Преди Великден: Бунт назрява на Летище София, възможна е отмяна на полети
Работещите на Летище София са в протестна готовност. Причината са ниските заплати. Пред БНР Стефка Байчева - зам.-председател на Федерацията на транспортните работници към КТ "Подкрепа", посочи, че са провели няколко срещи с работодателите на Летище София.
Настояването на работещите е за 15% увеличение на заплатите, а от Летище София предлагат 5% плюс 100 лв. бонус присъствие. Те отказват по-голямо увеличение с аргумента, че инфлацията е по-ниска - 2,5%, обясни Байчева в предаването "Преди всички".
"Това не ни устройва. През 2023 г. средната брутна работна заплата на Летище София е 2348 лв., в които влизат и ваучерите за храна.
От началото на концесията до момента служителите са намалели с около 50%. В същото време приходите за миналата година на Летище София са около 110 млн. евро", посочи тя, като уточни, чe причината за напускането на служителите е именно ниското възнаграждение.
Ако на днешните преговори не се разберем, работниците ще решат как ще продължат нататък, каза Байчева. По думите ѝ опциите са протести или други начини за постигане на исканията.
Запитана дали ще се стигне до спиране на полети преди предстоящите празници, тя отговори, че всичко е възможно.
23-годишен мъж спечели състезание по мързел
Кремъл: Русия води преговори за Украйна само със САЩ, не ни интересува ЕС
Висш политик хвърли оставка в Румъния
Какво е състоянието на 7-годишното дете, което пострада при зловещата катастрофа между тир и семейна кола до Пловдив
Русия атакува Украйна с ракети "Кинжал"
Ужас в родно село: 34-годишна бе отвлечена от 4 мъже
Никола Цолов блесна в дебюта си във Формула 2
Защо не трябва да сушим прането върху радиатора
Плъзна жестока мълва за Сияна от Биг Брадър
Историческо завръщане на Клоп във футбола?
Владимир Путин се обади на 10-годишно момче
Може ли 6-метрова стълба да се помести в 2-метрова кола?

Нащи хора вземат на концесия летища и пристанища и накрая нито услугата е добра , нито заплатите са европейски ...бананова република България