×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Meteo Balkans предупреждава за интензивни валежи, вятър и градушки
  • Почивката в Гърция с 30-40 процента по-солена
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вижте кой е новият областен управител на Бургас


Вижте кой е новият областен управител на Бургас
Освен Владимир Крумов (вляво) в шорт листата са още д-р Димитър Германов (горе вдясно), проф. Мария Нейкова и Вълчо Чолаков (долу вдясно)
08 Април 2024, Понеделник, 15:12 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Той е дългогодишен зам.-областен управител, консенсусен, познава отлично администрацията, както и самият административен процес

Настоящият зам.-областен управител Владимир Крумов е почти сигурният нов областен управител на Бургас, научи Флагман.бг от достоверен източник, запознат с кадровите процеси в служебното правителство на Димитър Главчев.

Смяната в Бургаска област не търпи отлагане и ще е в първата порция рокади на това административно ниво. Очаква се назначението да е факт до седмица. 

Крумов е бил зам.-областен управител от 2014 до 2021 година и от 2023 година до този момент. През този период той натрупа достатъчно опит, опозна отлично администрацията, работи и по всички важни проекти на Областна управа. Той е на 39 години, има магистратура по „Финансово управление в публичния сектор“ от Стопанската академия „Д.А. Ценов“ в Свищов, има две деца, живее в Бургас.

Консенсусен, възпитан и уважаван от служителите на Областна управа.

Владимир Крумов е добър администратор и човек, който няма да води безсмислени политически битки с кметовете,
Общинските съвети и най-вече няма да спъва бизнеса с интриги

За поста са обсъждани още няколко имена – на бившия губернатор Вълчо Чолаков, за когото обаче процедурата по отписване от адвокатската колегия, ще е твърде дълга, а самият той насочи в последните три години усилията си към изграждане на силна адвокатска кантора, в която вече работят 7 юристи.

Вълчо Чолаков вчера е бил уведомен от водеща политическа сила, че има готовност да внесе номинацията му в кабинета на Главчев, но Чолаков е обяснил, че не му се състезава в настоящата "къса" писта.

Безспорно блестящият юрист Вълчо Чолаков продължава да се радва на висока обществена подкрепа, той бе най-дълго  задържалият се областен управител на Бургас в новата ни политическа история - при различни управления. Публичният капитал, който натрупа не само като ръководител, но и с изряден външен вид и поведение сред хората, при липса на изявено лидерство, със сигурност на следващ етап ще го качи отново на високата политическа сцена.

В шорт листата с потенциални областни управители на Бургас е присъствала и проф. Мария Нейкова, която заемаше тази позиция по време на двете служебни правителства на Румен Радев, но е отпаднала от класацията, поради липса на достатъчно подкрепа от страна на самия вътрешен кръг около Румен Радев. А тя е била обсъждана като вариант, защото проф.Нейкова успя да развие и да запази добрите си отношения най-вече с водещата политическа фигура в Бургаска област - кметът на община Бургас Димитър Николов.

За съжаление обаче отношенията й със самия президентски екип не бяха на нужното ниво по отношение на оперативната самостоятелност и прекомерната й активност, което винаги води до негативен резултат, довери наш източник. Затова кандидатурата й е отпаднала не по настояване на ГЕРБ. Тя ще се задоволи с академичната си длъжност като декан на Центъра по юридически науки в Бургаския свободен университет, но също така и като допълнение към заслугите й току-що е получила подходящ престижен пост в БАН, макар да заслужава да е член на всяка една държавна комисия с отдавна изтекъл мандат като тази за защита на личните данни или защита от дискриминация, напр.

По информация на Флагман.бг е представена още една кандидатура – на дългогодишния кмет на Приморско д-р Димитър Германов от ГЕРБ, който е настоящ директор на Областната дирекция по безопасност на храните в Бургас. Д-р Германов се завърна в кабинета си, тъй като по закон мястото му бе запазено, докато кметува.

Предшественикът му в БАБХ д-р Георги Митев, също ветеринален лекар, в момента е кмет на апетитното кметство "Зора", което покрива жк Лазур, жк Бр.Миладинови, Морската градина, Маринка, Твърдица, Димчево и Извор.

