Ангел Марин се извърта нескопосано в телевизионно интервю
Днес вицепрезидентът Ангел Марин говори много в „Тази сутрин“ за скандала с помилваните от него престъпници, но реално не каза нищо. Версията му е, че един скандал се потушавал с разгарянето на друг. И всички скочили срещу него, защото върнал ордена „Стара планина“ и демонстративно отсъствал при встъпването в длъжност на новия президент Росен Плевнелиев. Нападките вършели работа на скандалджиите само на пръв поглед, а всъщност издавали тяхното безсилие и дори обреченост.
Аз лично не съм съгласен с това и мисля, че Марин просто не може да говори конкретно по този ужасяващ въпрос. Щеше да е нелепо такъв човек да получи орден „Стара планина“. За политици като него трябва да се измисли нов медал – за принос в развитието и утвърждаването на престъпността у нас. Когато жестоките убийства в страната започват тревожно да намаляват, един истински държавник трябва веднага да помилва двама-трима убийци, за да излязат на свобода и да се заемат с това, което правят най-добре. Ако пък се отчете спад в предлагането на наркотици пред училищата и този важен за подрастващите артикул започне да липсва, от затвора моментално се пускат няколко изпечени наркотрафиканти, за да възстановят нарушените доставки.
Това, което мога да посъветвам генерала по въпроса с милостивото му отношение към престъпниците, е просто да замълчи. По-добрият вариант, естествено, е да се извини на българския народ, но знам, че няма да го направи.
Дара се завръща за пети път като треньор в „Гласът на България“
Снежна буря парализира този град насред пролетта – предизвика транспортен хаос (ВИДЕО)
Не тръгвайте за Гърция на почивния 1 май, има стачки
От днес започна издаването на ново поколение лични документи
Гала церемония на Годишните награди BUSINESS LADY INTERNATIONAL 2026 събра водещи фигури от бизнеса и политиката
Близки на възрастен мъж го погребаха тайно в двор и скриха смъртта му
След силен вятър един човек загина, а трима са ранени
1473 евро трябват за месечната издръжка на тричленно семейство у нас
Къде ще можете да паркирате свободно в дните на Giro d Italia
160 години от рождението на един от най-значимите български поети - Пенчо Славейков
Три жени заровиха мъртъв дядо в двора и години му прибираха пенсиите
Лавров за Зеленски: Мопс срещу слон!
