Немските власти ще гонят мигранти, за да спрат възхода на "Алтернатива за Германия"
Само преди два месеца хиляди протестираха дни наред срещу депортациите
Германското правителство обеща днес мерки срещу увеличаващия се брой престъпления, извършени от мигранти. Те обаче са продиктувани не толкова от загриженост за живота и безопасността на хората, колкото от желанието да се намали популярността на партията "Алтернатива за Германия" на провинциалните избори тази година. Либералните медии неизменно й лепят етикета „крайнодясна“, за да правят аналогии с Хитлер и да плашат ибирателите.
Въпреки тези трикове, популярността на „Алтернатива за Германия“ /АзГ/ непрекъснато расте. На изборите през 2021-ва партията остана пета с малко над 10% от гласовете. В началото на 2024 година социологическите проучвания показаха, че тя вече е втора политическа сила.
Това сериозно разтревожи либералите, които в момента управляват Германия. Соросоидни НПО-та успяха веднага да мобилизират десетки хиляди от т.нар. „полезни идиоти“, които започнаха всекидневни протести. Пожарът на народното недоволството бе запален по обичайния начин – „разследващ“ журналист публикува статия за тайна среща на представители на "Алтернатива за Германия" и други политически сили. На нея се обсъждал план за експулсиране на имигранти и представители на различни малцинства.
На протестиращите веднага бяха връчени плакати „Нацистите вън“, “Това не е Германия“ и прочие либерални лозунги, а членовете на АзГ бяха заклеймени с обичайните клишета – расисти, мизантропи, фашисти, радикалисти и т.н.
Имаше и призиви партията да бъде забранена – уж големи демократи, а изповядват принципа на сатрапа Сталин – няма човек, няма проблем!
Статистиката обаче е неумолима – откакто Меркел покани стотици хиляди ислямски мигранти да се заселят в Германия, само за изминалата година общата престъпност е нараснала с 5,5%, а тази, генерирана от мигранти - с 13,5%.
И о, чудо – либералната вътрешна министърка изведнъж обърна палачинката и започна да говори за ускорена депортация на мигранти – това, заради което само преди два месеца организираните протестъри анатемосваха „Алтернатива за Германия“.
"Всеки, който не спазва правилата, трябва да си замине", каза тя и подчерта, че не толерира престъпленията с насилие, които са се увеличили с 8,6 на сто миналата година.
Опозиционни партии - консерватори и "АзГ", използваха тези данни, за да призоват за по-строги мигрантски политики, по-добър контрол и повече депортации.
„Клечка кибрит“ на дует Paradox не гори, а пламти на върха на БНТ2
Кристиано Роналдо и разбитото Ferrari - инцидентът, който може да промени всичко
Мис Андреа „надебеляла“ за една нощ
Кой поръча Митко Маймуняка и защо убийството още не е разкрито
Цял регион е пред екокатастрофа, голям язовир е на път да пресъхне
Спортно училище „Юрий Гагарин“ отличи своите шампиони за 2025 г.
Вечеряйте между 17 и 19 ч. през зимата, за да сте здрави
Ромина скъса с русото: Вече е фатална брюнетка
Важна новина за тези, които планират да направят инвестиции в имоти
Общински съветник от СДС стана председател на БСП - Видин
Откриха паметник на Левски в Италия
Уникално представление отбелязва 100 години на Георги Парцалев
