонда за разсрочени плащания „Доверие“ е 11,67%.
Увеличението влиза в сила от 1 април, а изплащането, както и досега, ще се извършва между 10-то и 15-то число на месеца.
Така, общото увеличение на отпуснатите първи пожизнени пенсии, от ФИПП „Доверие“, от месец октомври 2021 до момента достига до 28,63%.
ПОК „Доверие“ е предпочитан избор за 1 млн. и 250 хил. клиенти и управлява нетни активи за над 5,6 млрд. лв.**. Компанията е част от „Виена Иншурънс Груп“, водещ застраховател в Централна и Източна Европа, с повече от 32 млн. клиенти.
*Инфлацията измерена през ХИПЦ, последно публикувана от НСИ, към края февруари 2024 г.
** По данни на КФН към 31.12.2023 г.
Рядко име празнува на 26 май
26/05/2026, Вторник 07:33
0
Дневен хороскоп за 26 май 2026 г.: Лъвът се освобождава от товара на миналото
Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата?
На прага сме на екстремни горещи вълни, „топлинен купол“ носи рекордни температури
Почина много известен рапър
Лили Иванова покори легендарната „Олимпия“ 17 години по-късно
Студент по философия е арестуван заради случая в Благоевград
Тревога в Италия: Два случая на ебола в района на Комо
Трамвай се заби в заведение, има ранени!
Левски уреди бразилец за 1.5 млн. евро
В Русия пак се изправиха пред криза с бензина
Руска атака в Киев взриви офисите на 5 медии
