×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Намушкаха жена в дланта и бедрото, задържаха мъжа ѝ
  • Антракс може да доведе до смърт: Шефът на БАБХ за опасната зараза по животните
  • Почти 150 случая на морбили: Заради епидемията ударно са поставени близо 20 000 ваксини
  • Стрелба край пирамидите в Мексико, убита е канадка и много ранени
  • Учителският синдикат с икане: Учебният материал да бъде намален с 35% сега, а не през 2029 г.:
  • 61-годишен турски шофьор е загиналият в тежката катастрофа с полетял в дере ТИР край Велико Търново
  • Унгария ще арестува Нетаняху, ако влезе в страната
  • Мондиал 2026 ще бъде най-скъп за феновете
  • Турция остава най-младата нация в региона, близо 25% са непълнолетни
  • Окончателните резултати от изборите: Очаква се ЦИК да ги обяви до дни
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Гвоздейков оглави правителствения щаб за изборите, както препоръча Борисов


Гвоздейков оглави правителствения щаб за изборите, както препоръча Борисов
Ръководството на ЦИК се срещна с представители на служебното правителство начело с премиера Димитър Главчев
Ключови думи: правителство, ЦИК, ГЕРБ
15 Април 2024, Понеделник, 19:01 ч.
Автор: Флагман, снимка: пресцентър

Одобрено е решение на Министерския съвет, обяви премиерът Главчев

ЦИК може да разчита на пълно съдействие от страна на изпълнителната власт за подготовката и провеждането на честни и прозрачни избори. Това заяви министър-председателят Димитър Главчев на среща с ръководството на ЦИК в Министерския съвет (МС), съобщава правителственият пресцентър.

В разговора днес, организиран по инициатива на премиера, взеха участие също вицепремиерът и финансов министър Людмила Петкова, министрите на транспорта и съобщенията Георги Гвоздейков, на електронното управление Валентин Мундров, на външните работи Стефан Димитров, на правосъдието Мария Павлова, на регионалното развитие и благоустройството Виолета Коритарова, както и представители на МВР.

В хода на срещата премиерът Главчев посочи, че Министерският съвет вече е приел план-сметката за изборите на 9 юни. Подчерта, че е одобрено и правителственото решение, с което на министър Гвоздейков е възложена координацията по изпълнението на дейностите във връзка с организационно-техническата подготовка на изборите, съобщава още пресцентърът на МС.

Припомняме, че в петък председателят на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че именно Гвоздейков ще оглави щаба на МС за изборите.

След въпрос каква е логиката транспортният министър да оглави изборния щаб, Борисов каза: "Защото е учредител на ПП. Той им беше знаме, той им беше символ, безспорно честен човек - така всички ще са спокойни."

"Това е моето мнение, че така трябва да стане. Това предлагам", обясни лидерът на ГЕРБ след въпрос кога е взето решение Гвоздейков да оглави щаба за изборите.

Припомняме, че Георги Гвоздейков бе член на партия „Продължаваме промяната“ (ПП) и бе транспортен министър и в кабинета „Денков“. След решението му да приеме да остане в служебния кабинет на Главчев бе обявено, че той е изключен от партията.

Председателят на ЦИК Камелия Нейкова определи днешната среща с изпълнителната власт като навременна и изрази увереност, че с нея се поставя добро начало на съвместната работа по организирането на вота. „От нас зависи избирателите да са сигурни, че гласът им ще бъде отчетен, както е подаден, и да бъдат спокойни за избирателните си права“, посочи Нейкова. По думите й организацията на предстоящия вот в технически аспект не следва да бъде по-сложен от състоялите се местни избори.

В рамките на срещата в Министерския съвет бяха обсъдени сроковете за различните дейности в хода на подготовката на изборите. Теми на разговора бяха също организирането на вота в чужбина, обезпечаването на машинното гласуване по начин, по който да елиминира всякакви съмнения за манипулации. От ЦИК съобщиха, че подготвят специална разяснителна кампания относно уседналостта, която е особеност на евроизборите. От страна на МВР беше докладвано, че структурите на ведомството по места вече работят активно срещу изборната търговия и за противодействие на „брокерите на гласове“, съобщи още правителственият пресцентър по повод срещата в МС днес.

 


В категории: Политика


9
Коментара
Мария АРНАУДОВА Атина въвежда ограничения за свръхтуризма Атина въвежда ограничения за свръхтуризма 21/04/2026, Вторник 16:40 0
9
Коментара по темата
9.
Препоръчал бил Боко
16.04.2024 13:01:24
0
0
Кажете си направо, че е наредил ...!
8.
123
16.04.2024 06:34:37
0
3
Прихванат от пипалата на Боко при поръчките на влакове и вагони за БДЖ. Тоя вече е готов за каузата на ГЕРБ и ДПС за запазване на властта на крадливите политици.
7.
ПП ще пътуват в командировка
15.04.2024 23:25:05
2
1
Към Централния

