Нови температурни рекорди в страната, вижте къде беше най-топло
Утре вече не се очакват толкова високи температури
Топлото време продължава да ни радва през април. Според данните на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) най-топло днес е било в Силистра. Там термометрите са отчели 33 градуса.
В Плевен и Кнежа е подобрен температурен рекорд за горещо време на 15 април, съобщи за БТА Димитър Александров, метеоролог в плевенския филиал на НИМХ.
В 14:00 часа измерената в Плевен температура е била 31 градуса, а в Кнежа 31,7 градуса. И в двата града е подобрена рекордната температура от 27,8 градуса за 15 април, отчетена през 1950 г. в Кнежа и през 1961 г. в Плевен, показва справката на плевенските метеоролози.
Утре вече не се очакват толкова високи температури, допълни Александров.
Температурен рекорд от 31,6 градуса е отчетен и в Търговище. Максималната измерена температура досега е била 25,8 градуса, регистрирана през 2000 г., каза ръководителят на Метеорологичната обсерватория в областния град Красимира Стойчева.
В късния следобед ще се заоблачи и през нощта срещу сряда на места, главно в западната половина от региона ще превали краткотраен дъжд. Максималните температури ще са между 28 и 30 градуса.
Странстването и движението като философия на живот
Как Instagram Reels се превърнаха в бизнес за 50 млрд. долара
Сняг валя в Истанбул навръх Нова година
Орбан: Нека Европа да се върне към здравия разум през 2026 г.
Пищен хомо скандал в Италия изгони Зеленски от новините
ЧСИ обяви къща с двор за 19 008 лева: публична продан във Врачанско
Бунт срещу еврото: търговец обяви, че ще работи само в левове
Времето утре: слънце, силен вятър и сутрешен мраз в котловините
Военните остават по-дълго на служба: пенсионната възраст се увеличава
Такситата поскъпнаха от Нова година: цените удариха тавана през 2026-та
Светльо Витков остро срещу новогодишните програми: „Върхът на падението“
