Чех, бутнал немски турист от стената на замък, ще лежи 10 години в затвора
Осъденият празнувал ергенско парти по време на инцидента в Бърно
Чешки съд в Бърно осъди мъж на повече от 10 години затвор за това, че е бутнал германски турист от стената на замъка Шпилберк - популярна туристическа дестинация в града, датираща от средновековния период, съобщи ДПА, цитирана от БТА, като се позова на Чешката новинарска агенция.
Тридесет и седем годишният мъж, който празнувал ергенското си парти с приятели и роднини в началото на септември миналата година, когато било извършено нападението, ще трябва да плати и обезщетение на жертвата, равняващо се на около 16 000 долара.
Мъжът има право да обжалва решението на съда. По време на изслушванията съдът установи, че подсъдимият е разговарял с германския турист, който е седял на стената на замъка.
Подсъдимият бутнал мъжа, който паднал от височина от около шест метра. При инцидента получил фрактура на два прешлена и травми по гърба.Съдията по делото Мартин Върбик определи деянието като "израз на пълно пренебрежение и незачитане на живота на друг човек и като напълно непровокирано престъпление". Той уточни, че преди нападението между двамата мъже не е имало никакъв конфликт. Адвокатите на подсъдимия призоваха за оправдателна присъда, като заявиха, че е имало объркване на самоличността.
22-годишен криминално проявен спипан с пико и канабис в Поморие
Клиент измами бургаски таксиджия с 387 евро
94-годишна жена оцеля в калния ад в Непал, спасители я извадиха с багер
По-малко бюрокрация за туризма: Бургаският депутат Димитър Найденов с важна законова промяна
Нова порция горещини ще ни сервира последният ден на август, прогнозира проф. Рачев
719 000 къса цигари, скрити сред възглавници, спряха на Дунав мост при Видин
Почина кралят на Норвегия
Любовникът убил съпруга, вдовицата му помогнала да прикрие следите
31 души загинаха по пътищата само през август, ранените са 759
Румънец се представи за унгарец и измами 89-годишен бургазлия с 800 евро
Фалшива полицейска призовка плъзна по имейлите: Измамници заплашват с арест до 48 часа