 


В категории: Политика


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
21
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Тази зодия може да срещне любовта до дни Тази зодия може да срещне любовта до дни 11/05/2026, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Зодиите с най-голяма склонност към романтика Зодиите с най-голяма склонност към романтика 11/05/2026, Понеделник 20:29 0
Тервел ИЛИЕВ Заговор срещу Владимир Путин? Какво се знае Заговор срещу Владимир Путин? Какво се знае 11/05/2026, Понеделник 19:05 8
21
Коментара по темата
21.
Възмутен
19.04.2024 17:15:48
0
3
Този същия Германов ли е от статията в Уикенд . Дето е шеф на агенцията по храните. Ми те го сринаха със земята с това разкритие .....
20.
Тонка
10.04.2024 20:01:58
3
0
само Иванов става
19.
свидетел
09.04.2024 08:28:00
5
7
Така сладко си спинка в работно време, че се чува хъркането му зад затворената врата на кабинета му.
18.
*********
09.04.2024 05:18:10
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
17.
Карнобат
08.04.2024 21:24:28
1
17
Те в карнобат него избраха за кметче дано го назначат поне в Бургас.Потрес
16.
Шилето
08.04.2024 21:11:33
0
20
Ще слуша и ще подписва без въпроси...квото каже кметя тва ще е. Карнобатско шиле...колко да милее за Бургас. Гербаджийска калинка. Честото, пак ги избирайте.
15.
До баба Злата от село Кюприя
08.04.2024 20:16:37
0
8
Старо, бурканите свършиха!
И парите също!
Внуците ти гладуват!
Прати някоя лятна манджа, сладко и компотче!
И някое суджуче,пъстърмичка и филе еленско!
Тия гърла искат храна......
14.
Карнобатлия
08.04.2024 19:30:38
0
19
Зет на Петър стругаря /златаря /от КАРНОБАТ не ходете при Петър златаря /стругаря /ще ви одере кожата от гърба
13.
Възмутен теляк с голям патлак
08.04.2024 18:51:39
1
24
Флегмите хвалят поредната гербава калинка, 10 години на държавана работа!!! Типично за платени жълти драскачи!!! "Обективната" джурналистика на флегман - който плати най-много, с него са най-обективни и коментарите изключват!
12.
Йовчо
08.04.2024 18:23:00
6
15
Че ко муй на сегашния областен? А ко си а арно момчето. Хем видоко, хем тъпо като нас.
11.
Някой
08.04.2024 17:33:30
3
37
Пак гербави далавераджии
10.
Бургазлията
08.04.2024 17:18:50
12
58
На 29 г. вече зам.областе управител е бил.
Тоя ще е от бая солидно комунистическо потекло.
Цял живот на държавна хранилка...професия областен управител.
Баси кърлежите в тая държава.
Като не могат два пирона да забият ги назначават на държавна хранилка да командват и харчат нашите пари!
9.
*********
08.04.2024 17:18:17
8
8
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
Пример
08.04.2024 16:40:44
4
47
Да чакаш за работа на най-проветривото място е смешна история. Кадърни хора не чакат за там и Вълчо Чолаков е пример за това.
7.
Е на тва е!
08.04.2024 16:30:29
10
42
Областния управител трябва да е роден и да милее за областта. Аман от пришълци!
6.
Нови работни места за маргиналите
08.04.2024 16:26:22
13
23
„Продължаваме промяната“ праща мейли до държавната администрация с призив за протест. В него те искат държавни служители да вземат участие в протест срещу Калин Стоянов и МВР!
Те обвиняват вътрешния министър за отговорен за полицейско насилие и безредици пред националния стадион. Припомняме, че за протеста срещу БФС беше отговорен главният секретар на МВР Живко Коцев, кадър на ПП-ДБ, и той бе разрешен от кмета им Васил Терзиев.
Участието е срещу заплащане от 150лв.+кроасан+бира,а на водачите ще има пици на кристали!
5.
работа работа работа
08.04.2024 16:06:13
12
55
Владимир Крумов роден във ВАРНА живял 15 год в Карнобат
Като истински ВАРНАнлия ЩЕ работи за брачедите от ТИМ и залеза ня Летище Сарафаво кащто и за ИЗРАЗЯВАНЕ на всечки дървета във Бургаската Морска
4.
ГДБОББ
08.04.2024 15:34:29
17
51
Противният му фейс казва достатъчно :)
А хвалебствията от флегман го потвърждава!
3.
Знаещ
08.04.2024 15:29:55
17
27
Блазе на Бургас,ако стане Нейкова,ще се радва Стара Загора.
2.
само
08.04.2024 15:24:06
21
53
Само издухани флигорни.
1.
Оф
08.04.2024 15:19:16
14
54
Защо не напишете простата истина,пе Нейкова е от Сраеа Загора и бургазлии не я щат
