Търговците в Одрин ни взеха за балъми, вдигнаха здраво цените заради...
Оправдават се с инфлацията, която обаче не е чак толкова висока, колкото са новите цени на основни стоки
Българите щурмуват Одрин заради по-евтиното агнешко в Турция, както и за други покупки покрай Великден и Гергьовден. У нас се наблюдава постепенно увеличение на цената на агнешкото. Очаква се непосредствено преди празниците цената му да надхвърли 30 лева.
Затова хит тази година са вносните агнета от Северна Македония и от Турция, чиято цена не надхвърля 20 лева за килограм. Фермерите се оплакват, че цената на агнето у нас за живо тегло не е повишена и си остава около 10-12 лева, каквато е била и миналата година.
Търговците обаче правят спекула с цените, тъй като непрекъснато, най-вече в телевизиите, се твърди, че има голяма инфлация, което е твърде спорно, но пък повишават цените на разни стоки. Турците пък доволно потриват ръце, защото българите вече са традиционни клиенти на пазара в Одрин. Освен агнета мнозина нашенци пазаруват зехтин, хранителни продукти, прах за пране, конфекция и други стоки.
Очакванията са и тази година за Великден пазарът да бъде наводнен с яйца, внос от Украйна и Полша. Българските яйца обаче ще са по-пресни и въпреки високата им цена – около 55 ст., се очаква тяхното търсене да бъде също достатъчно.
От Рейгън до днес: Историята на атаките около хотел „Хилтън“
Как да върнем блясъка на мивката с оцет и сода
Главният прокурор на САЩ: Стрелецът от Вашингтон e искал да се прицели в президента
Насар с пламенни думи на българска земя
Мъж загина на място, пометен от автомобил
Бащата на Макс Верстапен с тежка катастрофа
Квалификантът, изхвърлил Гришо в Мадрид, с нова гръмка победа
Солиден български тим изпада във "В" група
Хрупкави пържени картофи: лесна рецепта
Кои зодии привличат парите най-лесно
Изумителен световен рекорд в маратона, 30-годишен слезе под 2 часа за 42 километра

Вервайте ни колко на Симеон и повече
2. “БалАми” се пише, а не “балЪми”.