×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Нинова отказа коалиция с Първанов, Манолова и Дончева


Нинова отказа коалиция с Първанов, Манолова и Дончева
"Ние „Левицата“ си ги гледаме като наши бивши другари. Тях ги каним да се върнат в БСП. А не да подписват споразумение с БСП."
Ключови думи: БСП, партии, Левицата
13 Април 2024, Събота, 16:57 ч.
Автор: Флагман

БСП кани в предизборно обединение други 25 партии и 20 сдружения от левия и патриотичния спектър

БСП отхвърли вариант за коалиция с партиите на Георги Първанов, Мая Манолова и Татяна Дончева и за предстоящите избори "2 в 1" за Народно събрание и Европейски парламент.

Днес са взети решения на заседание на Националния съвет на соцпартията. Те бяха обявени на пресконференция от лидера Корнелия Нинова. Тя анонсира бъдещо предизборно обединение с леви и патриотични сили. На 1 май ще има форум, на който ще бъде подписан документ за общи политики и общи действия за изборите.

По думите на Нинова става въпрос за над 25 партии и над 20 граждански сдружения. Тя обаче отказа да съобщи конкретни имена. 

След въпрос дали сред тези сили ще е коалиция „Левицата“ (в която влизат АБВ на Първанов, „Изправи се, България“ на Манолова и „Движение 21“ на Дончева), Нинова каза: „Левицата“ са наши бивши другари. Към тях подновяваме поканата да се върнат в БСП и да си подновят членството. Добре дошли са.“ 

Корнелия Нинова уточни какви партии ще бъдат поканени в новото обединение: „Говоря за партии, които не са имали общо с БСП и са извън БСП. Други партии – такива, които на 1 май ще поканим. Ние „Левицата“ си ги гледаме като наши бивши другари. Тях ги каним да се върнат в БСП. А не да подписват споразумение с БСП.“

Преди дни Татяна Дончева в интервю пред БНР изрази надежда, че все пак може да има предизборно обединение между соцпартията и "Левицата", но и даде да се разбере, че това е малко вероятно. 

Днес не стана ясно дали БСП смята да разшири официалната коалиция "БСП за България", в която участва в момента. Ако има такива намерения обаче, това следва да се случи преди 1 май - най-късно до 24 април. Дотогава е срокът за регистрация на партиите и коалициите за вота 2 в 1, който е насрочен за 9 юни. 

Днес Националният съвет е одобрил платформата на БСП за евроизборите. Тя стъпва върху шест принципа и "десет конкретни теми за българския национален интерес". 

На 27 април Националният съвет пак ще се събере, за да одобри кандидат-депутатските листи за изборите за българския парламент. 

Гледайте тук:

 