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Без таван на цените ще борим скъпотията, левът остава на етикетите още една година Без таван на цените ще борим скъпотията, левът остава на етикетите още една година Търговците ще имат свобода и да си вдигат надценката  Градушка помля посевите в Плевенско, удари и Кърджали, тъмни облаци надвисват и над Ямбол Градушка помля посевите в Плевенско, удари и Кърджали, тъмни облаци надвисват и над Ямбол  На места валежите са интензивни Оставиха в ареста „мозъка“ на фишинг бандата, източвала банкови сметки, но измамените се увеличават Оставиха в ареста „мозъка“ на фишинг бандата, източвала банкови сметки, но измамените се увеличават Съобщенията продължават да се изпращат на хора по телефона, а от ГДБОП обясниха, че причините за това може да са свързани или с незадържани други бандити, или се дължат на алгоритъма на програмата Зоват д-р Мартин Кръстев да напусне Общинския съвет на Бургас, след като "скъса" с Промяната Зоват д-р Мартин Кръстев да напусне Общинския съвет на Бургас, след като "скъса" с Промяната Стана ясно защо той напусна партията, оставката му ще е само началото на поредица от публични раздели  Скандал със заместник-министър: Оценявала ли е проекти за 1,5 млн. евро в полза на съпруга си? Скандал със заместник-министър: Оценявала ли е проекти за 1,5 млн. евро в полза на съпруга си? Проверяват я за конфликт на интереси Прокурори обсъдиха вредите от наркотиците и наказателната отговорност с ученици в Айтос Прокурори обсъдиха вредите от наркотиците и наказателната отговорност с ученици в Айтос Дискусията между прокурори и ученици постави акцент върху рисковете от употребата на наркотични вещества и последствията за непълнолетните Искат 250 000 евро за къщата на Калушев край Царево Искат 250 000 евро за къщата на Калушев край Царево Зловещата хижа "Петрохан" също се продава - цената е 1 милион евро Откриват новата сграда на пожарната служба в Камено на 14 май Откриват новата сграда на пожарната служба в Камено на 14 май Специализиран противопожарен автомобил ще бъде на 24-часово дежурство в района, а инфраструктурата е проектирана така, че да осигурява бърз изход на екипите към основната пътна мрежа Момичетата на БК „Свети Влас” се класираха за финалите на държавното първенство по баскетбол Момичетата на БК „Свети Влас” се класираха за финалите на държавното първенство по баскетбол Отборът на БК „Свети Влас” за момичета до 12 години постигна значим успех и ще участва в Републиканското първенство Ти си вдъхновение за всички: Джирото с жест към незрящия Виктор Асенов Ти си вдъхновение за всички: Джирото с жест към незрящия Виктор Асенов Организаторите на едно от най-големите спортни състезания в света публикуваха видео с 30-годишния българин в социалните си мрежи
Испания, Ирландия и Словения обявиха бойкот, няма да излъчват Евровизия Испания, Ирландия и Словения обявиха бойкот, няма да излъчват Евровизия Юбилейното 70 издание на конкурса ще се проведе във Виена Унгария въвежда еврото, ето кога Унгария въвежда еврото, ето кога Изпълнението на изискванията за приемане на еврото ще бъде сериозно предизвикателство за новото правителство Задава се двойно увеличение на лихвите през тази година Задава се двойно увеличение на лихвите през тази година Πpичинaтa зa пpoмянaтa e влoшeнaтa инфлaциoннa ĸapтинa Евакуират по въздух още пътници от кораба, засегнат от хантавирус Евакуират по въздух още пътници от кораба, засегнат от хантавирус По данни на Световната здравна организация 8 души на борда са се разболели, като трима от тях са починали ЕС отхвърля Шрьодер като посредник с Москва за войната ЕС отхвърля Шрьодер като посредник с Москва за войната Путин иска това, защото бившият канцлер е бил лобист за руски държавни компании, смята Кая Калас Санторини ограничава достъпа на туристи Санторини ограничава достъпа на туристи Допускат се до 8000 души да посещават острова ежедневно от круизните кораби 45 години без Боб Марли: Легендата, която превърна регето в глас на свободата 45 години без Боб Марли: Легендата, която превърна регето в глас на свободата Вижте любопитни факти от биографията на музиканта Самолет на Turkish Airlines се запали на летище в Непал Самолет на Turkish Airlines се запали на летище в Непал Пътниците са в безопасност, на борда е имало 277 пътници Легендарният отряд „Азов“ се завръща Легендарният отряд „Азов“ се завръща Бойците започват акция в Мариупол с цел деокупация на града Инвестиция за милиарди евро: Румъния започна мегапроект в Черно море Инвестиция за милиарди евро: Румъния започна мегапроект в Черно море Neptun Deep за €4 млрд. трябва да донесе първи газ през 2027 г. и да засили ролята на Румъния в региона
Кирил Домусчиев Кирил Домусчиев Корабът потъва, а оркестърът на заемите, чиновниците и синдикатите свири Виц на деня Виц на деня Разговор между две приятелки:
- Как може да ме наричаш глупачка пред всички?!
- Извинявай, но не си ме предупредила, че го криеш...
Виц на деня Виц на деня Разпит в полицията:
- Вашият съсед да ви е давал наркотици?
- Не.
- А жена му да ви е давала?
- Извинете, за наркотици ли говорим все още?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Като минеш 50г. е по-лесно да преживееш раздяла, отколкото махмурлук.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори