Арестуваха петима заради инцидента с кабинков лифт в Анталия
Разследват се причините за смъртта на един човек и раняването на 17
Съд в град Анталия разпореди петима души да бъдат поставени под постоянен арест в рамките на разследването на причините за инцидента с кабинков лифт, при който загина един човек, а 17 бяха ранени. Това съобщи министърът на правосъдието Йълмаз Тунч в акаунта си в социалната мрежа Екс.
В рамките на разследването на случая петима от 14 задържани лица бяха поставени под постоянен арест по нареждане на съда, посочи министърът късно снощи.
По думите му в момента се води щателно разследване.
Един загинал при инцидент с кабинков лифт в Турция
При инцидента с кабинковия лифт на 12 април подпорен стълб се срути и в него се блъсна една от кабинките. Над 170 души останаха блокирани в кабинките.
Турският министър на вътрешните работи Али Йерликая съобщи, че в спасителната операция са участвали 543 спасители, седем хеликоптера, един военно-транспортен самолет, линейки и безпилотни летателни апарати. Операцията продължи почти 24 часа.
Технологията, която променя събитийната индустрия, идва на TravelX 2026
Този момент от Милано Кортина остава в историята на българския спорт
Убийствени ветрове със скорост 250 километра в час удариха пристанищен град
Изровиха от гроба останките на красавицата Барбара, подозират, че е убита
След невероятния старт за българския биатлон - Катя Дафовска каза за Лорчето
Цените на зеленчуците хвърчат нагоре
ЕС одобри отпускането на 3,3 млрд. евро за отбраната на България
Леден душ за Локо Новосибирск и Мони Николов
Фатален инцидент с влак между гарите Бели извор и Враца, почина мъж
Полицайка е задържана с над 2 кила кокаин
Стряскащ случай: Юноша преби 13-годишно момиче
Лора Христова с първи думи след историческото си представяне в Милано Кортина