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как да почистите микровълновата за минути Как да почистите микровълновата за минути 29/03/2026, Неделя 20:18 0
Тервел ИЛИЕВ Най-добрата зодия за приятелство Най-добрата зодия за приятелство 29/03/2026, Неделя 19:40 0
Флагман.БГ Топ 5 храни за здрава кожа Топ 5 храни за здрава кожа 29/03/2026, Неделя 19:00 0
Тервел ИЛИЕВ Най-силната зодия в трудни ситуации Най-силната зодия в трудни ситуации 29/03/2026, Неделя 18:40 0
Тервел ИЛИЕВ Как ще изглежда светът при $200 за барел Как ще изглежда светът при $200 за барел 29/03/2026, Неделя 18:00 1
4
Коментара по темата
4.
До Дидо
14.04.2024 08:03:49
1
2
Пъпеш неузрял, къв Каракачанка, кви 5 лева, той е бита карта и едва ли някой ще го последва освен роднините. Що се отнася до кака ти Кури, това вероятно ще и са последните избори, поради простата причина че едва ли ще събере 4% или ако ги събере ще е с пет депутата най много.
3.
DIDO
14.04.2024 01:25:17
1
4
ВМРО ще е в коалиция с БСП...Каракачанката е притиснат за топките от покровителите си от ДС и няма нaкъде да мърда!
Отровтата целувка с Нинова окончателно ще погребе и жалките останки от някога популарнато ВМРО!
А Каракачанов ще е кръста върху тая гробна могила!
2.
DIDO
14.04.2024 01:25:12
1
2
ВМРО ще е в коалиция с БСП...Каракачанката е притиснат за топките от покровителите си от ДС и няма нaкъде да мърда!
Отровтата целувка с Нинова окончателно ще погребе и жалките останки от някога популарнато ВМРО!
А Каракачанов ще е кръста върху тая гробна могила!
1.
Долу БКП
13.04.2024 19:18:04
4
7
Сички комуняги на сапун!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Крум Зарков: Държавата трябва незабавно да се намеси, за да регулира цената на горивата Крум Зарков: Държавата трябва незабавно да се намеси, за да регулира цената на горивата Само 35-45%  от цената на литър гориво по бензиностациите се определя от суровината, докато останалите над 50% са в голяма степен ДДС и акциз. Ето тук държавата може да се намеси, категоричен е лидерът на БСП Как се стигна до създаването на едно чудовище Как се стигна до създаването на едно чудовище Хронология на престъпленията на Васил Михайлов "Черноморец 1919" показа, че гради сериозен отбор, спря лидера "Дунав" "Черноморец 1919" показа, че гради сериозен отбор, спря лидера "Дунав" Ако съставът се запази за следващия сезон - акулите ще са претенденти за първото място  Как от площада в Карнобат тръгна войната между Румен Радев и ПП-ДБ (ВИДЕО) Как от площада в Карнобат тръгна войната между Румен Радев и ПП-ДБ (ВИДЕО) Асен Василев нарече лидерът на "Прогресивна България" "страхлив лицемер" и замеси съпругата му Деси Радева  Телешки салам с едва 3 % месо разпали страстите в нета Телешки салам с едва 3 % месо разпали страстите в нета Сабриев иронично допълва, че саламът може да се нарече "телешки“ само заради металната тел, с която е завързан Готовите проекти на ГЕРБ за Бургаска област трябва да бъдат изпълнени! Готовите проекти на ГЕРБ за Бургаска област трябва да бъдат изпълнени! Няма да отстъпя и на милиметър, ако не получат финансиране, дори и да сме в опозиция, казва един от най-активните депутати на ГЕРБ Станислав Губеров, който отново е в листата за 52-ото НС Над 1 млрд. евро са спечелили българите от хазарт, но са заложили 2 млрд. евро Над 1 млрд. евро са спечелили българите от хазарт, но са заложили 2 млрд. евро Дадените пари за хазартни игри нарастват с около 40 на сто през миналата година, и то при положение, че през предходната 2024 г. имаше увеличение с около 8 на сто спрямо 2023 г. Близо 47 500 дружества декларираха данъците си от старта на кампанията Близо 47 500 дружества декларираха данъците си от старта на кампанията От тях близо 4 000 са подадените декларации от дружества само за Бургаска област В "Стани богат" зададоха въпрос с 2 верни отговора В "Стани богат" зададоха въпрос с 2 верни отговора В последното от широко рекламираната серия предавания с участници от т. нар. Поколение Зет на клет студент по журналистика беше зададен въпрос с два верни отговора Студент изпращал свой „двойник" на държавни изпити в Пловдив - осъдиха и двамата Студент изпращал свой „двойник" на държавни изпити в Пловдив - осъдиха и двамата За целта била използвана студентска книжка, издадена на името на действителния студент, но със сменена снимка с тази на „заместника"
Как ще изглежда светът при $200 за барел Как ще изглежда светът при $200 за барел Opмyзĸият пpoтoĸ, пpeз ĸoйтo минaвa eднa пeтa oт cвeтoвния пeтpoл, eднa чeтвъpт oт гaзa и eднa тpeтa oт тopoвeтe, e дe фaĸтo блoĸиpaн Учителка излязла в 16-годишен болничен и работила като природолечител Учителка излязла в 16-годишен болничен и работила като природолечител Подозренията са, че тя се е преструвала на неработоспособна Българи пазаруват в Гърция, както гърци у нас преди години Българи пазаруват в Гърция, както гърци у нас преди години По думите на пътуващите, разликите в цените са съществени Как червеното вино влияе на усмивката Как червеното вино влияе на усмивката Червеното вино е приятел на човека, а и на оралното здраве. То съдържа активни съставки и антиоксиданти, които имат благоприятно въздействие върху зъбите и устната кухина на човека Европейска директива ще оскъпи пратките от Тему Европейска директива ще оскъпи пратките от Тему Новата мярка ще се добави към вече въведената такса от 3 евро на тип артикул, която се събира от юли за малки пратки със стойност под 150 евро, основно идващи от Китай Руса бизнесдама, зам.-председател на Общински съвет, си купи хотел за 4 млн. евро Руса бизнесдама, зам.-председател на Общински съвет, си купи хотел за 4 млн. евро Имотът беше обявен на търг за 5,6 млн. евро от частен съдебен изпълнител през юли м.г., но тогава не се стигна до продажба Дубай гони хиляди иранци, конфискува им имоти и сметки за 530 млрд. долара Дубай гони хиляди иранци, конфискува им имоти и сметки за 530 млрд. долара Властите в ОАЕ са действали едностранно и без официални обяснения И Тервел Пулев ще бъде част от Max Fight 64 И Тервел Пулев ще бъде част от Max Fight 64 На ринга той ще изведе своя възпитаник Тома Великов, който представлява боксов клуб „Венко Пулев“. Северна Корея имали ракети, които могат да стигнат чак до САЩ Северна Корея имали ракети, които могат да стигнат чак до САЩ Според Ким Чен-ун най-новият тест на двигателя е имал „голямо значение за извеждането на стратегическата военна мощ на страната на най-високо ниво“ Мирча Луческу получи инфаркт по време на тренировка Мирча Луческу получи инфаркт по време на тренировка Към момента състоянието на 80-годишния Луческу е стабилно
Станка Златева, председател на БФБ Станка Златева, председател на БФБ Вкарахте ме в цирк Виц на деня Виц на деня Тате, мама поръча да ти кажа тази вечер да ходиш из хола по чорапи, без чехли.
- Защо?
- Изгубила някаква игла и иска да я намериш.
Виц на деня Виц на деня Портиер в женско студентско общежитие.
- При коя отивате, младежо?
- Не знам, Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек с добри мисли никога не може да бъде грозен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори