Тръмп за нелегалните имигранти в САЩ: Животни!
Предупреди, че насилието и хаосът ще обхванат Америка
Доналд Тръмп нарече "животни" имигрантите, които пребивават в Съединените щати незаконно. В реч в Мичиган той прибягна до унизителната реторика, която използва неведнъж по време на предизборната си кампания, предаде Ройтерс.
Кандидатът за президент републиканец, заобиколен от няколко служители на правоохранителните органи, изброи няколко криминални случая, свързани със заподозрени лица, които са в страната нелегално, и предупреди, че насилието и хаосът ще обхванат Америка, ако не спечели изборите на 5 ноември, предава dnes.bg.
Докато говореше за Лейкън Райли - 22-годишна жена от Джорджия, за която се твърди, че е убита от венецуелски имигрант, намиращ се в страната нелегално - Тръмп заяви, че някои имигранти са подчовеци.
"Демократите казват: "Моля ви, не ги наричайте животни, те са хора". Аз казах: "Не, те не са хора, те не са хора, те са животни", каза Тръмп, който беше президент в периода 2017-2021 г.
По време на предизборните си речи Тръмп често твърди, че имигрантите, пресичащи незаконно границата с Мексико, са избягали от затвори в родните си страни и подхранват свързаната с насилие престъпност в Съединените щати.
Въпреки че наличните данни за имиграционния статут на престъпниците са оскъдни, изследователи твърдят, че хората, живеещи незаконно в САЩ, не извършват насилнически престъпления в по-висока степен от родените в страната граждани, отбеляза Ройтерс.
Как да се справим с главоболието: Най-ефективните методи за облекчение
Последният майстор на файтони си отиде на 95 г.
Поредният тъп въпрос за еврото взриви мрежата
Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия
Лекар предупреждава: Мутантен грип може да се обърка с по-сериозно доказателство
Веселин Маринов: Работата ми е хоби, но семейството ми е най-голямото богатство
Показаха наследника на Тато
Вълшебно езеро в пещeрата Леденика сбъдва желания
Концертът на Галена срин рейтинга на Би Ти Ви
Голямата изненада на Мари за Гала завърши с провал
Намерих рецепта за любимата торта от детството, дори не съм подозирала колко лесно се прави
Масово разочарование след първия епизод на "Мамник"
