100 лв. добавки за част от пенсионерите одобри на второ четене бюджетната комисия в НС
Първоначалното предложение на ГЕРБ и ДПС бе за 75 лв.
100 лв. великденски добавки за част от пенсионерите. Това одобри на второ четене парламентарната Комисия по бюджет и финанси. Припомняме, че ГЕРБ и ДПС внесоха промени в Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване. Партиите на Борисов и Пеевски първоначално предложиха добавките да са на стойност 75 лв. и да са за пенсионерите, чиито доходи са до линията на бедност от 526 лв.
На второ четене обаче бе одобрено да бъде направена корекция. Така добавките станаха 100 лв. Ще я получат около 534 хиляди пенсионери според вносителите на законопроекта.
Мярката ще струва 54 млн. лв. (вместо 40 млн. лв. според първоначалното предложение).
От БСП поискаха добавки да получат всички пенсионери, но те да са с различна стойност, така че по-бедните да получат повече. То обаче бе отхвърлено.
Предстои окончателно гласуване на поправките в пленарна зала.
Добавките не бяха одобрени от депутатите от ПП-ДБ, които гласуваха с "въздържал се". Припомняме, че довчерашният финансов министър Асен Василев, който е представител на тази формация, също изрази неодобрение. Тезата на Василев е, че практиката с добавките за пенсионерите, утвърдена при управленията на ГЕРБ, не следва да се връща. Вместо това той залага на устойчивото вдигане на пенсиите.
Самият лидер на ГЕРБ Бойко Борисов, включително и днес, призна, че великденските добавки, които се гласуват сега, са популистка мярка, която е свързана и с предстоящите извънредни парламентарни избори.
Булката на „Калашника“ Краси Принца направи засада на свидетелка, плаши я с ликвидиране
Огнен ад в София: Металните халета на „Екобулпак“ провиснаха от жегата, сухи хидранти спъват огнеборците
Ужас по време на разходка: Мъж се бори геройски с огромен алигатор, но не успя да спаси любимата си
Мощна буря в София! Дърво затрупа майка с деца, улици преливат от вода
Трагедия на Световното: Трима души мъртви след празненства в Мексико
Внимавайте къде оставяте колата си - сянката под това дърво може да съсипе боята
Огромен пожар в София
Полицай спаси 14-годишно момче от удавяне
Забравете за пърженето: Хрупкави тиквени пръчици на фурна с кашкавалена коричка
Мелания Тръмп наруши мълчанието с гореща тема: Защити женския спорт от транссексуални атлетки
Няма измъкване: Тол камерите по магистралите погват за изцяло ново нарушение
Започва период на големи изпитания и съдбоносни обрати за 4 зодии

Интересно , как досега никой не се е наел да направи Партия на Пенсионерите (ПП+), която моментално би спечелила всякакви избори !
А и един Парламент, съставен от пенсионери и едно такова Правителство е любопитно какви закони ще изработи на база на собствения си опит!??
И най-смешното че са ВЕЛИКДЕНСКИ пари
А ВЕЛИКДИН е празник на ХРИСТИЯНИ а НЕ на мюсилмани с циганско-турски имена
Мусайбе,Маймоне Айше
Цюмбюл,Карамфила,Изаура
Мюмюн,Джавед