https://www.tiktok.com/@srinahadyrjavata/video/7356291282408459552
6.
до 1 и 3
15.04.2024 22:34:21
0
4
А ся познайте КОЙ живее в КОСТИНБРОД това е новия гл.секретар на МВР Димитър Канджалов известен като повелител на канал зя мегранти през Румъния и ГЛАВЕН бушон на ПЛАМЕН УЗУНОВ-Узунката мотора на "Пътя на Копринката" и човек на президента Радев
5.
с.Труд
15.04.2024 22:27:11
2
6
Гвоздейков е ЧОВЕК на президента Радев(ПИЛОТ)
Гвоздейсов е от Димитровжрад и завэршил ВВНВУ "Г.Бенковски"юлДолна Мигрополия проф Авиациона техвика и ЕЛЕКТРОНИКА
Харата от тази специалност са ТОП специалисти по ХАРДУЕЪР и микро и радиоелектроника и компютъри.
Тоес инжинера по Електроника Гвоздейка
ов ЗНАЕ НАЙ-добре как се РИПАТ МАШИНКИТЕ за гласуване
4.
Бай....
15.04.2024 20:51:08
12
3
Аз съм Пиронков !!!
3.
значи
15.04.2024 20:46:46
11
15
Значи Гвоздейков е бил спяща клетка на Герб в правителството на ПП
2.
Пак някой ще им сере в кюлотите на ПП
15.04.2024 20:08:39
6
22
Прокопиев разцепи ПП-ДБ преди изборите, "Зелено движение" напусна ПП-ДБ. Вотът на коалицията може да се срине
1.
Evstati
15.04.2024 19:32:49
15
15
Ще извозва чувалите до Костинброд и обратно, де е транспорта, де са изборите, ама вожда наредил.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Спортното училище "Юрий Гагарин" в Бургас отбелязва 53 години с демонстрации на открито Спортното училище "Юрий Гагарин" в Бургас отбелязва 53 години с демонстрации на открито Възпитаниците на училището ще покажат своите спортни умения на терасата в Морската градина Може да летим директно от Бургас до Мадрид Може да летим директно от Бургас до Мадрид Испански преподаватели са готови да идват в Бургас, за да се включат в различни обучителни програми на учениците от Гимназията за романски езици Фестивалът на LEGO роботиката в Бургас събира над 800 участници този уикенд Фестивалът на LEGO роботиката в Бургас събира над 800 участници този уикенд Вход свободен за малки и големи любители  България на 17-о място в света по депресии и тревожност според глобален доклад България на 17-о място в света по депресии и тревожност според глобален доклад Психичното здраве в България се влошава, като тревожност и депресия засягат голям процент от населението Лесна рецепта за мраморна шоколадова торта привлича вниманието на любителите на домашните десерти Лесна рецепта за мраморна шоколадова торта привлича вниманието на любителите на домашните десерти Класическа комбинация от ванилия и какао се превръща в предпочитан избор за бърз и ефектен сладкиш у дома Иван Колев е новият главен редактор на Флагман.бг Иван Колев е новият главен редактор на Флагман.бг Катя Касабова се оттегля от активната журналистическа дейност след 34 години отдаденост на професията Дъждът бави ремонта на бул. „Иван Вазов“ в Бургас, работата ще продължи и утре Дъждът бави ремонта на бул. „Иван Вазов“ в Бургас, работата ще продължи и утре Няма да се обслужват спирки на "Терминал Юг" и "Тройката" на 22 април tbi bank и Samsung правят новите технологии по-достъпни tbi bank и Samsung правят новите технологии по-достъпни Шопинг секцията в супер приложението tbi bank app дава достъп до над 250 любими онлайн магазина и пари обратно по сметката след пазаруване Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Пазаруването зад граница се превръща в редовна практика за домакинствата "Пристанище Бургас“ ЕАД приключва 2025 г. с печалба "Пристанище Бургас“ ЕАД приключва 2025 г. с печалба През първите три месеца на годината Портът отчита печалба в размер на 222 000 евро
Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Имотът е придобит от холдинговата компания на олигарха Ринат Ахметов Атина въвежда ограничения за свръхтуризма Атина въвежда ограничения за свръхтуризма За да защити инфраструктурата и местните жители Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Пазаруването зад граница се превръща в редовна практика за домакинствата Най-луксозните китайски коли идват в България Най-луксозните китайски коли идват в България Първоначалната гама се фокусира върху комбинация от платформи с двигатели с вътрешно горене и електрифицирани платформи Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект Компанията оптимизира разходи и ускорява обслужването чрез автоматизация Силно земетресение разлюля Източна Индонезия Силно земетресение разлюля Източна Индонезия Земетресението с магнитуд 6,0 e било с епицентър в морето, но не е предизвикало цунами Танк експлодира и трима войници загинаха по време на учение Танк експлодира и трима войници загинаха по време на учение Инцидентът се е случил на полигон в Япония в югозападния регион Оита   Реакциите в Западна Европа след победата на „Прогресивна България“ на изборите Реакциите в Западна Европа след победата на „Прогресивна България“ на изборите  Европейски лидери поздравиха Румен Радев, очаква се позицията на България за новите санкции срещу Русия Тръмп предупреди за „дълъг и труден“ процес при извличането на иранския уран Тръмп предупреди за „дълъг и труден“ процес при извличането на иранския уран Американският президент коментира ситуацията около ядрената програма на Иран и опасенията за бъдещи преговори Москва е окуражена от победата на Радев, а Урсула фон дер Лайен реагира сдържано след много въпроси Москва е окуражена от победата на Радев, а Урсула фон дер Лайен реагира сдържано след много въпроси Очаквам съвместната ни работа за просперитета и сигурността на България и Европа, каза тя след дълго мълчание
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ След тези избори разбрах едно важно нещо - преброих си приятелите Виц на деня Виц на деня Между майка и дъщеря:
- Мамо, отивам на рожден ден.
- Ето ти няколко презе*ватива, да си имаш...
- Ама аз съм само на 14 години!
- А аз на 28.
Виц на деня Виц на деня Красива дама в лекарски кабинет:
- Докторе, имам голям проблем! Само след 5 минути, всичко забравям!
- Такааа... съблечете се и легнете на кушетката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук С*ксът е като висшето образование! Редовно, задочно и платено.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори