Отмениха антибългарска дискусия в СУ "Св. Климент Охридски"
Историци, философи, икономисти и прочие се опитват да зачеркнат една от най-светлите страници в новата ни история
Скандалната дискусия, озаглавена „Патология на едно честване“, която трябваше да се проведе днес в Ректората на СУ „Св. Климент Охридски“, е отменена поради съображения за сигурност, но все пак ще се проведе в друг формат, съобщи БГНЕС.
Въпросната дискусия трябваше да обсъжда „научно“ тезата, че през Втората световна война България не е спасила българските евреи, а е извършвала държавен и системен антисемитизъм, който продължавал и до днес. Множество учени и общественици публично осъдиха този форум, който се опитва да зачеркне една от най-хуманните страници в новата българска история.
Организатори на дискусията са Румен Аврамов (икономист), Александър Везенков (историк), Иванка Гезенко (архивист), Еми Барух (журналист), Стефан Дечев (историк) и Стилиян Йотов (философ). Домакин на мероприятието бе Културен център „Св. Климент Охридски“ с председател Александър Кьосев.
Тезите на организаторите напълно съвпадат с антибългарската линия на сръбската пропаганда, които са официална политика и на властите в Скопие.
Доналд Тръмп: Режимът в Куба е готов да падне
Германец можеше да предизвика ужасна трагедия в Бургаско
Гъста мъгла и ремонтни дейности усложняват пътуването по ключови пътища в страната
Попова Коледа е, има много обичаи
Опасно време в почти цялата страна, за три области предупреждението е крайно сериозно
Рубио: Няма война между САЩ и Венецуела
Григор Димитров с коментар в Австралия за младите Иван Иванов и Александър Василев
Река излезе от коритото си, заля дворове
Мадуро по джапанки и с палци нагоре сред агенти - гавра ли е тази снимка?
Въпрос "ще може ли с българското евро да се пазарува в Гърция" взриви мрежата
Обявиха извънредно положение в Берлин
Мълния удари 150 човека на фестивал
