Седем години ще лежи командосът, заклал полицай заради фаталната дознателка Люба
Седем години ще търка наровете в затвора военният командос Ангел Желязков от Пловдив, реши Върховният касационен съд (ВКС). Магистратите преценили, че той е убил полицая Добромир Лазаров от Сопот, с когото се сбили заради фаталната красавица Люба Алексова, в условията на неизбежна самоотбрана.
Случаят е от май 2018 година, но има дълга предистория. Желязков, който е бил на мисии в различни държави, живеел на семейни начала с полицайката Люба Алексова в пловдивския квартал „Кючук Париж“. Алексова работела като дознател в полицейското управление в Карлово. Там се сближила с колегата си Добромир Лазаров. Между двамата пламнала любов, която обаче бързо угаснала от страна на жената.
Полицаят обаче бил много влюбен и се опитал да я убеди да напусне командоса. Младата жена му отказала, но продължила да се среща с него. Той я упреквал, че заради нея вече има здравословни проблеми и дори мисли за самоубийство.
Така се стигнало до пролетта на 2018 година. Алексова била категорична, че авантюрата им приключва, защото вече не издържа на напрежението и молила Лазаров да се събере със своята приятелка.
Полицаят обаче не се примирил. Той намерил телефонния номер на своя съперник Ангел Желязков, обадил му се и му казал, че ще го убие. На 20 май той тръгнал от Сопот за дома на командоса в „Кючук Париж“.
Трагедията се разиграла на улицата, на нея присъствала и фаталната дознателка, която се опитвала да разтърве мъжете. Полицаят обаче успял да нанесе силен удар в лицето на Желязков, който залитнал и паднал на коляното си. След това обаче успял да се изправи и, извадил 17-сантиметров нож и пробол три пъти в гърдите Лазаров, който пък успял да блъсне Алексова на земята и продължил да замахва с юмруци към военния.
Тогава вече Желязков го намушкал дълбоко, като острието засегнало сърцето му. Полицаят се хванал за гърдите. „Какво направи бе, момче?“, промълвил той, а Желязков хвърлил ножа, клекнал, сложил тялото му на коленете си и питал къде го е намушкал.
„Нали ти казах да не идваш. Опропасти ми живота“, казал военният. След това с Алексова започнали да окозват първа помощ на полицая, като притискали раната до пристигането на линейката, която жената повикала.
Въпреки усилията на лекарите, полицаят починал.
Йотова и Макрон в Мюнхен: Европа трябва да възстанови влиянието си
Президентът: Трябва да върнем защитата на човешките права в международния дневен ред
В Гюльовца отдадоха почит на Трифон Зарезан
Хиляди посетиха Несебър за Празника на любовта и виното
Русия предлага сделка за 12 трилиона към Тръмп, свързана с Украйна, Белият дом мълчи
Топ криминалист: Сектантите от хижата са живели в паралелен свят
Рисовете станаха най-романтичната двойка във Варненския зоопарк
Карнавалът в Рио започна: Крал Момо получи ключа на града
Плодовете, зеленчуците и повечето основни храни поскъпват
Пиян с мерцедес помля двама край Карлово, има жертва
Съдът позволи на СЕМ да избере нов шеф на БНТ

Кой знае колко поръчки още е изпълнил с надеждата шефовете му да го покрият!
Ебати банановата република България!
Жална ни майка!
Ето това никога не съм го разбирал в жените!
Казва ти, че не иска да има връзка с теб и след това ти се обажда да те пита, дали ще я закараш някъде...