Областният управител даде на "Автомагистрали" бизнес имот край Безмитна зона за строително депо
Към терена имало инвеститорски интерес, дори разговори с предходен областен управител, твърди източник на Флагман.бг
Добър имот от 23 дка в непосредствена близост до Безмитната зона на Бургас е бил предоставен от Областна администрация на държавното предприятие "Автомагистрали" ЕАД. Дружеството смятало да използва терена за депо за материали за поддържане на пътната настилка, става ясно от прессъобщение на Областна администрация.
Областният управител Пламен Янев е предприел действието в последните си дни на поста, за да може Автомагистрали да изпълнява "своевременно да изпълнява поетите ангажименти към поддържането на магистралата".
На пръв поглед идеята не е лишена от смисъл, но запознати с процесите в администрацията разкриха пред Флагман.бг, че този терен доскоро бил разглеждан от инвеститори за разкриване на производство, дори някои от тях са ходили на подобен разговор с предходен областен управител. Смята се, че при всички положения теренът рано или късно щял да си намери собственик, който е готов да открие производство, а не да го превърне в депо.
Защо от всички държавни имоти Пламен Янев е решил да прехвърли точно този на държавното дружество - остава загадка.
В съобщението до медиите от прессекретариата му уточняват, че държавната фирма извършвала дейностите по превантивно, текущо и зимно поддържане автомагистралите и не разполагало с подходяща база в Бургас. Нужен им бил терен, който да позволява "реагиране на всяка конкретна ситуация да е от 30 до 60 минути".
По информация на Флагман.бг 23-те дка са прехвърлени за управление на държавното дружество "Автомагистрали" ЕАД. Решението може да се преразгледа от следващия областен управител или ако държавното предприятие не предприеме никакви мерки до 5 години, имотът ще се върне към активите на Областна администрация.
Очаква се тази седмица да встъпи в длъжност новият кабинет със служебен премиер Димитър Главчев, а до 10-ина дни да се сменят и областните управители. За Бургас вече има фаворит за поста, който е добре познат на местната общественост.
Има ли тежко пострадали след ексцесиите в столицата?
След погрома вчера: Каква е пътната обстановка в центъра на София
Подписва се важен договор, свързан с АЕЦ "Козлодуй"
Шестима загинаха при катастрофи в страната през изминалото денонощие
Шофьорите да бъдат внимателни! Има намалена видимост на следните натоварени пътища
Какво ще е времето на 2 декември
Има куп забрани и обичаи за днешния ден
Започват нови сблъсъци? Полицаите атакуват протестиращи по улиците
Учени създадоха машина, която превръща въздух в питейна вода! Къде се случи това
Млад мъж преби гаджето си, друг атакува майка си
Протестиращите във Велико Търново пробиха полицейския кордон

Ако на инвеститорът още му се инвестира, вече може да се обърне към Ивелина. Обзалагам се , че следващата месторабота на Янев ще бъде в Логистичен парк-Бургас.
Да. Имам и свидетели как ги предали в плик в киното но мола по време на психотрилър.
Наглеци!
Браво Флагман!