1,5 млрд. лв. от частни фондове да се прехвърлят в държавния бюджет, предлага „Възраждане“
Част от парите да се ползват за добавки за пенсионерите, искат от партията
„Възраждане“ излязоха с екстравагантно предложение за великденски и коледни добавки за пенсионерите. То, изглежда, цели да „надцака“ ГЕРБ и ДПС. Партиите на Борисов и Пеевски вчера внесоха проектопоправка в закон, за да може хората с най-ниски пенсии да получат по 75 лв. добавки за Великден.
От „Възраждане“ обаче веднага след това поискаха всички пенсионери да получат по 100 лв. - при това не само за Великден, но и за Коледа. Тънкият момент е, че за целта те предлагат парите да дойдат от вноски за допълнителното задължително пенсионно осигуряване (ДЗПО).
И „Възраждане“, и ГЕРБ и ДПС са внесли проектопоправки в Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване (ДОО).
„В предложението по параграф 7б предлагаме да се прехвърлят средствата от сметката на ДЗПО към сметката на ДОО, като по този начин ще се влеят допълнителни средства от около 1,5 милиарда лева до края на годината в държавната хазна“, се посочва в мотивите към законопроекта на „Възраждане“. „Това ще даде възможност да се отпуснат още 200 милиона допълнителни средства по 100 лева за всеки пенсионер за другия важен празник в нашия календар Коледа. Съответно с направеното предложение ще спестим 1 милиард лева от Държавния бюджет за 2024 г.“, пише още там.
За да се похвалят с екстравагантното си предложение, от „Възраждане“ днес дадоха и брифинг в кулоарите на парламента.
Депутатът Георги Георгиев потвърди, че от партията му искат дължимите вноски за фондовете за ДЗПО, отнасящи се за времето от 1 април 2024 г. до края на годината, да се отчитат и превеждат от сметка на ДЗПО по сметка на ДОО.
След коментар на репортер, че това е противоконституционно, и след въпрос как ще задължат хората да прехвърлят парите си от частните фондове в ДОО Георги Георгиев заяви: „Вижте, едно време противоконституционно тези средства бяха отнети от българските граждани, от българското пенсионно дружество, и бяха вкарани в частни ръце.“
Гледайте тук:
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“
Любовен скандал разтресе бразилския футбол по време на Мондиала
Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна
Знаете ли коя страна в Европа произвежда най-много мляко

до 14 олигофрена
Аре у лево....спермояд въшлив,педал смачкан...!!!
Какво ревете?!
Кажете на Копейката да отдели от неговите средства в евро. Вие сте за народен съд, мизерници долни. Чудя се на дебилите, които гласуват за вас, пасмина......
Не знам защо наричат Възраждане "крайно десни" при положение, че посегателството над чужди пари си е класическа лява политика
Ей за това всимко трябва да стане като на запад,всеки да ползва толокова колкото си внася,и здравни и за пенсия
Един паметник не успяха да опазят, седнали да искат да управляват
Пълни смешници